Ako nastaviť vlastné zvonenie pre iPhone

Nedávno sa ma kamoš opýtal ako má nastaviť vlastné zvonenie pre iPhone, prípadne kde nejaké nájsť. Priznám sa, že som to vlastne ani nevedel, keďže moja lenivosť siaha až tak ďaleko, že som základné zvonenie na svojom iPhone nemenil. Ale samozrejme hneď po tejto otázke som začal hľadať a už o pár minút na to som objavil stránku Audiko.com, na ktorej je množstvo zvonení pre mobil.

Audiko - zvonenia pre iPhone zadarmo

Cez tento web zároveň môžete vytvoriť aj vlastné zvonenie z akejkoľvek mp3 z vášho disku alebo youtube videa. Ja osobne som skôr zvolil cestu hľadania zvuku, keďže ich tam je fakt kopec. Melódie sú delené podľa žánrov, prípadne podľa toho či chcete song ako zvonenie pre telefón alebo pre sms. Zaujímavé je aj radenie podľa počtu stiahnutí v jednotlivých krajinách, prípadne podľa interpretov. Myslím, že každý si tam nájde niečo, čo ho zaujme. Jednotlivé zvonenia si samozrejme môžete pred stiahnutím prehrať, a tak vopred viete, čo sťahujete.

Ako stiahnuť zvonenie z Audiko.com?

Najskôr by som chcel upozorniť, že sťahovať reálne môžete až po prihlásení cez Facebook alebo Google konto a zároveň to, že momentálne môžete stiahnuť zadarmo len 5 zvonení. Ak však chcete sťahovať bez obmedzení, tak vás to bude stáť 1,59€ na mesiac. (aktivujete si to sms-kou po prihlásení a kliknutí na Get Unlimited space Now!).

Ak ste sa už zaregistrovali, resp. prihlásili, tak stačí otvoriť  stránku s konkrétnym zvonením a kliknúť na “Get iPhone Ringtone”. Stránka vás následne presmeruje na váš zoznam zvonení, ktoré ste stiahli a tam kliknite na tlačítko Download a stiahnete svoju mp3.

Ako pridať vlastné zvonenie do iPhonu?

Pridanie zvonenia je následne pomerne jednoduché mp3 stačí presunúť do knižnice so zvukmi v iTunes a dať synchronizovať. Pozor! Hudba a zvuky (v anglickej verzii “ringtones”) sú 2 rozdielne veci. Keď sa iPhone synchronizuje, tak novú melódiu nájdete v nastaveniach mobilu pri výbere zvonenia alebo zvučky pre sms.

iphone-zvuky-hudba


PS: ak chcete takéto zobrazenie iTunes ako mám ja, tak kliknite na čiernobiely štvorec vľavo hore a tam vyberte “Zobraziť lištu”. Následne v lište kliknite na zobraziť a vyberte “Bočný panel”. Osobne som si zvykol na toto staršie zobrazovanie iTunes, takže ho používam dodnes.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

2 komentáre k “Ako nastaviť vlastné zvonenie pre iPhone”

  1. Dobry den. Mam iphone 5s a tymto sposobom sa daju pridat len zvonenia nie tony sms.. Prosim o radu akym sposobom si pridam sms ton vlastneho vyberu? Dakujem

    Odpovedať
  2. Zdravim,
    ide mi o to, ako premiestnim tu hudbu do zvukov. Stiahol som zvonenie a je ulozene v hudbe, teda sa mi nezobrazi v telefone pod zvonenim, ale ako hudba, teda ho neviem aktivovat. Viete mi povedat, ako ho tam dostanem? Dakujem.

    Odpovedať

Vložiť komentár