Túto knihu som si kúpil najmä preto, že google používam vlastne každý deň. Už si takmer ani neviem predstaviť, aké by to bolo bez googlu, vlastne ani tento blog by tu asi nebol. Kniha “Jak myslí Larry Page a Sergey Brin” ponúka podrobný pohľad na stratégie výnimočne úspešných zakladateľov spoločnosti Google. Táto kniha preskakuje minulosť Google a zameriava sa naopak na to, čo v skutočnosti týchto mužov poháňa a kam Google smeruje. Richard L. Brandt predstavuje spoločnosť ako geniálne dieťa dvoch skvelých jednotlivcov a poukazuje na pozadie obchodných rozhodnutí Googlu vo svetle ambícií a predstáv jeho zakladateľov.
Larry je vďaka svojmu bystrému obchodnému úsudku a zmyslu pre praktické vedenie spoločnosti jej strategickým vodcom, zatiaľ čo Sergej vďaka svojim skvelým nápadom a silným morálnym stanoviskám vedie spoločnosť po technologickej a myšlienkovej stránke. Spolupracujú však veľmi úzko, takmer ako dve polovice mozgu, ktoré sa vzájomne dopĺňajú.
Pomocou rozhovorov so súčasnými a bývalými zamestnancami, konkurentmi, obchodnými partnermi a vyšším manažmentom Googlu, a najmä vďaka konverzácii so samotnými zakladateľmi Brandt odhaľuje tajomstvo podstaty fungovania Googlu a objasňuje množstvo mylných predstáv o spoločnosti. Napríklad sa môže zdať, že Google chce niečo iné ako spoločnosť zameranú na hľadanie na Internete, pretože svoje aktivity rozširuje na pole e-mailu, mobilných prehliadačov, webových prehliadačov, sociálnych sietí alebo úpravy fotografií. Ale v skutočnosti Larry a Sergej samotné vyhľadávanie iba definujú trochu odlišne od toho, ako ho definujú všetci ostatní.
Kniha je síce plná informácií, ale nejako veľmi ma nezaujala, prevažne to bude asi preto, že mnoho informácií som už niekde čítal. Ale aj preto, že niektoré veci ma v podstate ani nezaujímajú, každopádne by som ju odporučil asi každému kto sa chce dozvedieť nejaké bližšie informácie o tom ako to v google funguje. Každý google maniak by mal predsa vedieť, že názov Google vznikol zo slova googol, čo je veľmi vysoké číslo začínajúce jednotkou, za ktorou nasleduje sto núl (1 × 10100).