Webhosting: Ktorý je najlepší?

No hneď v prvej vete radšej napíšem, že tento článok Vám určite nedá odpoveď na to, ktorý webhosting je najlepší, ale popíše Vám moje skúsenosti s rôznymi webhostingami. Ja osobne mám najradšej také webhostingy, o ktorých v podstate ani nepočujem, max tak zaplatím faktúru a všetko ide ako má.

Najlepší webhosting

Takýchto hostingov je aktuálne asi pomerne málo. Ak teda neviete, ktorý web hosting si vybrať, tak si skúste prečítať tento článok a možno sa rozhodnete. Pri výbere môžete mať samozrejme viac kritérií, ale ja som bral do úvahy len to, aby na hostingu bežal aspoň wordpress. A aby som nezabudol, tak tento článok sa týka len slovenských a českých webhostingov.

Tak začnem od začiatku, prvý svoj web som mal na szm.sk, teda vlastne na freehostingu, ďalšie weby boli zase na českých freehostingoch typu webzdarma.cz. Neskôr som sa rozhodol, že si kúpim platený webhosting na websupport.sk a tam som bol vlastne istú dobu a hosťoval nejaké fórum, v tom čase dokonca polícia websupportu zhabala servery, boli to zaujímavé roky. Každopádne tento webhosting v podstate spĺňal kritérium o tom, že všetko išlo ako malo a nemusel som teda kontaktovať technickú podporu. Je to síce dobrý webhosting a časom bude asi najväčší na Slovensku, ale keďže som v tom čase chcel mať viac webov, tak som hľadal lacnejšiu alternatívu v česku, ktorá by ponúkala presne stanovené MB, emaily a podobne, čo websupport neponúkal.

České webhostingy sú lacnejšie

Mimochodom v Česku nájdete webhosting oveľa lacnejšie a často aj lepšie ako u nás. V Čechách som však narazil na lacný hosting gigaserver.cz, na ktorom im vždy pri mojom wp webe padal server a technická podpora bola veľmi slabá a v podstate mi nevedeli nič poriadne povedať, že prečo to je tak a normálne mi hocikedy odstavili web bez upozornenia. Tento webhosting neodporúčam nikomu.

V tom čase som napísal na jedno fórum ohľadne tejto veci a odvtedy hosťujem väčšinu webov u armin.sk, zo začiatku som tam vlastne mal managed server, postupne však mám len nejaký individuálny webhosting pre viac domén. Hlavná výhoda Armin.sk je v tom, že ten webhosting v podstate vôbec nepadá, je umiestnený v Česku a je cenovo veľmi prijateľný pre študentov. Administrácia je síce sparťanská, ale na základné veci to určite postačuje. Momentálne na armin.sk hosťujem len svoje vlastné weby.

S kamošom však máme aj pár spoločných webov a tie hosťujeme na Angel-hosting.cz, čo je mimochodom pomerne dobrý český webhosting, ktorý sa veľmi rýchlo vyvíja. A samozrejme aj cena webhostingu je na veľmi dobrej úrovni. Angel-hosting.cz ponúka v administrácii mnoho nastavení, ktoré sa v podstate zapáčia každému programátorovi. Ja osobne niesom programátor, tak tieto rôzne vychytávky nepotrebujem, ale tak funkcie navyše ľudí z IT branže vždy potešia.

Momentálne na spoločné projekty používame už dlhšiu dobu www.cesky-hosting.cz, pričom mam nejaké menšie polomŕtve blogy mám aj na lacných hostingoch ako ebola.cz a blueboard.cz (ten momentálne používam najviac).

Tak to boli zatiaľ všetky webhostingy, ktoré som aktívne využíval viac ako 1 mesiac. Používal som aj pár iných, ale tie nestoja prakticky ani za zmienku, či už kvalitou, alebo podporou.

Kde hosťujete svoje weby?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

3 komentáre k “Webhosting: Ktorý je najlepší?”

  1. Ja mám svoje weby na Greenweb.sk .
    Okrem toho, že prišiel ako prvý na Slovensko ako ekologicky nezávadný webhosting(pretože namiesto klasickej energie využíva veternú a solárnu energiu), ponúka aj najlepšie ceny na slovenskom trhu. Tiež ponúka Multihosting, teda v rámci jedného webhostingu je možné pridávať ďalšie domény – a aj to za bezkonkurenčne nízke ceny!

    Odpovedať
  2. Do zoznamu by bolo dobre zaradit aj prvy pay as you go hosting na svete, ktory pochadza zo SR. Za mesacnu cenu menej ako 1 euro ziskate super rychly hosting, ktory bude do nekonecna rast tak ako potrebujete a nikdy nebudete potrebovat migrovat na VPS.

    Odpovedať

Vložiť komentár