Rybárske videá – ryby, ryby a ešte raz ryby

Nedávno som si nostalgicky zaspomínal na obdobie, kedy som veľmi často chodieval na ryby. Bolo to už pomerne dávno a začalo to nejako tak, že sa vyliala rieka Laborec a ryby sa zhodou náhod vtedy dostali aj do miest, kde nikdy predtým neboli. A my sme také miesto ako deti objavili a keďže niektorí kamaráti už vtedy chodili na ryby, a tak sme v lete začali chodievať ku kanálu kde sa nachádzalo množstvo karasov. Prakticky každý kto tam nahodil, tam chytil rybu (väčšinou Karasa okolo 20-25cm). Ale poďme k samotnému článku a k tomu čo ma k rybám opäť priviedlo.

Rybárčenie - rybárske videá

K spomienke na ryby ma doviedla televízia ČT1 a jej dokumentárny cyklus Rybí legendy Jakuba Vágnera. Tento program ma samozrejme zaujal preto, že tam Jakub chytá najväčšie sladkovodné ryby na našej planéte. Každý rybár proste chce chytiť veľkú rybu, a presne preto má tento program taký úspech. 

Jakub Vágner je vlastne taký český rybársky Bear Grylls, čo samozrejme tvrdím na základe exotických destinácii, ktoré pri ceste za rybami často navštevuje. Ale je to aj človek, ktorý išiel za svojim cieľom a dosiahol to čo chcel (pozrite si video 13.komnata Jakuba Vágnera). Všetci rybári v televízii dnes propagujú metódu “Chyť a pusť” a Jakub samozrejme nie je výnímka, je to dokonca najväčší propagátor tejto metódy v Česku.

Ale teraz už  môžeme ísť k samotnému názvu článku, v ktorom píšem, že tu budú rybárske videá. Takže pridávam zopár odkazov, ktoré som narýchlo našiel v archívoch ČT1 a STV.

Videá so športovým rybárom Jakubom Vágnerom

Klasické rybárske relácie v Tv (v tých českých je aj pár receptov na ryby)

A presne kvôli takýmto videám uvažujem nad tým, že si  po rokoch opäť kúpim nejakú tú udicu a opäť  začnem chodiť na ryby. Ten pocit po zdolaní nejakej ryby bol totiž skvelý. Plus je to aj celkom dobrý spôsob na trávenie voľného času, dokonca v prírode.

PS: Ak máte nejaké odkazy na obľúbené videá o rybách, tak ich smelo pridajte.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár