GigaVideo.sk – zbierame zábavné a zaujímavé videá

Štve Vás, že si nikdy nepozriete všetky dobré videá na youtube? Alebo to, že ste nevideli kopec dobrých zábavných videí? Ak áno, tak vám v hľadaní novej zábavy isto trochu pomôže video web GigaVideo.sk, teda minimálne v tom, že videá vyberie za Vás. Na GigaVideo.sk totiž zbierame len tie lepšie a zaujímavejšie videá z intenetu, ktoré by ste si mali pozrieť.

Gigavideo.sk - zábavné youtube videá

Radi by sme pre Vás vytvorili miesto, kde by ste sa mohli na chvíľu odreagovať od práce, učenia alebo čohokoľvek iného. Pre ľudí, ktorí si nevedia vybrať video tu máme malú vychytávku. Stačí ak stlačíte písmeno R a náhoda vyberie video za Vás. K najobľúbenejším videám patrí animovaná rozprávka Máša a medveď, vďaka ktorej navštevujú denne stovky ľudí. Kopec ďalších animovaných rozprávok z youtube si môžete pozrieť aj na webe VeseleRozpravky.sk.

Gigavideo je zaujímavé, lebo:

  • zbierame tie najlepšie videá na internete (zatiaľ máme malo zberačov)
  • dokážeme nahradiť video, ktoré bolo na youtube vymazané (už do pár hodín po nahlásení)
  • sa orientujeme hlavne na slovenský trh (pridávame teda hlavne videá, ktoré pochopia aj slováci čo nevedia anglicky)
  • vieme zobrazovať videá podľa počtu zdieľaní (popularity)
  • je otvorené akýmkoľvek novým nápadom

Krátka vsuvka o GigaVideo.sk

GigaVideo v skutočnosti vzniklo niekedy v roku 2006, keď som začal vytvárať prvé stránky, vtedajšia verzia bežala na subdoméne jedného môjho webu a fungovalo na redakčnom systéme Joomla. O 2 roky neskôr sa presunulo na mega lacnú .info doménu (za 99 centov na rok) a vymenilo redakčný systém za oveľa pružnejší wordpress. Posledný finálny presun na .sk doménu sa podaril v roku 2009.

V roku 2010 bolo GigaVideo predané a následne odkúpené s tým, že už som na webe nepracoval sám. V roku 2011 zase nastala ďalšia veľká zmena a gigavideo prestalo používať wordpress, prešlo na vlastný redakčný systém. Odvtedy videá pridávame prakticky každý deň, hoci sme zistili, že tento typ webu nám vzhľadom na vynaložený čas asi nikdy neprinesie žiadny veľký zisk, je to skôr taký stratový projekt. GigaVideo je teda skôr taká práca pre radosť, baví nás zabávať ľudí naokolo.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

1 komentár k “GigaVideo.sk – zbierame zábavné a zaujímavé videá”

Vložiť komentár