Podnikání v USA: Chudý Honza, Bohatý John

Po dlhom čakaní som sa konečne dočkal knihy Podniknání v USA aj ja. Knihu som si objednal v martinuse už pomerne dávno, ale nastala nečakaná situácia a musel som čakať na dotlač, čo sa nakoniec aj vyplatilo, lebo kniha ma stála o 10eur menej. Kniha je pomerne krátka o čom svedčí 131 strán (prečítal som to na ceste vlakom z Trnavy do Košíc), ale je písaná veľmi dobre a je plná množstva užitočných informácií. Žiadne zbytočné teoretizovanie.

Kniha Podnikáni v USA

Domnievam sa, že táto kniha je určená predovšetkým pre začínajúcich podnikateľov či ľudí, ktorí o začiatku podnikania už uvažujú. Je vlastne viac než vhodná pre tých, ktorí uvažujú o rozšírení svojich podnikateľských aktivít do USA.  John Vanhara nie je žiadny veľký teoretik, je skôr praktik. John opisuje nielen štýl svojho podnikania, ale opisuje aj motiváciu jeho podnikania a ukazuje, prečo je výhodnejšie stať sa podnikateľom a nezostávať príliš dlho zamestnancom.

Na začiatok nového projektu nepotrebuješ veľa peňazí

Celou knihou sa tiahne jedna zásadná myšlienka. Podľa Johna na rozjazd vlastného podnikania človek nepotrebuje geniálne myšlienky ani veľké finančné zdroje. Bohato stačí vybrať a ponúknuť jednoduchú službu, ktorú ľudia potrebujú a postupne a doslova “za pochodu” ju zdokonaľovať.  John sa tiež zásadne nesnaží vsádzať všetko na jednu kartu, ale postupne skúša rozbiehať viac podnikateľských činností. V ten okamih totiž úplne stačí, aby vám dobre vyšlo len niekoľko z nich. V knihe nájdete aj zľavové kupóny na založenie firmy v USA (20 $ kupón) a na preposielanie balíku z USA (5 $ kupón).

Knihu Vám môžem vrelo odporučiť, najmä začínajúcim podnikateľom. Ale ocenia ju ovšem aj skúsenejší hráči.

PS: Ak by sa Vám nechcelo kupovať knihu, tak mnoho zaujímavých postrehov z Johnovho života a podnikania nájdete aj na jeho blogu Podniknání v USA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár