Podnikání v USA: Chudý Honza, Bohatý John

Po dlhom čakaní som sa konečne dočkal knihy Podniknání v USA aj ja. Knihu som si objednal v martinuse už pomerne dávno, ale nastala nečakaná situácia a musel som čakať na dotlač, čo sa nakoniec aj vyplatilo, lebo kniha ma stála o 10eur menej. Kniha je pomerne krátka o čom svedčí 131 strán (prečítal som to na ceste vlakom z Trnavy do Košíc), ale je písaná veľmi dobre a je plná množstva užitočných informácií. Žiadne zbytočné teoretizovanie.


Domnievam sa, že táto kniha je určená predovšetkým pre začínajúcich podnikateľov či ľudí, ktorí o začiatku podnikania už uvažujú. Je vlastne viac než vhodná pre tých, ktorí uvažujú o rozšírení svojich podnikateľských aktivít do USA.  John Vanhara nie je žiadny veľký teoretik, je skôr praktik. John opisuje nielen štýl svojho podnikania, ale opisuje aj motiváciu jeho podnikania a ukazuje, prečo je výhodnejšie stať sa podnikateľom a nezostávať príliš dlho zamestnancom.

Celou knihou sa tiahne jedna zásadná myšlienka. Podľa Johna na rozjazd vlastného podnikania človek nepotrebuje geniálne myšlienky ani veľké finančné zdroje. Bohato stačí vybrať a ponúknuť jednoduchú službu, ktorú ľudia potrebujú a postupne a doslova “za pochodu” ju zdokonaľovať.  John sa tiež zásadne nesnaží vsádzať všetko na jednu kartu, ale postupne skúša rozbiehať viac podnikateľských činností. V ten okamih totiž úplne stačí, aby vám dobre vyšlo len niekoľko z nich.  V knihe nájdete aj zľavové kupóny na založenie firmy v USA (20 $ kupón) a na preposielanie balíku z USA (5 $ kupón).


Knihu Vám môžem vrelo odporučiť, najmä začínajúcim podnikateľom. Ale ocenia ju ovšem aj skúsenejší hráči.

PS: Ak by sa Vám nechcelo kupovať knihu, tak mnoho zaujímavých postrehov z Johnovho života a podnikania nájdete aj na jeho blogu Podniknání v USA.


Podnikání v USA: Chudý Honza, Bohatý John
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *