Kedy vyjde PlayStation 6? Dátum vydania a úniky

  • Očakávané načasovanie vydania PS6 naznačené v oficiálnych dokumentoch súvisiacich s akvizíciou Activision Blizzard.
  • Predpokladaný časový rámec sa pohybuje medzi 2027-2028.
  • Cenové špekulácie naznačujú potenciálny rozsah 499 – 599 €, berúc do úvahy historické cenové trendy pre konzoly PlayStation.
  • Medzi funkcie, o ktorých sa hovorí, patrí vstavané bezdrôtové nabíjanie, integrácia VR, vylepšené používateľské rozhranie, ľahký dizajn a iba digitálna verzia.
  • Očakáva sa možná integrácia AI a centrá herných sérií, ktoré odrážajú priemyselné trendy a požiadavky spotrebiteľov.
Playstation 6 - kedy bude nová verzia?

PlayStation 5 je na trhu od roku 2020, čo znamená, že je to už dosť dlho, čo hráči Sony vyskúšali niečo skutočne nové. Odvtedy došlo k kozmetickým a mierne odlišným iteráciám, ale to, na čo ľudia skutočne čakajú, je PlayStation 6.

Stojí za zmienku, že skutočné detaily sú pre PS6 nízke, ale existuje niekoľko špekulovaných nápadov a odhadovaných faktov, ktoré možno zatiaľ zdieľať. Všetko by sa to mohlo zmeniť, keď dostaneme úplné odhalenie od Sony, ale zatiaľ tu je to, čo vieme o nepotvrdenej konzole.

Kedy vyjde PS6?

Spoločnosť Sony je spoľahlivá pri vydávaní novej konzoly každých pár rokov. Aj keď nebolo priamo potvrdené, že prichádza PlayStation 6, pre Sony by bolo obrovským prekvapením, keby jednoducho odišla od svojej hlavnej konzoly – a fámy chrlili náznaky, že na konzole skutočne existuje PlayStation 6.

S najväčšou pravdepodobnosťou to bude na konci kalendárneho roka

Hlavná otázka je kedy. Sony má celkom pravidelný plán vydávania nových verzií PlayStation už od vydania PlayStation 3. Vydania majú tendenciu prísť neskôr v priebehu roka v Sony, takže nech už PS6 ukáže svoju tvár bez ohľadu na to, bude to pravdepodobne posledných pár mesiacov. kalendára. Vedúci predstaviteľ spoločnosti Sony potvrdil, že spoločnosť sa radšej drží osvedčených plánov.

Stopy o možnom časovom harmonograme vydania konzoly Sony PlayStation 6 sa objavili v oficiálnom súdnom dokumente spoločnosti Microsoft súvisiaceho s akvizíciou Activision Blizzard. V dokumente sa uvádza: „V čase, keď spoločnosť SIE [Sony Interactive Entertainment] uviedla na trh ďalšiu generáciu svojej konzoly PlayStation (ktorá sa pravdepodobne objaví okolo [upravené]), stratila by prístup k Call of Duty.

2027-2028 sa javí ako najpravdepodobnejší časový horizont pre vydanie PS6

Zatiaľ čo konkrétny dátum je redigovaný, ostrí pozorovatelia spojili toto vyhlásenie s ponukou Microsoftu ponechať hry Activision Blizzard dostupné na platformách PlayStation až do roku 2027. Toto spojenie naznačuje, že Microsoft nepredpokladal novú konzolu PlayStation skôr ako v roku 2027.

V dôsledku toho sa roky 2027 a 2028 javia ako pravdepodobný cieľový rok, kedy by spoločnosť Sony mohla odhaliť PS6, alebo aspoň najskorší časový rámec, ktorý Microsoft zvažoval pre ďalší debut PlayStation.

Reálne sa pravdepodobne dočkáme vydania PlayStation 5 Pro pred PS6.

Koľko bude stáť PlayStation 6?

Opäť sa môžeme len skutočne pozrieť späť do histórie Sony, aby sme získali predstavu o tom, koľko by mohla stáť PlayStation 6.

Odhadovaný cenový rozsah pre PS6: 499 – 599 eur

PS5 bola uvedená na trh za 499 eur v roku 2020, zatiaľ čo jej Slim verzia prišla v roku 2023 na neuveriteľných 599 eur. So zvýšením ceny Sony o 100 eur za aktualizovanú verziu s tromi rokmi medzi vydaniami, ďalšie tri roky do predpokladaného vydania PS6 v roku 2026 môže zaznamenať ďalšie zvýšenie ceny o 100eur.

Je celkom možné, že základná verzia PlayStation 6 by mohla stáť až 700 eur, najmä ak vezmeme do úvahy, že ešte nevieme, aké nové funkcie by mohla konzola obsahovať.

Čo je nové na PlayStation 6?

Keď už hovoríme o nových funkciách, hovorí sa o niekoľkých podrobnostiach o tom, čo možno očakávať, pričom všetky sú zatiaľ nepotvrdené. Vždy sa do vývoja a do vývoja vkladajú nové špecifikácie a PS6 sa môže ľahko zmeniť z toho, čo má Sony práve teraz, na to, čo vidíme pri jeho vydaní.

Playstation 6 - predplatné na hry

Vstavané bezdrôtové pripojenie

Na začiatok, hoci všetky moderné PlayStation majú prirodzene bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth a WiFi, verí sa, že PS6 môže prísť s vlastným vstavaným bezdrôtovým pripojením. To by mu umožnilo nabíjať príslušenstvo, ako je váš telefón, náhlavné súpravy VR, slúchadlá, ovládače atď.

Integrácia virtuálnej reality

Nie je žiadnym tajomstvom, že VR sa čoraz viac stáva budúcnosťou hier, takže určitá integrácia VR je v určitom okamihu pre PlayStation nevyhnutná – tak prečo nie pre PS6. V súčasnosti sa hráči spoliehajú na externé náhlavné súpravy a konzoly, no pre Sony by to mohla byť skvelá príležitosť skombinovať pohybové ovládače a náhlavné súpravy do konzoly. Ak áno, mohlo by to viesť k ešte väčšiemu zvýšeniu ceny, ako sme špekulovali vyššie.

Nové a vylepšené používateľské rozhranie (UI)

Čo sa týka vzhľadu, očakávali by sme aj aktualizáciu používateľského rozhrania a konzoly . Vzhľadom na to, že PlayStation 6 bude musieť vydržať aspoň pol dekády (kým nedostaneme PS7), mali by sme dostať nové a vylepšené používateľské rozhranie, ktoré obstojí v skúške časom, ako aj očakávanú aktualizáciu obchodu PlayStation Store, ktorá má tendenciu sa stane s vydaním novej konzoly.

Slim konzola

Inde v oblasti estetiky sme už videli, ako Sony experimentuje so zoštíhlením PS5 s jeho Slim verziou, pričom sa hovorí o opätovnom posilnení pre PlayStation 5 Pro. Trendy v hardvéri zdôrazňujú, že mnohí spotrebitelia chcú ľahšiu alternatívu . Koniec koncov, veľké puzdro už nie je potrebné na veľké množstvo úložiska alebo energie, takže je pravdepodobné, že spoločnosť Sony bude nasledovať trendové preferencie, ak to bude možné.

Iba digitálna verzia

Existujú aj určité špekulácie, že spoločnosť Sony by mohla pokračovať v digitálnej ceste, ktorá začala s PS5 Slim Digital, verziou konzoly, ktorá nemá kompatibilitu s diskami. To znamená, že už nemusíte vlastniť fyzické kópie hry, ale budete mať všetky svoje hry virtuálne uložené.

To je dôvod na vzrušenie aj obavy, v závislosti od toho, kde stojíte v diskusii o fyzických médiách. Stojí za zmienku, že spoliehanie sa na digitálne knižnice funguje iba vtedy, keď poskytovatelia tieto hry udržiavajú. Ak sa chcete spoľahnúť na zadnú knižnicu starých hier z predchádzajúcich konzol, je možné, že spoločnosti ako Sony časom vymažú alebo odstránia kompatibilitu. Koniec koncov, spoločnosť nemá láskyplný vzťah k fyzickým médiám. Ak máte skutočný disk, stále máte prístup k obsahu na iných konzolách – ale žiadna radosť, ak je iba digitálny.

integrácia AI

Vo svete, ktorý je čoraz viac poháňaný AI, sa tiež hovorí, že by sme mohli vidieť väčšiu integráciu AI . To znamená možnosť NPC a herných skriptov vylepšených AI, ktoré sa dokážu doslova prispôsobiť vašim rozhodnutiam spôsobom, s ktorým herné spoločnosti ešte len začali experimentovať. Možnosti toho, čo môžu konzoly podporovať, osvetlia, aké hry môžu zahŕňať posun vpred.

Ohodnoť článok post
Facebook
Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *