Endomondo – sociálna sieť pre športovcov

Prakticky každý kto v dnešnej dobe začne športovať chce svoje výkony merať a sledovať zlepšenie, prípadne sa pochváliť kamarátom na facebooku a twitteri. A presne na takéto meranie výkonu pri behu, cyklistike, plávaní a ďalších desiatkach športov sa dá použiť aplikácia endomondo.

Endomondo sport tracker

V čase keď som začal športovať som vyskúšal desiatky rôznych aplikácii a dnes už vlastne ani neviem prečo som zostal u spomínaného endomonda, ale asi preto, že mi postačovalo. Jednoducho mi stačilo, keď som videl prejdené km, čas za aký som ich prešiel a samozrejme priemernú rýchlosť akú som dosiahol. 

Dnes už však endomondo nepovažujem len za aplikáciu na meranie športových výkonov (sport tracker), ale skôr za sociálnu sieť pre športovcov. Na stránke môžete popisovať svoje tréningy, komentovať a lajkovať výkony kamarátov, zapájať sa do rôznych súťaží a dokonca  pridávať fotky z trasy, ktorú ste absolvovali.

Endomondo ako sport tracker pre každého

Endomondo dnes nainštalujete prakticky na každý mobil s funkciou GPS (iOS, Android, Windows Phone, Symbian, Blackberry), a práve preto sa táto aplikácia teší čoraz väčšej obľube. Odkaz na stiahnutie aplikácie si môžete nechať poslať na email, resp. si ju môžete vyhľadať v “marketoch” jednotlivých mobilných operačných systémov.

Po stiahnutí sa stačí zaregistrovať a začať merať svoje športové výkony. Mobilnú aplikáciu endomondo môžete využívať za jednorázový poplatok, ale aj bezplatnej verzii. A keď tak pozerám na tabuľku s priemiovými funkciami, tak z premium funkcií asi využívam len “low power mode“, takže je na vás či za premium aplikáciu zaplatíte. Ďalšia vec, ktorú si môžete aktivovať na oficiálnej endomondo stránke je premium členstvo, ktoré vám poskytne nejaké funkcie navyše.

Osobne som si premium členstvo aktivoval skôr preto, abt som videl čo za funkcie dostanem navyše, prípadne ako menšiu finančnú podporu endomondo. Do budúcnosti však plánujem začať merať tep, takže sa mi platená verzia bude hodiť.

Tréning s Endomondom

Behom “tréningu” môžete v aplikácii na mobile sledovať svoju priemernú rýchlosť, prejdené km, čas, tep a mnoho iného, ale to vlastne vidíte aj na obrázku nižšie. Dokonca si môžete zapnúť zvukového trénera, ktorý vám bude hovoriť za aký čas ste prešli posledný km. Endomondo aplikácia zároveň umožňuje automatické pozastavenie merania (auto-pause).

Keď sa teda prestanete hýbať, ale zo skúsenosti môžem povedať, že toto zastavenie nefunguje vždy. Ak sa teda chcete zastaviť na dlhšie, tak by som to radšej pozastavil ručne, aby ste si nekazili svoje štatistiky. 🙂

Endomondo - mobil

Zaujímavejšie je potom sledovať údaje priamo na webe, kde vidíte napríklad aj počet prejdených km za mesiac, rekordy na rôzne počty km alebo koľko hamburgerov ste už stihli spáliť. Prípadne tam môžete porovnávať svoje výkony a sledovať o koľko ste sa zlepšili.

A práve tieto zlepšenia a pribúdajúce čísla ma na endomondo bavia najviac. Rád sledujem rôzne štatistiky, ktoré mi endomondo ponúka a možno aj preto som začal viac bicyklovať.  PS: ak ešte žiadnu podobnú aplikáciu nepoužívate, tak určite vyskúšajte endomondo. Je veľká pravdepodobnosť, že tam už niekto z vašich priateľov je 🙂

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár