Nálepky a fólie na dotykové mobily

Ďalší článok, ktorý popisuje môj kladný postoj k nejakému produktu, tentoraz sú to nálepky a fólie na mobily. Odkedy mám iPhone, tak na ňom mám stále priesvitnú fóliu, ktorú som si kúpil za pár dolárov z Číny, resp. z eBay. Na mobile to prakticky vôbec nie je vidno a ani ovládanie dotykového displeja sa vôbec nezhoršilo.

Nálepka na mobil

Ďalšou zaujímavosťou sú nálepky na zadné aj predné kryty, ktoré upravia vzhľad vášho mobilu na nerozoznanie. Pár vzorov nálepiek na zadnú stranu mobilu nájdete aj v tomto článku. Fólie a nálepky som si rozdelil podľa toho či sú určené na zadnú alebo prednú časť mobilu a preto pojmom fólie označujem len ochranné fólie na displej mobilu. Ináč sa to tak prakticky nikde nerozdeľuje.

Fólie na mobily

V dnešnej dobe sa ochranné fólie vyrábajú pre každý dotykový mobil, fólie na tie najpopulárnejšie mobily dnes dokonca nájdete prakticky v každom obchode. Ja osobne som sa zatiaľ stretol len s 2 typmi fólií, jedna bola klasická priesvitná a druhá zrkadlová, pri vypnutom displeji sa teda dala používať ako zrkadlo.

Fólie na displeje sa určite líšia aj kvalitou, teda aspoň podľa výrobcov. Ja osobne som však na nejaké rozdiely nenarazil, ani napriek tomu, že som kupoval fóliu, ktorá bola 10 krát lacnejšia ako u nás. Je to samozrejme len na vás, akú fóliu si kúpite, resp. na aký mobil ju potrebujete. Ak však chcete kúpiť lacnú ochrannú fóliu, tak určite odporúčam nákup na eBay.com. Na ebay potom stačí jednoducho vyhľadať slovné spojenie “screen protector iPhone 4″, pričom názov mobilu si samozrejme uvediete podľa seba. Následne vpravo zvoliť “Free shipping“, aby vás kúpená fólia alebo fólie vyšli čo najlacnejšie.

Videomanuál lepenia ochrannej fólie ScreenShield. Podľa mojej skúsenosti samozrejme stačí fólia z číny, vyčistiť displej handričkou a jednoducho nalepiť fóliu. Lepenie zvládne každý. Následne ešte nejakou kreditkou odstrániť vzniknuté vzduchové bubliny. Nepotrebujete proste žiadne špeciálne nástroje, za ktoré si v konečnom dôsledku zbytočne priplácate pri fóliach typu “ScrenShield”.

Nálepky na mobily

Pod pojmom nálepky som si ja osobne zaškatuľkoval hlavne nálepky na zadný kryt mobilu, keďže vpredu mám priesvitnú fóliu. Nálepky samozrejme existujú aj na prednú stranu mobilu, ale dnešná doba, keď je takmer celá predná časť mobilu pokrytá displejom neponúka príliš veľké experimenty so vzhľadom. Narozdiel od fólií máte medzi nálepkami oveľa väčší výber. Záleží len na Vás, aký motív pre zadný kryt mobilu si nakoniec vyberiete. Lacné nálepky som v tomto prípade na eBay hľadal pod slovným spojením “sticker iPhone 4″. Ebay rozhodne neponúka najviac nálepiek na mobily, ale aj medzi ponúkanými nálepkami si určite nájdete svojich favoritov.

Otázka na záver:

Máte na svojom mobile fóliu či nálepku, prípadne zvažujete kúpu?

PS: všetky tieto nálepky môžete kúpiť na eBay

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

3 komentáre k “Nálepky a fólie na dotykové mobily”

Vložiť komentár