Ako vymeniť klávesnicu na notebooku?

Nebolo to tak dávno, čo sa mi podarilo vyliať vodu na klávesnicu a keďže klávesnica vodu veľmi nemusí, tak sa pár kláves rozhodlo, že prestanú fungovať. Klávesnica bola nepoužiteľná, tak som napojil externú klávesnicu a rozhodol sa, že si na eBay kúpim novú. Na eBay.com nájdete v podstate klávesnice na hocijaký notebook za veľmi priaznivú cenu (moja na notebook lenovo g550 stála 18 $) – stačí zadať “názov notebooku keyboard” a vybrať najlepšiu cenu alebo najlepšieho predajcu. Ale poďme k samotnej výmene klávesnice.

Klávesnica pre notebook

Za pomoci youtube opravíš všetko

Najskôr som si na youtube skúsil zadať “how change laptop keyboard” objavilo sa video, kde chlapík vymieňa klávesnicu na notebooku,vyzeralo to pomerne jednoducho, tak som si prezrel svoj notebook a naozaj to jednoduché aj bolo. Stačilo vybrať baterku, odšrubovať 4 maličké šrubky pomocou hviezdicového šrubovaku. Potom otvoriť notebook a s pomocou klasického šrubovaku nadvýhnúť časť nad klávesnicou (niečo ako na videu),po odobratí tejto časti už stačilo odšrubovať 4 šrubky na klávesnici, jemne ju odpojiť a napojiť a nasadiť novú. Bolo to úplne jednoduché a zabralo mi to určite menej ako 10 minút.

Medzitým keď som vymieňal klávesnicu som priestor, kde bola klávesnica trochu vyčistil, predsa len za vyše roka používania sa tam určite nazbieral prach a nečistoty. Ak máte špinavú klávesnicu a nechce sa Vám čistiť, tak ju vymente 🙂

Nie som síce odborník na hardware, neviem ako sa nazývajú všetky časti notebooku, ale vymeniť klávesnicu som zvládol a preto si myslím, že to dokáže každý. Stačí si pozrieť spomenuté video, klávesnice na notebookoch sa väčšinou vymieňajú rovnako. Mimochodom, ak doma nemáte malé šrubovaky, môžte si kúpiť takúto sadu šrubovakov (všimol som si, že takú sadu používajú aj na žive.cz pri “pitve hardwaru”) – stojí len pár dolárov a môže sa hocikedy hodiť.

PS: na eBay sa platí cez paypal, ak nemáte paypal, tak si ho môžete vytvoriť pomocou tohto návodu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár