Objavte s nami Audiotéku a naučíte sa čítať ušami!

Radi čítate, ale nemáte čas? Máte zdravotné problémy, ktoré vám v tom bránia alebo ste unavení? V tom prípade máme pre vás riešenie a tými sú audioknihy! Výhoda počúvania audiokníh súvisí s ich možnou kombináciou s inými aktivitami, môžete ich počúvať i v situáciách, v ktorých by ste len ťažko mohli čítať klasické knihy.

Audioteka - audioknihy na počúvanie

Audioknihy sú skvelým prostriedkom, ako udržať kontakt s literatúrou, keď práve nemáte čas alebo chuť čítať. S audioknihami sa môžete baviť aj vzdelávať počas cestovania v aute, prechádzok, domácich prác, cvičenia alebo s audioknihou relaxujte, keď sú vaše oči príliš unavené na čítanie.

Na trhu existuje niekoľko poskytovateľov audiokníh. Jedným z nich je napr. Audiotéka.

Služba Audioteka.sk

Audiotéka sa zaoberá predajom a vydávaním audiokníh vo formáte MP3 k okamžitému stiahnutiu a vypočutiu z webu alebo prostredníctvom mobilných aplikácií.
Audiotéka má svoje korene v Poľsku, z ktorého sa postupne šírila do rôznych krajín po celom svete. V roku 2011 vznikla spoločnosť AUDIOTÉKA.CZ s. r. o., ktorá najprv rozbehla web audioteka.cz a vo februári 2015 bolo pridané webové rozhranie audioteka.sk.

Zoznámte sa s webom Audiotéky

Už na prvý pohľad pôsobí web prehľadne. Na hlavnej stránke môžete nájsť niekoľko sekcií, podľa ktorých si môžete filtrovať audioknihy. Tituly si môžete roztriediť na základe kategórií a tematických zbierok. V hornej časti nájdete novinky, bestsellery a audioknihy v akcii. V rámci úvodnej stránky objavíte i odporúčané audioknihy, názory a multimediálnu sekciu.

Audiotéka má v ponuke viac ako 2 600 audiokníh. Okrem beletrie nájdete aj hovorené slovo zamerané na osobný rozvoj, audio verziu časopisu Newsweek a výučbové materiály.


Pre mobilné zariadenia majú vyvinutú mobilnú aplikáciu Audiotéka, ktorá je dostupná pre operačné systémy Android a iOS.

Pred samotným zakúpením audioknihy si môžete vypočuť krátku ukážku pri každej audioknihe alebo stiahnuť časť audioknihy zadarmo. Druhý bod je už podmienený registráciou na stránkach, ktorá je veľmi jednoduchá, stačí iba zadať e-mailovú adresu a heslo.

Webstránka Audioteka

Zoznámte sa s mobilnou aplikáciou

Aplikácia Audiotéka je určená na počúvanie audiokníh prostredníctvom mobilného telefónu alebo tabletu. Taktiež aj tu je možné audioknihy vyberať podľa ich obľúbenosti, dátumu zaradenia do ponuky alebo podľa kategórií. Ako sme už spomínali, existuje verzia pre OS Android a iOS.

Pred zakúpením audioknihy si môžete prehrať krátku ukážku alebo stiahnuť časť audioknihy zadarmo. Audioknihy môžete jednoducho zakúpiť pomocou platby priamo v aplikácii. V aplikácii pre Android môžete využiť Google Checkout alebo tam existuje možnosť presmerovania na webové stránky, na ktorých môžete využiť platobný systém PayPal alebo PayU. V mobilnej aplikácii pre iOS nájdete možnosť In App Purchase.

Audioknihy je možné počúvať kedykoľvek, kdekoľvek a na rôznych mobilných zariadeniach.

Prihlásenie do aplikácie umožní synchronizáciu vašej virtuálnej Poličky s audioknihami medzi viacerými telefónmi, tabletami aj s účtom na webovej stránke www.audioteka.sk. To znamená, že ak zakúpite audioknihu na webových stránkach, tak po aktualizácii poličky nájdete daný titul i vo vašom chytrom mobile. Aplikácie je skutočne šikovná a pamätá si miesta, kde ste skončili počúvať. Táto šikovná funkcia vám zabezpečí, že ak budete chcieť počúvať aj na inom mobilnom zariadení, tak nebudete musieť manuálne vyhľadávať bod, v ktorom ste ukončili počúvanie, ale sama aplikácia vám navrhne, či chcete prejsť na daný čas počúvania, prípadne môžete vyhľadať všetky pauzy v počúvaní v histórii.

To znamená, že nemusíte mať ani starosť s prerušením počúvania. V prípade, že máte prichádzajúci hovor, dôjde k odpojeniu slúchadiel alebo len nemáte čas si audioknihu dopočúvať až do konca, si aplikácia zapamätá miesto prerušenia (vytvorí záložku) a vždy začnete počúvať v mieste, kde ste skončili. Záložky sa zároveň automaticky synchronizujú medzi všetkými používanými zariadeniami.

Keďže sa nahrávka sťahuje po častiach, nemusíte čakať na stiahnutie celej audioknihy a môžete počúvať už počas sťahovania. V prehrávači sa môžete pohybovať po kapitolách alebo o 30 sekúnd vpred i dozadu. Ak počúvate radi audioknihy v posteli, nastavte si automatické vypnutie prehrávania po zadanom časovom úseku (funkcia sleep).

Výhody aplikácie:

 • aplikácia je zadarmo
 • intuitívne ovládanie
 • možnosť prehrania ukážky pri každej audioknihe
 • kapitola zadarmo na stiahnutie pri väčšine audiokníh
 • vytváranie a synchronizácia záložiek s inými mobilnými zariadeniami
 • automatická pauza v prípade odpojenia slúchadiel, ukončenia spojenia alebo u prichádzajúceho hovoru
 • možnosť počúvania so zamknutou obrazovkou
 • funkcia Sleep
 • opakované sťahovanie audiokníh z Poličky
 • nákup nových audiokníh priamo v aplikácii
 • prepojenie s účtom na webe www.audioteka.sk
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár