Návod: Pekná url na facebooku

Krátky a jednoduchý návod ako si nastaviť pekný odkaz namiesto zložitej adresy stránky alebo profilu na facebook.com. Ak máte svoj profil na Facebooku, prípadne spravujete nejaká stránku (Page), tak možno rozmýšľate ako nastaviť peknú adresu v tvare facebook.com/niečo. Ako si ju teda vytvoriť bez otravných čísel?

Pekná url na Facebooku

Ako vytvoriť peknú url adresu na Facebooku?

Prihláste sa na Facebook a potom prejdite na adresu facebook.com/username – tu si môžete jednoducho zmeniť adresu vášho profilu a ak spravujete stránky, tak stačí zo zoznamu vybrať tú, ktorej chcete prideliť krajšiu adresu a skúsiť, či je táto adresa voľná. Stránka musí mať aspoň 25 fanúšikov, ináč Vám facebook nedovolí zmeniť adresu.

Ak máte nejaké často používané meno alebo je stránka venovaná nejakej špeciálnej značke, tak je celkom možné, že meno ktoré hľadáte bude obsadené. V tom prípade môžete skúsiť pridať do názvu alebo mena ešte jedno slovo, prípadne nejakú koncovku, ale pozor – akonáhle raz túto adresu uložíte, už sa nedá v budúcnosti zmeniť. Meno, ktoré zvolíte Vám v budúcnosti môže slúžiť aj ako prihlasovací údaj na facebook.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár