Návod: Ako platiť cez PayPal?

Často sa stretávame s problémom, že niečo na Slovensku nie je, poprípade je daná vec veľmi predražená. Potom sa niekde dočítame o super internetových obchodoch v Hongkongu či USA, ale ako im zaplatiť? Najlepším spôsobom, ktorý zároveň podporuje väčšina zahraničných obchodov je “PayPal“. Internetová peňaženka PayPal zabezpečuje transakcie na internete ako dôveryhodný tretí subjekt. Namiesto toho, aby ste všade vypisovali číslo svojej kreditky a dávali predajcovi údaje, zaplatíte účtom Paypal a ten vám sumu strhne z účtu/kreditky, ktorú mu zadáte. Je to teda o dosť bezpečnejšie aj pohodlnejšie. Napríklad na eBay si cez PayPal môžete kúpiť takmer všetko. Nákup na internete je naozaj výhodný, pretože máte veľký výber tovaru a cenu si môžete overiť napríklad cez Google.


Ako platiť cez internetovú peňaženku PayPal

Prostredie PayPal je kompletne v angličtine a práve to môže niektorým ľuďom robiť problémy. Preto Vám priblížim ako používať Paypal pri nákupoch na internete. V zásade sa dá povedať, že túto službu využije kupujúci aj predávajúci. Môžete platiť, môžete však tiež posielať peniaze alebo si nechať zaplatiť za tovar na svojich stránkach a pod. Službu môžu používať jednotlivci aj firmy. V tomto článku však budem venovať asi najčastejšiemu problému, teda ako zaplatiť tovar pomocou PayPalu.

Ako služba PayPal funguje?

Najväčšou výhodou ako som už spomínal je to, že ak nakupujete cez PayPal, predávajúci nezíska informácie o vašej platobnej karte. Informácie o karte totiž zadáte iba raz a to pri založení vášho PayPal účtu. Všetky vaše online nákupy potom prebiehajú prostredníctvom ‘sprostredkovateľa’, ktorým je práve PayPal. Vy zadáte na PayPal číslo platobnej karty, predávajúci však získa len platbu, nie informácie o karte.


Ďalšou výhodou je, že účet nemusíte dobíjať. Nefunguje to teda tak, že najskôr musíte na svoj PayPal účet poslať určitý obnos peňazí. Na svoj PayPal účet nemusíte posielať žiadne peniaze. Na účet máte „naviazanú“ svoju platobnú kartu. Ak nič nekupujete, neprebiehajú žiadne transakcie ani akékoľvek poplatky. Kedykoľvek potom chcete zaplatiť za tovar alebo službu online, kliknete na platbu cez PayPal a budete presmerovaní na váš PayPal účet, kde platbu potvrdíte a peniaze sa potom dostanú z karty cez PayPal k predávajúcemu.

Ako si založiť PayPal účet ?

Ak si otvoríte stránku www.paypal.com, systém by mal poznať, že sa nachádzate v Slovenskej republike a presmeruje vás na slovenskú podsekciu. Vpravo hore potom uvidíte slovenskú vlajku a máte tam možnosť vybrať si jazyk. Slovenčinu tam však zatiaľ nenájdete.


Úplne hore uvidíte dve označenia:

Sign up = založiť si účet
Log in = prihlásiť sa k účtu

Chceme si založiť nový účet, preto klikneme na Sign up: Systém vám automaticky nastaví Slovenskú republiku a komunikáciu v angličtine. Ako vidíte na náhľade vyššie, máte tri možnosti:


Personal: pre jednotlivcov, ktorí nakupujú online
Premier: pre jednotlivcov, ktorí nakupujú a predávajú online
Business: pre obchodníkov

Nás zaujíma prvá možnosť, preto klikneme v sekcii ‘personal’ na ikonu get started (začať).

Otvorí sa vám okno, kam máte vložiť svoje dáta o sebe. Musíte vyplniť všetky polia (fill in all fields). Nezabudnite vyplniť pravdivú emailovú adresu, ktorú budete potrebovať vždy pri prihlásení do systému (you will use this to log in to PayPal). Potom si zvolíte heslo (choose a password) s dĺžkou minimálne 8 znakov (8 characters minimum). Heslo potom vložíte znova (re-enter password). Nasleduje meno, priezvisko, adresa (stačí vyplniť len jeden riadok). Do kolonky State / Province / región vyplňte Slovak republic a nezabudnite na PSČ. PayPal vyžaduje vaše pravdivé telefónne číslo pre prípad, že by vás kontaktovali kvôli nejakému problému.

Potom kliknete na ikonu AGREE AND CREATE ACCOUNT (súhlasím, vytvor účet).


Otvorí sa Vám stránka s textom: How would you like to pay for your purchases = Ako budete chcieť platiť za vaše nákupy.

Pod nadpisom sa píše ‘Vytvorili ste si PayPal účet a v krátkej dobe obdržíte potvrdzujúci email. Ďalej si vyberte metódu platenia.

Máte tu dve možnosti:


Top up my PayPal account: dobiť môj účet
Pay with my credit card: používať platobnú kartu

Prvú možnosť tu nebudem rozoberať. Jedná sa o prevod peňazí z vášho bankového účtu na PayPal účet. Keď kliknete na druhú možnosť, ktorá je jednoduchšia a rýchlejšia, otvorí sa vám okno, kde zadáte informácie o vašej platobnej karte, ktorú budete chcieť ‘naviazať’ na účet PayPal.

Ak chcete použiť vašu kartu na internete, väčšinou to automaticky nepôjde. Svoju kartu si musíte nechať v banke odblokovať. Môžete si však zaobstarať virtuálnu kartu, ktorá je určená iba pre internetové transakcie. Bližšie informácie získate vo Vašej banke.

Na stránke PayPal teda zadáme číslo karty (Card number) (bez medzier), dátum expirácie (Expiraton date) a CSC bezpečnostný kód. Bezpečnostný kód je ďalší prostriedok k väčšej bezpečnosti pri platení na internete. Je to číslo, ktoré má 3-4 číslice a väčšinou ho nájdete na zadnej strane platobnej karty. Pri virtuálnej karte to bude uvedené v liste.

Pozn: Ak Vám PayPal nebude chcieť potvrdiť platobnú kartu, tak sa choďte informovať do banky, oni Vám už poradia akú kartu potrebujete pre nákupy na internete.

Pod informáciami o karte potom nájdete fakturačnú adresu, ktorú ste zadávali (môžete ju ešte zmeniť). Potom kliknete na CONTINUE a otvorí sa vám nasledujúca stránka, kde sa dočítate, že ste pripravení a PayPal sa vás pýta, čo chcete robiť ďalej. Máte však len jednu možnosť a tou je prejsť k účtu. Po kliknutí na tento odkaz sa vám otvoria detailné informácie o vašom PayPal účte, kde zatiaľ neprebehli žiadne transakcie. Sem sa môžete pochopiteľne pozrieť kedykoľvek a prekontrolovať tak transakcie, ktoré ste spravili v minulosti.

Váš PayPal účet má niekoľko záložiek:

My Account = môj účet
Send Money = poslať peniaze
Request Money = požadovať peniaze
Merchant Services = služby pre obchodníkov
Auction Tools= nástroje aukcií

My sa tu však bavíme o platení kartou a preto tu nebudem rozoberať možnosti ako zaslať či žiadať o peniaze. Preto môžete váš účet zatvoriť.

Aktivácia PayPal účtu

V tejto chvíli by ste mali dostať email, v ktorom Vás PayPal víta, a žiada o aktiváciu Vášho účtu cez emailovú adresu, ktorú ste zadali pri registrácii. Doslova sa tu píše “Pre vaše vlastné bezpečie sa potrebujeme uistiť, že ste majiteľ tohto účtu. Kliknite prosím na ‘aktivovať môj účet’, aby ste potvrdili svoju emailovú adresu. Tu sú informácie, ktoré k Vám máme priradené”.

V emaile potom nájdete vašu adresu a kód potvrdenie (nebudete ho však k ničomu potrebovať). Stačí kliknúť na ikonu Activate My Account a budete presmerovaný na stránku, ktorá vyžaduje vaše heslo, ktoré ste zadávali pri tvorení účtu. Ďalej budete vyzvaný k výberu dvoch bezpečnostných otázok. Máte výber z niekoľkých otázok, na ktoré si môžte zvoliť odpovede. Určite túto časť vyplňte poctivo pre prípad, že by ste zabudli vaše heslo. Po výbere otázok a napísaní odpovedí kliknite na SUBMIT a váš účet bude aktivovaný.

Ako platiť pomocou služby PayPal

Ak chcete nakupovať tovar alebo služby v zahraničných obchodoch, máte väčšinou možnosť platiť kartou, ale často aj pomocou služby PayPal. Niekedy však obchody umožňujú platiť iba službou PayPal. Vždy hľadajte ikonu PayPal, po kliknutí na ikonu budete presmerovaný na bezpečné rozhranie https, kde pohodlne zadáte svoj email a heslo. Potom sa dostanete na stránku s prehľadom o vašej transakcii, kde nájdete zoznam zakúpeného tovaru, spôsob platby (môžete si zmeniť číslo karty) a číslo vašej karty (neuvidíte však číslo celej karty, len posledné štyri čísla kvôli bezpečnosti), dodaciu adresu a kontaktný email.

Nasleduje presmerovanie na poslednú stránku s detailným popisom transakcie, kde na vás čaká tlačidlo CONFIRM ORDER (potvrdiť objednávku). Do vašej emailovej schránky potom behom niekoľkých sekúnd dorazí potvrdzujúci email o vašej platobnej transakcii. Ako vidíte, založenie účtu je síce trochu dlhšie, ale tento krok robíte iba raz. Samotné nakupovanie je potom otázka niekoľkých kliknutí.

Verifikácia karty

Ak budete robiť pomocou služby PayPal transakcie za viac ako 100 € mesačne musíte si nechať overiť vašu platobnú kartu, aby PayPal vedel, že ste naozaj jej majiteľ.

Prihlásite sa na PayPal do sekcie ‘my account’ a v hornej časti uvidíte Account type: personal a potom Status: Unverified. Nasleduje link s názvom ‘Get verified’, na ktorý kliknete. Otvorí sa vám stránka s nápisom Link and confirm your debit or credit card (pripojte a potvrďte vašu kartu). Nasleduje číslo karty a vaša fakturačná adresa. Údaje si prekontrolujte a kliknite na ikonu Save and Continue.

PayPal si teraz Vášho účtu stiahne 1,5 eura (o tejto transakcii vám príde okamžite emailom informácia s vysvetlením). Vy si teraz musíte skontrolovať číslo tejto transakcie, ktoré začne štvormiestnym kódom a potom písmenami PAYPAL (napr.: 1234PAYPAL). Tento kód musíte zadať späť do svojho účtu na stránkach PayPal. U tatrabanky to číslo nebolo zverejnené, tak som musel zavolať na DIALOG a tam mi nadiktovali 4miestene číslo z tejto transakcie.

Opäť si otvorte ‘my account’ a hore kliknete na ‘Get verified’. Tentoraz tam však už nájdete kolónku, do ktorej tento kód napíšete. Potom kliknete na SUBMIT a Verifikácia karty by mala byť úspešná.

Pozn: Po verifikácii vám bude suma 1,5 € vrátená na účet.

Verím, že z tohto opisu je všetko jasné a dúfam, že Vám služba PayPal uľahčí nakupovanie v zahraničných online obchodoch. PayPal toho vie oveľa viac, ale pre jeho plné využitie je potreba znalosť angličtiny, preto som sa venoval len tomu najčastejšiemu: ako prepojiť PayPal s vašou platobnou kartou a ako potom platiť online.

Návod je z roku 2010, ale stále by to všetko malo fungovať podobne.

Návod: Ako platiť cez PayPal?
4.7 (94.29%) 14x

Diskusia: 177 príspevkov

Pridať komentár
 1. --- Odpovedať

  Ked spravim transakciu cez paypal a ztrhnu mi z kreditnej karty urcitu sumu penazi, sice predavajuci nezisti informacie o ucte, ale moja banka bude vediet ze tie peniaze prisli k predavajucemu? Alebo budem mat vo vypise ze tu ciastku ztrhla paypal.
  Dakujem

  • MegatronSK Odpovedať

   Banka bude vediet len to, ze si peniaze poslal na paypal. Tuším nebude vedieť čo si nimi platil. A predavajuci vie len tvoj email (paypal) a sumu, ktoru si mu poslal. Plus logicky meno a adresu, kedze od neho nieco kupujes.

  • Erika Odpovedať

   ešte sa spýtam, ako som si ho išla vytvoriť ukázali sa mi tam iba dve možnosti paypal for you a paypal for business, keď som dala tú prvú možnosť potom mi tam ďalej ukazovalo your premier account. tak neviem teraz, že či to nejako vadí alebo je to nejaký rozdiel. Ďakujem :)

 2. Mony Odpovedať

  Chcem sa spýtať,ked zadávam údaje do Pay Pal,adresa musí byť už tá na ktorú chcem posielať tovar?Neviete mi ešte poradiť ked budem nakupovať cez E bay a naraz urobím napr.tri rôzne nákupy,budem platiť poštovné na každý tovar zvlášť alebo len jeden krát?
  Ďakujem pekne za odpoved.

  • MegatronSK Odpovedať

   Ja tam mam 3 adresy. Normalnu, bez diakritiky a jednu, ked som byval v inom meste. Takze to nie je problem nastavit. A ked kupujete od roznych vyrobcov, tak logicky bude asi kazdy pozadovat postovne zvlast. Ebay je vlastne bazar, kde sa daju veci nakupovat aj formou aukcie.

 3. Tomáš Odpovedať

  Chcem sa opýtať: mám si založiť premier account, keď chcem prijať peniaze? Predávam cez internetový bazár bicykel a chlapík mi chce poslať peniaze na konto (ktoré ešte nemám vytvorené). Dozvie sa potom z tých mojich údajov o konte aj o mojej adrese (logicky, keďže bicykel musí vyzdvihnúť)?

  • MegatronSK Odpovedať

   Tieto posielania penazi za tovar paypal, western union su casto podvod, takze na to davaj pozor. Do zahranicia by som to neposielal, jedine ak predaj priamo cez ebay. Z paypal sa tusim da dozvediet adresa. A stačí ti akýkoľvek účet, teda kludne aj premier account.

 4. Majke Odpovedať

  Chcem sa spýtať, stiahlo mi to z účtu 1,50e ale stále mi neprišiel nijaký kód. Mám Slovenskú Sporiteľňu. Neviete mi niekto poradiť ? Ďakujem.

  • MegatronSK Odpovedať

   Ten kod by mal byt niekde pri vypise tej transakcie, skus tam zavolat na nejaku infolinku a hadam ti to povedia. Pripadne to mozno vidis aj priamo v internet bankingu.

 5. Macka Odpovedať

  Prave som si zalozila paypal a objednala z ebayu tovar. Na paypali ale nemam kredit peniaze mi priamo strhli z uctu. Je za tento priamy prevod aj nejaky poplatok? Lebo mne strhli 0,77 eur a neviem za co. Dakujem :)

 6. Jozef Odpovedať

  Zdravym :) je mozne poslat peniaze z jedneho paypal uctu na druhy paypal ? a je moze si vytvorit pay pal bez toho aby som ho skombinoval s nejakym bankovym uctom ?

  • MegatronSK Odpovedať

   Jasne, ze daju medzi paypal uctami posielat peniaze. A ano aj bez bankoveho uctu sa daju prijmat peniaze, teda aspon mne to islo.

 7. rudolf Odpovedať

  Mam problem s aktivaciou karty. Mam Visu electron, Slovensku sporitelnu, ale system mi pri verifikacii nechce akceptovat cislo kreditky. Skusal som ho vyplnit v roznych formatoch, stale nic. Neviete, v com moze byt problem?

  Diky

 8. Erika Odpovedať

  Dobrý deň, v stredu som si objednala z jednej stránky za 300eur a až včera som zistila, že tam musí byť tá vertifikácia karty preto mi to nešlo zaplatiť, myslíte, že keď to zaplatím neskôr tak tam budú nejaké poplatky? Ďakujem :)

 9. peto Odpovedať

  Zdravim , dneska som sa registorval registrovalo ma pohode mam Slovesnku Sporitelnu VISA ELECTRON , no ked som potvrdil moju kartu prisiel mi e-mail ze mi bude stiahnuta ciasta 1,50 no nestiahli mi stale nic neviem v com je chyba viete mi pomoct dakujem …

  • MegatronSK Odpovedať

   Skus napisat/zavolat do svojej banky a overit si, ci tvoja karta podporuje paypal. Viem, ze so sporitelnou boli niekedy problemy.

 10. Lubo Odpovedať

  Zdravim, vytvoril som si paypal ucet a vlozil tam 60Eur. Chcel som zaplatit z paypal uctu za software – postupne som sa dostal k login na paypal – prihlasil som sa a chce to stale doplnit udaje o karte a nie je tam moznost platit z toho, co uz mam. ako to teda je, da alebo neda sa platit z paypal bez kreditinej ci debetnej karty ?

  • MegatronSK Odpovedať

   No mala by tam byt moznost platit z paypal uctu, ale neviem ako to funguje u takychto nakupov. Ja osobne uz mam len ucet s kartou, ktora sice nie je potvrdena (potvrdenu som mal len staru), ale peniaze z nej stahuje v pohode.

 11. veronika Odpovedať

  Ahojte. Chcem niečo predať cez ebay. Som registrovaná aj na ebay,aj na paypal, mám verifikovanú kartu aj peniaze na účte. Ale pri ukončovaní inzerátu, pýta prepojenie na paypal, – potvrdenie na mobil. . Dá sa nastaviť aj potvrdenie inak ako cez mobil?

  • MegatronSK Odpovedať

   Odo mna to ziadne potvrdenie cez mobil nepytalo, ale to som registroval uz davno. Kazdopadne v tom nevidim nejaky problem.

 12. Rester Odpovedať

  Dobrý večer! Je možné prijať platbu na bežný bankový účet, z iného paypal účtu? Alebo je nevyhnutné si založiť vlastný paypal účet a potom z toho preposielať na bežný? Ďakujem!

 13. sweetie Odpovedať

  ahojte! neviete nahodou ci pri prevode penazi z paypal na paypal to pride hned? Lebo kupili nieco odomna, ebay vypisuje, ze platba bola inicializovana a je spracovavana paypalom… ale na paypal neprislo este nic a trva to uz vyse den… dakujem velmi krasne za odpoved!

  • MegatronSK Odpovedať

   Prevod je hned. Iba raz sa mi zatial stalo, ze prevod nejako nepresiel hned, tak som to skusil poslat este raz. Na druhykrat to uz poslalo v pohode. Ale islo o vacsiu sumu penazi, kedze som kupoval bicykel z jedneho nemeckeho eshopu.

 14. Rester Odpovedať

  Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať,ak chcem aj prijímať peniaze na učet, tak si musím založiť paypal business? A keď business, tak musím mať aj nejakú webstránku/webshop? A ak mám len na facebooku vytvorený zvlášť profil pre moje veci, dá sa to spojiť s paypalom – je nutné pripojiť k paypalu stránku? A keby náhodou nie, aké iné možnosti sú na prijímanie financií na paypal? budem, velmi vďačná za odpoveď.
  prajem pekný deň!

 15. simona Odpovedať

  Prosim poradite mi? napisal mi predajca z ioffer,ze mam zrusit paltbu cez paypal lebo stratil heslo k paypalu a nemoze platby prijat tak so mto zrusila no mne sa peniaze nevratili trva to nejak dlhsie alebo som nieco dala zle?vdaka

 16. Filip Odpovedať

  Chcem sa opytat.Ak mi stiahlo z karty peniaze na paypal.Kedy dojdu peniaze tomu co to predava?A co ak mi nedojde ani vec a peniaze mi uz stiahlo.

 17. dodo Odpovedať

  Zdravím mám založený účet, dobitý, napárovanú kreditnú kartu a platba aj tak neprechádza.
  This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information.

  Vie niekto kde je problém?

  Ďakujem.

 18. Filip Odpovedať

  Chcem sa opytat.Ak dam nieco na ebay a niekto si to kupi cez paypal tak peniaze idu takoj na moj paypal a ja si z tamade poslem na ucet alebo kedy mi dojdu peniaze?

 19. andres Odpovedať

  zdravim. chcem sa spytat. predavam tovar cez bazos.sk a napisal mi jeden kupujuci, ze je zo zahranicia a chce platit cez paypal. dnes mi poslal mail, ze platba bola urobena, ja na ucte na paypal peniaze nemam, napisal mi, ze peniaze mi tam pridu, az ked mu ja poslem tracking cislo z posty a potom mi pridu peniaze na ucet. co si o tom myslite?

  • Tomi Odpovedať

   vcera som sa registroval na ebay a paypal a dnes mi takisto strhli dva krat po
   0,77€, tiez nechapem, preco mi pred potvrdenim objednavky pytalo udaje z
   platobnej karty… ? dufam ze to nezneuziju ( iked uz strhli tie 2×0,77€ :/ )
   pred chvilou mi strhli 1,50€, tak pockam na vypis z banky.

   • MegatronSK Odpovedať

    PayPal je solidna firma s milionmi uzivatelov, tam sa urcite nejedna o ziadne zneuzitie. Proste navod je z roku 2010, takze veci sa za roky mohli zmenit.

    • Julo Odpovedať

     Ja som sa dnes zaregistroval, urobil 2 nákupy a za každý nákup mi strhlo 1€ zvlášť navyše. Žiadne 0,77 € a ani 1,5 €.

     • Matej

      Dnes som robil prvý nákup na ebay. Zaplatil som kartou a platba šla rovno cez paypal. Odpísali mi sumu nákupu + 0,79 € (v prepočte 1 US dolár) … potom som si overoval kartu na paypal a strhli 1,50 € .. čo je v poriadku ale znova zvlášť 0,79 € … ako ste to potom riešili ? Vrátili tie peniaze ?

 20. cia Odpovedať

  dobry den, rada by som sa spytala ci je nejaka moznost ako vlozit na paypal peniaze bez uctu a karty. napriklad formou darovacich karticiek, na styl kreditu na mobil…videla som nieco take pre ebay a dalsie ale neviem ci sa da aj na paypal. dakujem za odpoved

 21. Matúš Odpovedať

  Zdravím, osoba, od ktorej si chcem objednať telefón, odomňa žiada nejaký paypal account Email adress. to je tá emailová adresa, ktorú som zadal pri registrácii?

 22. martin Odpovedať

  Nazdar, nemoholi by ste mi poradit.Mam nieco ako e shop a potrebujem aby mi zakaznici mohli platit platobnou kartou na paypal ucet. otvoril som si business ucet ale problem s verifikaciou platobnej karty. Mam 2banky cize aj 2platobne karty. Obidve su enbosovane visa karty to nejdu verifikovat.Pri vefirikaciii mi pise We’re sorry, but that credit card can’t be linked to additional PayPal accounts. Please link a different credit card.Co robim zle? pripadne co mam podniknut aby bolo mozne platit platobnou kartou na moj business paypal ucet? dakujem

 23. nikol Odpovedať

  dobrý den, mám dotaz, chci příjmout peníze ze zahraničí na paypal ale nejde mi navíšit limit pro přijetí platby, múže mi tu někdo poradit?byla jsem na limitech ale tam mi to stále píše, že max limit pro přijetí je 68 000 a já to potřebuji navýšit dekuji nikol

 24. Baša Odpovedať

  Prosím vás, chcem sa opýtať som na Link and confirm your debit or credit card a neviem sa dalej ani pohnút mám tam asi zadať niejaký kod ale vôbec neviem aký. Môžete mi pomôcť ? Ďakujem.

 25. Jaro Odpovedať

  Prosím vas, vôbec netušim kde mám napísať ten 4-miestny kód.Žiadnu kolonku mi to neukazuje.Neviem čo mám stým robiť. Ďakujum.

 26. Miroslav Odpovedať

  Dobrý deň
  Chcem si objednať z jednej web stránky, ale ich mail nijak nesedí z ich obchodom. Ako zistim, či ich mail je dôveryhodný. Ak nieje, je možnosť podania sťažnosti.

  • MegatronSK Odpovedať

   No najskor by si asi mal zistit ci je ten obchod vobec doveryhodny a nie podla paypal emailu.

   Osobne som raz chcel kupit cyklo oblecenie takto z jedneho cinskeho eshopu a tiez sa mi email nepacil, tak som kupil inde. Mozno to bolo ale fakt v pohode, kedze to odporucali aj na forach, ale kedze sa tam aj menil web obchodu, tak som to radsej vyriesil inak. Takze moje odporucanie, ked niektoremu eshopu neveris, tak najdi podobny tovar inde. :-)

 27. František Odpovedať

  Dobrý deň

  Dnes som si akurát vytvoril paypal účet, a hneď som ho skúsil použiť. Nemal som však splnených pár vecí , a neviem čo všetko som tam spravil, ale prišli mi tri platby po 0,75e
  Neviete čo to bude? Mám Tatra banku, a vo vípise mam ” PAYPAL” ,

  • MegatronSK Odpovedať

   V TB treba na overenie karty volat na dialog, aspon v minulosti to tak bolo. Navod je z roku 2010 vtedy bral 1,5 eura, teraz je to uz mozno inak.

   • mm Odpovedať

    stale je to 1,5 a kod na overenie karty je uz davno dostupny v internet bankingu, akurat neviem preco mi to zaroven spolu s 1,5 nenavratne strhne aj 0,75. v cenniu TB som nenasiel ziaden ukon prisluchajuci k tejto ciastke. to iste mi spravilo pred 3 rokmi

 28. Monika Odpovedať

  Chcem sa opýtať, že chcem sa zaregistrovať a keď kliknem na sign up nezobrazi sa mi tam hote personal premier a business ale len paypal for you a paypal for business.Čo mám dať to paypal for you?

  • MegatronSK Odpovedať

   Ked mi z nejakej stranky nepride email, tak skusim pohladat “forgot password – zabudnute” heslo a dam si zaslat.. Pripadne sa skusim prihlasit, a vacsinou tam pise, ze treba potvrdit email. Neviem ako to ma paypal. Mozno nejaka spam zlozka v emaile, alebo proste zle zadany email pri registracii..

 29. Tomáš Odpovedať

  1.Dobrý deň, chcem sa spýtať. Na PayPal účte mám 40euro zo zahraničia. Zaplatil som už 3 objednávky. AVŠAK! Peniaze na PayPal účte zostali a neminuli sa. Paypal mi však strhol z platobnej karty sumy za objednávky, myslel som že mi to bude stŕhať z Paypal účtu kde mám tých 40eur. Prosím pomôžte mi, ako mám platiť aby mi stŕhalo sumu z paypalu? :)

  2. Mám platobnú kartu MasterCard. Ide o to že ked chcem peniaze z paypalu previesť do banky tak mi ukazuje iba Visu kartu a Nie moju. Nedá sa zvoliť. Verifikovanú kartu na PayPal účte mám. Neviem v čom je problém. Musím si založiť VISA Kartu alebo sa dá na prevod použiť aj MasterCart.. :) Ak áno, a viete ako.. Ďakujem predom.. :)

 30. Dee Odpovedať

  Dobrý deň, mám Maestro karku a pokúšam sa registrovať na Paypal, viem, že Maestro kartu už tam berú ale stále mi tam vypsuje nejakú chybu s kartou, pritom číslo karty a všetko ostatné dávam správne, neviete prečo mi ju nechce zobrať?

 31. Ondrew Odpovedať

  Dobry vecer prajem… Mozem rovno povedat, ze uz idem z celeho PayPalu osediviet, konkretne mam v podstate presne ten isty problem, ako uzivatel dodo, ktory pisal:

  Zdravím mám založený účet, dobitý, napárovanú kreditnú kartu a platba aj tak neprechádza.
  This payment cannot be completed and your account has not been charged. Please contact your merchant for more information.

  Vie niekto kde je problém?

  Ďakujem.

  Mne po pokuse o definitivne potvrdenie platby z PayPalu vypisalo presne tuto istu hlasku. Pritom podotykam, ze na PayPal ucte mam samozrejme viac penazi, nez kolko stal konkretny tovar, ktory som si chcel zakupit. AVSAK… Druha vec je, ze ja mam od prveho prihlasenia do PayPal uctu v hornej casti zlty obdlznik, kde je napisana nasledovna mudrost:
  Because you have recently started to sell with PayPal, payments you receive will be temporarily placed in your pending balance for up to 21 days. For more information, please go to the Resolution Centre.
  Preco mi toto pisu, ked VOBEC nemam zaujem o ziadne predavanie??? Mne ide cisto o platby za tovar (z mojej strany), ziadny predaj. Kde moze byt pes zakopany?
  Vdaka….

 32. frenky Odpovedať

  ahojte , uz to tu niekdo pisal ale predsa: mam embosovanu maestro kartu a aj tak mi nechce pustit registraciu , stale mi vypisuje zle zadane cislo karty..3x som to kontroloval a stale to nejde..

 33. zdenka Odpovedať

  Ahoj, chcela by som poradit…zacala som predavat veci na ebay a ked mi poslali peniaze ukazuje mi tam presypacie hodiny. Peniaze mi neprisli na paypal, pise tam ze sa to spracuvava. Ako dlho to bude trvat? Preco? Dakujem za radu

 34. ondrej Odpovedať

  Dnes som sa zaregistroval v PAYPAL-i a z účtu mi najskôr ubudlo 1€ na učet PAYPALU a potom neskôr aj spomínaných 1,5€ aj zo zadaným kodom tiež na účet PAYPALU.Zaujíma ma prvá platba 1€, nikto tu nespomína uvedenú sumu,ide o nejaký aktivačný poplatok?Inak cela registrácia prebehla v poriadku.Má niekto podobnú skúsenosľ?

  • MegatronSK Odpovedať

   Poplatky nema zmysel riesit, clanok je z roku 2010, vtedy boli ine, dnes su ine. Hlavne je, ze ta nijako neokradaju…

 35. eva Odpovedať

  zdravim, prosim vas ja mám ucet založený na meno svokry a pay pal ucet na svije meno ako to zmením alebo da sa celý ucet pay pal vymazat a na novo založit? dakujem

 36. Ladislav Odpovedať

  Zdravím Vás,

  aktivoval som si pred 2dňami účet na paypall, pridal som bank.kartu zaplatil tovar všetko ok. nasledujúci den som objednával dalši tovar všetko ok, ale pri dalšom mi už nepustilo že mam overiť kartu, tak som dal overit prišiel mi email o potvrdení, čakam už len na kod z banky na výpise, ako dlho to trva? dakujem

  • MegatronSK Odpovedať

   Najlepsie ked zavolas do banky na nejaku infolinku, bude to rychlejsie. Lebo ako som pisal pred rokmi tak TB to ani nema vo vypise priamo. A prakticky hend ked stiahlo stacilo zavolat a spytat sa.

 37. littleCube Odpovedať

  ahojte, nevedeli by ste mi prosim poradit? poslala som si peniaze z paypalu na debetnu kartu, strhlo mi ich, cakam dva tyzdne a stale mi neprisli. dvakrat som pisala paypalu a neodpisali. Karta je overena, normalne nou cez paypal platim. Chcela som si tie peniaze povodne poslat na ucet, ale nejde mi nalinkovat z nejakeho divneho dovodu. som zufala:(

 38. jarah Odpovedať

  Dobrý deň, možno sa bude zdať moja otázka čudná, napriek tomu ju položím. Je možné prijímať a platiť cez PayPal účet ak nie je prepojený na kartu alebo účet v banke? Vlastne ide o to, používať PPúčet ako bankové konto. Ak nie, je možné prepojiť ho s kreditnou kartou od finančnej inštitúcie inej, ako je banka? Napr. Cetelem a pod.?

 39. saša Odpovedať

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či náhodou neviete čo je PID.. Išla som si dobiť peniaze na paypal účet a teraz ma pýta nejaký PID a heslo. Neviete mi poradiť o čo ide? Ďakujem…

 40. johana Odpovedať

  Dobrý den, na intrenetovom bazare predávam gauč a ozval sa mi mailom muž zo Slovinska, že ho kúpi a peniaze pošle cez PayPal. Ja s tým nemám skúsenosti a tak som mu navrhla, nech mi pošle peniaze na účet, ale on trvá cez PayPal. Tak neviem aký je vlastne medzi týmito platbami rozdiel. A ako sa potom aj zabezpečuje medzinárodne aj prevoz nábytku.

 41. Edita Odpovedať

  Chcela by som sa spýtať, prečo mi nejde registrovať inú kartu, VISA zo SLSP, ktorá je debetná, je aktívna, stále s ňou platím, ale nie je embosovaná. Stará karta bola embosovana, ale pred 2 týždňami vypršala platnosť. Píše sa, že sa môže pridať nová karta, to musí byť len embosovaná? Chcela som poslať dosť súrne peniaze do USA, ale takto budem čakať aj 2 týždne na vydanie novej karty. niektorí píšu, že nie je podmienkou embosovaná

 42. Michal Odpovedať

  Pekny deň. Mam problem s paypal.Chcem si objednat veci z Everibuyng vsetko v pohode nahodim do košika. Prejdem k paypal zvolim platit cez kartu zadam udaje karty, fakturacne udaje potvrdim a vypise ze platba nebola uspešne vykonana červenym a ze sa mam vratit.Nechapem z uctu mi to strhne vzdy po 1eure len.Už mi to strhlo 3 čo som to skušal :O

 43. Katrin Školnová Odpovedať

  dobrý deň chcem sa spýtať keď chcem nakupovať na ebay platím len tú sumu ktorá tam je , či ešte nejaké poplatky naviac ? ďakujem

 44. matemate Odpovedať

  zdravím pri dnešnej registrácii mi paypal stiahol 8x sumu 0,83 € a až potom 1,5€ o ktorých viem že ich vráti, no vôbec neviem prečo stiahol pri pokuse registrovat kartu tie prve sumy…na internete som nejak nic nenasiel, ak viete viac poradte prosím :)

 45. Dominika Odpovedať

  Ahojte

  Zaregistrovala som sa na paypal a ako mi tam píše tak aj ja mám ten typ učet premier, hned ako som si založila učet tak mi z mojho bankoveho účtu stiahli 1 eura a nasledne ešte 3 eura, má to tak byť? A ked sa prihlásim na paypal a dám si overview tam mi pise paypal balance 3 eura cize tie peniaze sa mi vrátia na účet alebo ako to je?

 46. Zuzana Odpovedať

  Ahojky chcela by som sa opýtať chcela som si objednávať s aliexpresu ale nešlo mi platiť kartou tak som sa musela zaregistrovať na paypalu ešte mi nestrihli poplatok aby som si aktivovala kartu len mám v tom teraz mierny zmetok keď budem objednávať z aliexpresu zadávam tie údaje s karty ale nemusím zároveň chodiť niečo kontrolovať na paypal účet?Na tom paypaly mi len aktivuje tu kartu nemusím cez to robiť prevody že?Môžem si normálne objednávať s aliexpresu bez toho aby som musela chodiť na paypal účet…..?

  • megatron.sk Odpovedať

   Mam dojem, ze paypalom sa na aliexpress neda platit. Potrebujes funkcnu kartu, ktora to bude zvladat. Najlepsie je zavolat do banky na infolinku a informovat sa o tom, ze co treba spravit, aby na karte isli zahranicne platby.

 47. Jozef Odpovedať

  Moje skúsenosti. Mám už dlhšiu dobu aktívny Paypal. Syn si objednal tovar peniaze mi stiahlo z Visa karty zo Slovenskej sporiteľne (štedrá karta). Ak Vám chce niekto zo zahraničia zaslať peniaze cez Paypal tak pri platbe zadá váš e-mail ktorý máte priradený k Paypal účtu a na Paypal účte sa vám pripíšu za pár sekúnd,
  A keď som chcel poslať peniaze z Paypal do banky na Slovensku tak som zadal len môj IBAN môjho účtu a peniaze sa mi na účte objavili za dva dni,

 48. peter Odpovedať

  dobri den potrebujem pomoc mam ucet paypal a mam natom peniaze kcel bisom odoslat na klasicke banki peniaze pre tich ktri nemaju paypal jeto mozne staci poslat len email a dalej ako to funguje jeto mozne zeto vje danna osba pebrat aj ket nema bakomatku nejak ako vestern union…

  neskusal som to este ket nemam na paypal ucte peniaze ale mam ich na bankomatke staci objednat ces paypal a automaticki sami peniaze strhnu skarti alebo sato automaticki posle ces paypal same ket su prepojene ucti a je vsetko priatku

 49. Martin Odpovedať

  dobry den obchodoval som cez paypal , neviem ako sa stým presne robí ale mam zly pocit.. v podstate som vymenil jednu vec ze peniaze na paypal… na paypal mi prišla objednavka. čiže order, je tam napisane “type =Bill From” dalej “order status=pay + čiastka” obchodnik mi povedal že do 24 hodin mi pride email a peniaze na paypall ale ja mam pocit že to je podvod.. prečo by som mal platit .. čiže “pay invoince” ked mam ja dostat na učet peniaze.. vobec tomu nechápem

  • megatron.sk Odpovedať

   Peniaze na paypal chodia hned, takze ked niekto vymysla, ze peniaze pridu do 24 hodin, tak klame. Napr. velmi casto, ked chce napr. niekto na bazosi platbu cez paypal, tak je to tiez podvod…

   Tento problem sa netyka ebayu, kde mozete pohodlne cez paypal zaplatit.

 50. Vlado Odpovedať

  Objednal som tovar z E-bay mám však problém s úhradou. Ponúkne mi to v okienku moju e-mailovú adresu a vypýta heslo. Po jeho doplnení a odoslaní Log In sa to znova vracia späť a nabáda ma to v ponuke ďalej (Weiter). Neviem sa posunúť ďalej.

 51. lapy Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, kupuje pani odo mňa svadobné šaty, chce platiť cez paypal, mám tam účet, ako potom dostanem tie peniaze na môj účet v banke?

  • megatron.sk Odpovedať

   Neodporucam taketo veci riesit cez paypal. Nakupovanie, predaj tovaru cez paypal je casto nejaky podvod.

   Peniaze sa daju vybrat normalne na bankovy ucet tusim za nejaky poplatok asi do 2 eur.

 52. Martin Odpovedať

  Vypršala mi platnosť starej VISA . Pýtajú si odomna novú a poslať nejaké Id kópiu a nejaký statement o platení tou novou kartou. To co sú za veci ? Poslal som prefotene Id aj kartu . Koľko mam čakať , uz týžden a nic žiadna odpoved z ppalu. Tam aj robia voľačo alebo sa k peniazom uz nedostanem co tam mam na úcte paypalu ? Diki ahoj

 53. Tomas Odpovedať

  Zdravim.Debetnu kartu este nemam pridanu k uctu paypal ale chcel som sa spytat ako zistim ake cislo uctu mam alebo respektine aku informaciu mam dat druhej strane aby my mohli zaslat peniaze? dakujem

 54. Erika S. Odpovedať

  Dobrý deň prajem, viete mi poradiť ak mám založený personal paypal účet a prišla mi tam jedna platba – mne zaplatili, mala som v paypal, že o 21 dní prejde táto suma na môj osobný účet. Údajne sa to dá aj skôr previesť, do 2-3 dní, lenže mne tá suma má stále status “pending”, zadala som aj IBAN kód ako odo mňa žiadal systém. Už je to 8 dní a nič sa nedej. Moja otázka je ako dostanem eurá z paypal na osobný účet? Ďakujem. Erika

 55. dada Odpovedať

  Potrebujem poradit.Ako si najdem v paypale vsteky platby prijate z jednej emailovej adresy? a tiez ako si najdem platbu podla ID? Neviem si tam odkontrolovat jednu prijatu,resp.vratenu platbu,nieje to refundovanie,poslal to nejako inak a nenasla som.V prehlade vstekych pohybov to nevidim.Ako nato? Dakujem.

 56. Denis Odpovedať

  Mám prostriedky na svojom paypalovom učte a napriek tomu mi to nechce previesť platbu. Pýta na overenie číslo karty z účtu v banke. Nemám záujem platiť peniazmi na bankovom účte, ale peniazmi z paypolu. Pri zakladaní účtu som tie info o karte nedával tak ich aj tak nemajú s čím porovnať, preto nevidím dôvod, prečo by som ich mal teraz poskytnúť. Serie ma len to, že mám peniaze na paypole a neviem s nimi nič urobiť. Ani vybrať, ani minúť.

 57. nika Odpovedať

  Dobry den, chcela by som sa opytat, na novej stranke paypal neviem najst okienko kde vlozim ten verifikacny kod. Pre overenie karty. Viete mi poradit ? Dakujem.

 58. pe3ček1 Odpovedať

  Zdravím.Zistil som že keď si dobijem kredit na PayPol z VUB učtu ktorý prevedie peniaze ihneď tak mi strhne VUBčka poplatok 16,60eur za rýchly prevod.Da sa tomu vyhnúť?Ďakujem

 59. Martin Odpovedať

  Dobry den. Vytvoryl som si druhy paypal ucet. Z prveho som vymazal kartu Visa a ked ju chcem zadat do noveho paypal uctu nechce mi ju prijat.Ako sa to da urobit?

 60. Zuzana Odpovedať

  chcem sa opytat ako dlho trva kym pridu peniaze z pay palu na ucet a kako dlho na kredit kartu uz dva tyzden nic mam embosovanu TB dakujem za odpoved

 61. Lukáš Odpovedať

  Ahoj. Mam ucet na paypali lenze stranka s ktorej chcem posielat peniaze na paypal chce aby som napisal email na paypal stranku ako ho zistim? skusal som moje meno aj uzivatelske meno@paypal.com a nefungovalo to.

 62. Patrik Odpovedať

  Dobrý deň chcem sa opýtať ked chcem prijať platbu od zákazníka a ten zákazník my pošle peniaze cez paypal na môj paypal účet platí za to nejaký poplatok?Alebo platím ja?AK áno tak koľko?

 63. Viedeň Odpovedať

  dobry večer.vôbec nepouzivam pay pal a neviem co to vlastne je.jeden pan reagoval na moj inzerat z bazar.sk.udajne mi poslal peniaze o 150 eur viac ktoré mám ja spatne poslať prepravcovia.neviem ale zda sa mi to oblb ale prišiel mi aj potvrdzujuci mail z
  PayPal
  dakujem za rady

 64. Bystričan Odpovedať

  Idem sa zaregistrovať, lebo súrne potrebujem urobiť nejakú platbu do zahraničia. Platby sa budú nepravidelne opakovať. Po 2 týždňoch mi skončí platnosť kreditnej karty. Ako sa urobí oprava?
  Vďaka.

 65. Anna Odpovedať

  Mne stále nejde prevod z Paypal na môj bankový účet,keď kliknem na Peňaženku a potom na Vybrať peniaze tak nič,nedá sa.Účet mám pridaný a za kartu mi stiahlo 1,50€,ktoré mi ešte nevrátili hoci som zadala ten 4-miestny kód.Neviem či mám čakať?

 66. luci Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, pri zakladaní účtu PayPal a prepájaní s mojou bankou a kartou mi mi PayPal strhol 0,89 E. Viete, mi prosím povedať čo je to za poplatok? Aby som v tom mala jasno.Ďakujem veľmi pekne
  Aktivácia karty nasledovala potom s 1,5E poplatkom (čo mi teda vrátia)

 67. Twee Odpovedať

  Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, keď som si chcel potvrdiť kreditnú kartu na PayPale tak mi z účtu strhli 1,5E a ja som im mal poslať kód z tejto transakcie a oni by mi tých 1,5E mali vrátiť na účet. Moja otázka je, že čo ak som tú kreditnú kartu nepotvrdil a nezadal žiadny kód, či mi aj tak po uplynutí určitej doby prídu tie peniaze späť. Ak áno tak aká je tá doba?

 68. dodok Odpovedať

  dobry den
  mam zaregistrovany paypal ucet z minulosti ale medzitym sa mi zrusil email nalinkovany nanho
  ako si mozem obnovit ucet na iny email bez toho aby vznikla koloízia s udajmi ktore som tam skor zadal?
  dakujem za odpoved

 69. Vika Odpovedať

  Dobrý deň… chcem sa opýtať: predávala som cez internet, konkrétne cez stránku bazoš.sk istý tovar a zákazník, ktorý to chcel kúpiť trval na tom, že chce uskutočniť platbu cez paypal, pretože už z jeho mailov som pochopila, že nie je zo Slovenska… nemám vôbec skúsenosti s touto stránkou, ale účet som si založila a poslala som mu údaje potrebné pre zaslanie peňazí a prišiel mi od neho spätný e-mail, že uskutočnil platbu plus mi poslal peniaze pre kuriéra, cez ktorého to mám poslať a to cez Western Union Office…takisto mi prišiel e-mail aj od paypal, že teda mi tie peniaze kupujúci poslal len teda že treba uskutočniť prevoz alebo teda osloviť kuriéra a poslať im kópiu nejakého potvrdenia od toho kuriéra… avšak na paypal mojom účte mi ukazuje že žiadne peniaze tam nemám a neviem prečo, či je to preto, že tie peniaze ešte akoby nie sú uvoľnené kým ten tovar nepošlem alebo je to celé podvod…pretože daný kupujúci je z nigérie, resp takú adresu mi poslal ako adresu doručenia a zdá sa mi to odveci, že by objednával sedačky zo slovenska …. a netuším, kde mám hľadať Western Union Office, alebo teda ak je to podľa Vás dôveryhodné, ako mám ďalej postupovať…ďakujem ….

 70. Roland Odpovedať

  Zdravim.
  Chcel by som si zalozit PayPal ucet, no ucet v banke mame spolocny s manzelkou. Bankovy ucet je na jej meno, Musim si zalozit vlastny ucet alebo mozem zadat jej (nas) ucet.
  Dakujem…

 71. Telma Odpovedať

  Dobrý deň, v službe staň sa profesionálom mám zase s platbou problémy – vypisujete, že nemám dostatok financií na konte, ale to nie je pravda, už dva mesiace to bolo v pohode, a teraz zase neviem zaplatiť sms-kou

 72. m40 Odpovedať

  pred dvomi dnami som si zalozila učet na pay pal a poslala som peniaze, mali ist na ukrajinu, ale mam pocit, že odišli inak. v Aktivitach mi piše, že platba odišla, no nezadavala som žiadny overovací kod, čo ma velmi prekvapilo, že si to odo mna nič nepýtalo a ani mi nič z banky /OTP neprišlo, len sa mi peniaze odratali y účtu. je nejaka možnosť sa k tým peniazom dostať spat, alebo je dajaká sanca, že mi ich dotýčný komu nabehnu vrati. Dajako som zostala z tohoto nemilo prekvapená,žiadne overovacie kody ani zabezpečenie. Asi som to dajako nepochopila ako to má presne fungovať, ale asi sa zaobidem bez veci z cudzina ako si byť neistá kam peniaza sli

 73. Jožo Odpovedať

  Dobrý večer. Mám problém s paypalom a to taký, že zákazníci, ktorí si chcú kúpiť môj tovar na Ebayi a platiť cez paypal mi píšu, že nemôžu zaplatiť..proste pri poslednom kliku ich to zruší…každá rada mi pomôže. Ďakujem pekne.

 74. rado Odpovedať

  zdravim na konto som vlozil zo slsp 250 euro..strhlo ih hned aj prisla sms..zajtra bude 3ti den a na paypal ucte nemam nic..kolko trva takyto prevod?je tam potrebne pri overovani účtu tiez ten kod v tranasakcii co staihne 1,50? ja som nevedel ze ten kod pride vo vypise IB..uz mi stiahlo dvakrat po 1,50 ale nedal som tam ten kod ani raz iba teraz som zistil furt som myslel ze je to kod z karty co tam je :(

 75. Tom Odpovedať

  Dobry den,mam paypal uz dlhe roky,vsetko ok,na konci roka mi skoncila platnost karty a neviem ako si tam mam aktivovat tu novu aby som mohol s nou platit.poradte prosim navod.

 76. Lucia Odpovedať

  Zdravím.Založila som si účet a prišiel mi mejl na aktiváciu.No nie je v ňom nič na odkliknutie.Ponúkajú možnosť zadať číselný kód uvedený v mejli.Kde ho mám zadať? Ďakujem

 77. Gabika Odpovedať

  Dobry den manzel ma ucet na pay pal dosli mu tam peniaze a nevie ich previest do banky nakolko mu pisu ze je prekroceny limit a pytaju stale nejake doklady verifikacie, manzel poslal vsetko co mohol aj ucty a trva to uz tyzden a peniaze sa stale nedaju previest. Mozete mi prosim poradit? dakujem

 78. Mario Odpovedať

  Dobry vecer
  Chcem vas poprosit o radu.
  Peniaze z PayPal uctu nedokazem poslat na svoj ucet v SLSP, tiez to pyta 11 ciferne cislo, u nas je 10 ciferne.
  Nemam problem si poslat peniaze na svoj ucet v norsku, len na sk to nefunguje.
  Ako sa to da nastavit?
  Dakujem

 79. hugo Odpovedať

  dobrý den,mám učet paypal aj ebay ale za niektoré nákupy cez paypal sa mi nedá potvrdit platba.ebaymi napísali že treba dáku ich ikonu ebay preniest nad moju kartu ale neviem ako a kde sa nachádza tá ikona ked ju na paypal nevidím

 80. Denisa Odpovedať

  Dobry deň, prosim o radu. Pan chce odo mna kúpiť z bazosu veci, dohodli sme cenu. Chcel platiť cez paypall. Jedna sa o sumu 150 EUR. Paypal chce odo mna aby som ja poslala 120 EUR a potom mi bude poslaná suma 150 EUR. Ja som reagovala ze urcite nic nezaplatím . Dnes mi došiel mail z paypall ze podľa nejakého ich zákonu to musím zaplatit . Co poradíte prosim ?

 81. renča Odpovedať

  Viky prosím Vás dobrý deň môžete napísať ako ste dopadli ,presne to isté riešim ja človek je z Maďarska
  ďakujem

 82. renča Odpovedať

  Predávam konštrukciu a ozval sa mi nejaký pán z Maďarska ktorý chce poslať peniaze cez paypal nemám s tým skúsenosti .Môže ma nejako oklamať? Tovar si chce dať doviesť kuriérskou službou .Neviem či tomu veriť .A aký má zámer . Tvrdí , že tovar dá vyzdvihnúť až keď budem mať peniaze na účte. Čo myslíte?

 83. Mirka Odpovedať

  Ahoj chcem sa spýtať ako je to s poplatkami na mojom paypall učte ak zakaznička žijuca v amerike mi chce poslat platbu v eurach na moj ucet. Platim aj ja nejake poplatky? Vdaka za odpoved.

 84. kkkkk Odpovedať

  chcem sa informovat ako ste dopadli ti,ktoryvste tu pisali o tom podvode..mam ten isty problem,muz z nigerie,poslal viac penazi,prisiel mi potvrdzujuci e mail,ale peniaze nic,vraj mam nieco aktivovat aby mi to prislo…mam ist do nejakeho union volacoho…je to urcite podvod,ako ste to riesili?,

 85. Sewo Odpovedať

  Zdravim dufam ze toto vlakno je este zive chcem sa opytat jednu vec ohladom paypal kupujuci odomna pozaduje zaplatit prepravu tvrdi ze prachy uz posla na ucet paypal lenze na nasom ucte to ukazuje. Nulu tvrdi ze peniaze dal zadrzat na paypaly az pokial mu nepredlozime preskenovany doklad o zaplateni prepravneho mozem vediet ako si overim ze peniaze su skutocne na paypaly

 86. jožo Odpovedať

  Pane chcem sa spýtať mám na bazoši inzerat a americky zaujemca mi chce poslat peniaze cez Paypal.Myslíte teda že pôjde o podvod.Chce aby som si založil účet.Dˇakujem

 87. Monika Odpovedať

  Chcela by som sa spýtať. predávala som tovar a ozvala sa mi z USA jedna pani. poslala mi cez paypal požadovanú sumu ale mne na účet nič nenabehlo lebo si žiadajú odomňa uhradiť kuriera a až potom mi uvolnia prostriedky. od zmluvy som odstupila a teraz sa mi vyhrážaju s právnikmi, že som im zadržala peniaze. Ale ja som nič neobržala a dokolečka chcú aby som poslala na Western Union prachy. čo mám robiť? Ďakujem

 88. Viera Odpovedať

  Chcem sa spýtať kupovala som cez paypal tovar ale zabudla som cez SMS autorizovať platbu a z môjho úctu mi strhli peniaze a na paypal piše ze platba je zrušená kedy sa mi vrátia peniaze naspäť na môj bankový účet

 89. E Odpovedať

  Ahoj, chcel by som sa spýtať, či pri platbe pomocou služby PayPal ma obchodník info o čísle mojej karty, jej expirácii, cvc atď. nakoľko sa mi stalo, že som platil priamo kartou a obchodník si strhával peniaze aj bez môjho príkazu. Ďakujem za odpoveď.

 90. Jofo Odpovedať

  Prepáčte zabudol som v maile jedno číslo.
  Zdravím prosím vás, chcel by som sa spýtať predávam jeden stroj. Ozval sa mi jeden pán z USA že by mal vážny záujem o môj stroj. Dohodli sme sa cez mail že cena aj stav stroja sa mu pozdávajú a je ochotný mi za stroj zaplatiť. Navrhol mi aby som si napríklad založil Paypall, a poslal mu mail a cele meno služby paypall, že on mi pošle požadovanú sumu na účet paypall. Keď mi príde suma na účet, mám mu poslať moju adresu a že on pomocou nejakej lodnej spoločnosti tovar prevezme.
  Prosím vás čo si o tomto myslíte? Môže to byť podvod? Mne sa to zdá seriózne jednanie keď chce najskôr zaplatiť. Ďakujem.

  • megatron.sk Odpovedať

   Stále je to tak, že tvrdia, že zaplatia peniaze dopredu. A potom prídu výhovorky typu:
   poslali sme viac, chcú späť nejaké peniaze
   poslali sme peniaze, ale uvoľnia sa až keď pošlete číslo balíka
   prípade vám pošlu odkaz na paypal, ale bude to len falošná stránka, kde si odchytia vaše prihlasovacie údaje

   Tých podvodov je veľa, každopádne fakt takmer stále je to len nejaký podvod, v ktorom bude od vás neskôr chcieť peniaze a potom sa prípadne nejako vyhrážať. Skúšať to môžte, ale kým by ste nemali peniaze na vlastnom bankovom účte, tak by som takto nič neposielal.

 91. paypal Odpovedať

  zdravim
  objednal som si veci z internetu neprisli mi tak mi po mesiaci vratili peniaze ale medzi casom mi banka vydala novu kartu s inym cislom ako mala predosla karta ktorou som platil
  na paypal ucte mi ukazuje ze boli vratene peniaze na staru kartu a tak sa chcem spytat ci mi pripisu peniaze aj na bankovi ucet kedze sa uz stara karta nepouziva

 92. roman Odpovedať

  Založil som si ucet, bez bankoveho uctu alebo karty. Chcem ho len na prijatie alebo odoslanie platby cez paypal. Bude fungovať aj takto?

 93. DEE Odpovedať

  Ahojte viete mi prosim poradit? Mam na ucte paypal peniaze a chcela by som ich previest na b.u. v unicredit. Nechce mi to ale zobrat ucet konkretne IBAN. Stale mi to vypisuje ze poziadavka nebola zaevidovana mam skusit neskor atd. Som uz z toho na nervy. Na paypale som mala este v novembri pridany ucet a previedla som si bez problemu peniaze. Na konci novembra mi ho neviem z akeho dovodu z uctu odstranili. Poradte mi prosim co spravit…dik

 94. Marek Odpovedať

  Po registrácii novej karty mi nechce vôbec prijať môj IBAN na prepojenie bankového účtu? A neviem si rady. Vypisuje mi túto hlášku v červenom rámiku. ”Ospravedlňujeme sa, Vašu žiadosť nie je možné spracovať. Skúste neskôr prosím”

 95. sayuri Odpovedať

  Zdravim.. chcem kupit jednu vec z Ciny za 58 dolarov (neskor pravidelne vo vacsom mnozstve, ak to bude ok). Odporucate zriadit si PayPal ucet? poplatok za prevod bude priblizne aky? Lebo SLSP ma asi dost vysoke poplatky za zahr. prevod… dik za info

 96. Milan Odpovedať

  Dobrý deń.
  Potreboval by som do anglicka poslať 10 libier,Ako to pošlem cez paypal?Dá sa tam zadať aj suma v librách,alebo to paypal sám prekonvertuje na britskú libru,keď budem platiť v eurách.
  Ďakujem za odpoveď.
  Milan

 97. Jana Odpovedať

  Dobrý deň, chcem len upozorniť…dnes mi prišiel mail od PayPal, lepšie povedané dva. Prvý mi oznamoval, že nejaká spoločnosť mi ďakuje za platbu a mám len potvrdiť cez PayPal znovu svoje osobné údaje a údaje z banky (číslo účtu, nové heslo..) 😀 Pozerala som na to v nemom úžase, pretože daná spoločnosť odomňa očakávala platbu vo výške 1.650 USD. Jasné, že som nič neobjednávala a ešte v takej výške!
  Hneď po minúte mi prišiel už ďalší, druhý mail..síce presne rovnaký, len v tomto prípade už s červeným výkričníkom a upozornením od PayPal, že tento mail je podozrivý a snaží sa odomňa vytiahnuť osobné údaje!
  Samozrejme, že nič som nezadala..veď to by som si inak “pomohla” 🤔
  To sú už ľudia fakt takí sráči, že takto skúšajú okrádať iných? Fuu, nemám slov..
  Jednalo sa o spoločnosť UDIN LTD INTERNATIONAL MOTOSHOP. Pravdaže, takáto spoločnosť nikde nefiguruje a neexistuje. Ľudkovia, len toľko: dávajte si pozor, čo (hlavne v časovej tiesni a nerozvahe) komu potvrdíte.. celé zle, svet naopak!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *