Fotobanky s obrázkami zadarmo

Potrebujete nejaké obrázky do článkov na svojom blogu? Na riešenie podobného problému existujú rozsiahle fotobanky, v ktorých nájdete fotky snáď zo všetkých oblastí. Navyše ich môžete používať na svojom blogu prípadne v iných typoch projektov úplne zadarmo. Možno by sa dalo namietať, že fotobanky, ktoré ponúkajú svoje obrázky zadarmo nemajú vo svojej ponuke príliš kvalitné fotografie.

Fotobanky zadarmo

Nemyslím si, že by tu bol nejaký zásadný rozdiel oproti plateným fotobankám. Samozrejme, že kvalita je mierne inde a nie vo všetkých oblastiach je taký výber ako u platených fotobánk. Na druhú stranu si myslím, že pre drvivú väčšinu webov dostupné snímky postačia . Každá fotobanka má svoje špecifické pravidlá, takže ak si budete chcieť stiahnuť nejaký obrázok pozrite si pravidlá danej fotobanky.

Stock.xchng

Scx.hu patrí asi k najznámejším fotobankám, z ktorých môžete sťahovať obrázky zdarma bez väčších obmedzení. Pri každom obrázku potrebujete sledovať jeho licenčné podmienky. Niektoré obrázky môžete použiť len na webe, pre tlačové účely si tvorca fotografie žiada vašu žiadosť o súhlas. Inokedy musíte dať tvorcovi na vedomie, kde obrázok použijete. Väčšina snímok je však dostupná aj bez toho. Okrem obrázkov nájdete na webe aj pár zaujímavých návodov pre Photoshop a pre tvorbu fotiek. Svojimi fotkami môže do fotobanky prispieť každý, tí najúspešnejší sú potom zobrazení v štatistickom rebríčku.

Free range

Ponuka fotiek na adrese freerangestock.com je o niečo chudobnejšia. Obrázky na nej sú k dispozícii zadarmo, ale iba pre registrovaných užívateľov. Registrácia je veľmi jednoduchá, vyplníte len potrebné údaje a hneď sa môžete prihlásiť. Nečakáte na potvrdzovací e-mail. Náhľady obrázkov sú prekryté vodoznakom, no po ich stiahnutí zistíte, že vodoznak je skutočne len na zmenšeninách. S obrázkami si môžete robiť v podstate čo chcete. Dôležité je, aby ste ich ďalej distribuovali. Čiže na webe ich môžete bez obáv použiť, ale v momente keď s týmito obrázkami vytvoríte webovú šablónu určenú na ďalší predaj, tak musíte uviesť odkaz na fotobanku. Podrobnejšie informácie nájdete v licenčných podmienkach.

Medzi ďalšie miesta, kde môžete nájsť fotky zdarma patria:

Platené fotobanky:

Ak máte tip na nejakú ďalšiu fotobanka, z ktorej možno čerpať materiály zadarmo, vložte odkaz do komentára pod článkom.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

2 komentáre k “Fotobanky s obrázkami zadarmo”

Vložiť komentár