Dropbox – zálohovanie dát online

Ďalšou online aplikáciou, ktorú využívam pri práci je Dropbox. Táto služba je vlastne taký online disk, ktorý za Vás bude synchronizovať prakticky akýkoľvek priečinok na vašom disku. Treba však povedať aj to, že Dropbox má obmedzenú kapacitu na 2 GB. Kapacitu však môžete zväčšiť pomocou affiliate odkazov. Každá registrácia pridá 250MB Vám a človeku, od ktorého máte odkaz až na 10 GB.

Dropbox - online úložisko

Ak Vám to nebude stačiť, tak si môžete dokúpiť ďalšie GB, len to bude o kúsok drahšie. Osobne mám dojem, že niečo podobné spustí v budúcnosti aj google, ktorý na to má vhodné kapacity a zároveň by zväčšenie priestoru mohol ponúkať omnoho lacnejšie.  Priestor v mojom prípade samozrejme nehrá rolu, keďže tam väčšinou ukladám len zálohy pre moje stránky, ale aj súbory, ktoré potrebujem zdieľať pri svojej práci.

Skvelá synchronizácia súborov

Na Dropboxe sa mi páči hlavne jeho jednoduchosť a funkčnosť. Prakticky hneď po nainštalovaní aplikácie Dropbox a určení zložky na zdieľanie začína fungovať a vy sa o nič nemusíte starať. Hlavnou výhodou je samozrejme to, že Vaše súbory máte k dispozícii prakticky z akéhokoľvek miesta, kde je dostupný internet. na prenášanie menších súborov, tak už nemusíte používať USB kľúče alebo email. Súbory môžete jednoducho nastaviť ako verejné a tak môžete umožniť stiahnutie prakticky komukoľvek. Dropbox vytvára aj zálohy súborov a tak si spätne môžete stiahnuť aj súbor, ktorý ste už medzitým upravili. Je to vlastne taká obnova súboru zo zálohy.

Veľmi silnou zbraňou Dropboxu je aj to, že je dostupný pre všetky obľúbené platformy a tak si prídu na svoje aj fanúškovia windows, MAC OS, Linuxu, ale aj mobilné telefóny s iOS či Andoridom. Svoje fotky z mobil, tak jednoduché môžete zdieľať priamo na online disk. Dropboxu ľudia často vytýkajú bezpečnosť, ale ja osobne to až tak neriešim pretože tam neukladám žiadne citlivé údaje. Dáta sú v šúčasnosti dobre šifrované a prístupy užívateľov samozrejme tiež a tak sa netreba ničoho obávať.

Ak Vás teda Dropbox zaujal, tak ho určite vyskúšajte, je to proste vynikajúca služba na zdieľanie súborov s priateľmi, ale hlavne na zálohovanie dokumentov, ktoré by sa Vám mohli pri poškodení pc či notebooku stratiť.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár