Reštart: sprievodca podnikateľským minimalizmom

V kníhkupectvách dnes nájdete veľa manažérskych kníh, ale čo sa týka ich obsahu, tak väčšina z nich ponúka rovnaké pohľady na chod, štruktúru a rast firmy. Podľa knihy Reštart od firmy 37signals to ale nie sú rady, ktoré podnikatelia či malé firmy naozaj potrebujú. Zakladatelia softwarovej firmy 37signals a súčasne aj autori tejto knihy preto ponúkajú rady pre ľudí, ktorí by sa radi rozvíjali, prípadne zdokonaľovali v jednoduchosti, ale aj pre ľudí, čo nepodnikajú a chcú začať.

Kniha Reštart - Jason Fried

Kniha Reštart teda ponúka unikátny súhrn tipov, trikov a postrehov z každodennej pracovnej náplne veľmi úspešnej internetovej firmy. Táto kniha vás naučí rozmýšľať o veciach inak, prinesie Vám iný uhol pohľadu na podnikanie. Dozviete sa napríklad to, že zo začiatku podnikania nezáleží na detailoch. Zväčšovanie ponuky produktov nemusí byť zmenou k lepšiemu, prečo zasvätiť zákazníkov aj konkurenciu do svojich pracovných postupov a mnoho iných rád a tipov. Každá firma by si zaslúžila Reštart. Zastaviť a zamyslieť sa nad otázkou: Čo z toho, čo robíme nám naozaj prináša úžitok? A všetko ostatné škrtnúť.

Odporúčam Vám, aby ste si knihu kúpili, prečítali ju a urobili si vlastný názor. Je to pomerne krátka kniha, hoci sa to nezdá, celú ju prečítate za nejaké 3-4 hodinky. Túto knihu by určite mal prečítať každý, kto podniká alebo sa chystá podnikať na internete. Taktiež sa mi veľmi páči to, že každá myšlienka v knihe je rozpísaná na jednu až dve stránky, často doplnená aj o nejaký príklad z praxe. Musím zdôrazniť aj to, že je to veľmi kvalitná motivačná literatúra. Dokonca je to zatiaľ prvá kniha, ktorú som si prečítal 2 krát.

“Túto knihu ignorujte len na vlastné nebezpečenstvo” Seth Godin

5/5 - (1 vote)
Facebook
Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *