Návod: Ako nakupovať na AliExpress? (tipy a skúsenosti)

Aliexpress - nakupovanie z Číny

Nakupovanie rôznych tovarov z Číny je v posledných rokoch veľmi obľúbené vďaka svojej jednoduchosti. Dnes nemáte problém kúpiť z Číny rôznu elektroniku, oblečenie, šperky, hodinky, autodoplnky, hračky alebo športovú výbavu. Ako však dobre, lacno nakúpiť a hlavne bez obáv nakúpiť? To všetko vám popíšem v tomto článku, v ktorom bude vysvetlený a popísaný prakticky celý proces nákupu v internetovej tržnici AliExpress.com – teda prakticky najväčšom eshope na svete.


 1. Čo je AliExpress?
 2. Prečo je nakupovanie na AliExpress bezpečné?
 3. Hodnotenie predajcu a tovaru
 4. Poštovné z Číny
 5. Clo a dph na tovar
 6. Ako nakupovať na Aliexpress? (registrácia, výber tovaru, platba za tovar)
 7. Aliexpress a fejky či napodobeniny
 8. Dovoz tovaru z Číny

Čo je AliExpress.com?

AliExpress.com je vlastne obrovský eshop, ktorý zastrešuje množstvo malých predajcov z celej Ázie. Je to taký čínsky ebay s tým, že sa tam predáva iba nový tovar. AliExpress patrí pod rokmi preverenú skupinu Alibaba Group, a tak sa nemusíte obávať, že sa jedná o podvod.

Prečo je nakupovanie na AliExpress bezpečné?

Výhoda nakupovania na tejto stránke spočíva v tom, že peniaze nedostáva predávajúci priamo, ale až potom keď potvrdíte prijatie tovaru. Peniaze teda drží po dobu napr. 30 dní spoločnosť Aliexpress, pričom keď sa vyskytne nejaký problém (napr. tovar nepríde), tak nemajú problém peniaze do 30 dní vrátiť. Funguje to tak, že po objednaní tovaru začne plynúť doba, do ktorej má byť objednávka doručená – vy tak po doručení tovaru môžete potvrdiť prijatie – ak ho do stanovej doby nepotvrdíte, tak bude potvrdené automaticky. O týchto termínoch vás samozrejme upozornia aj emailom.


Netvrdím, že tam na žiadneho podvodníka nenarazíte (možno 1 zo 100 predajcov), ale keď sa budete riadiť tipmi, ktoré tu uvediem, tak sa šanca značne znižuje. Pričom aj samotný Aliexpress sa snaží maximálne zabrániť nejakým podvodníkom a to aj tým, že vám vie bezproblémov vrátiť peniaze. AliExpress proste nie je podvod.

Hodnotenie je základ úspešného nákupu

Alfou a omegou správneho nákupu pri podobných stránkach je hodnotenie predajcu a tovaru. Pi každej vecičke na stránke máte uvedené hodnotenie predajcu a samozrejme aj hviezdičky od ľudí, ktorý daný výrobok zakúpili. Určite sa týmito hodnoteniami pri nákupe riaďte a nekupujte od výrobcov, ktorý zatiaľ nemajú žiadne hodnotenia.


Koľko stojí poštovné?

Poštovné je často zadarmo, ale záleží samozrejme od tovaru, ktorý chcete kúpiť. Väčšinou si môžete zvoliť rôzne spôsoby prepravy, pričom si objednávku môžete dať poslať aj kuriérom cez DHL, ale to bude samozrejme drahšie. Osobne väčšinou nechávam zaslať tovar zadarmo (15-60 dní). Pričom v 90% prípadoch mi to pošlú najneskôr do 3 týždňov (často 2 týždne).

   Zľavy na Aliexpress

Clo a dph

DPH sa oficiálne platí pri výrobkoch nad 22 eur a clo pri výrobkoch nad 150 eur. Pričom podľa mojich skúseností ak nakupujete pre osobnú spotrebu, tak sa stáva, že niekedy ani pri výrobku čo vás stále 30-50 eur nebudete platiť dph.


Ovšem už som platil dph keď som objednával 5ks elektronických súčiastok, ktoré sa u nás nedali zohnať. Funguje to tak, že vám domov príde list o tom, že máte predložiť, koľko ste zaplatili. Pričom stačí spraviť screenshot zo stránky (odfotiť stránku) kde je uvedená platba a poslať im to emailom. Následne vám dajú preplatiť 20% tejto hodnoty + nejaké 3-4 eurá za to, že to museli riešiť.

Pri nákupe tovaru nad tých 150 eur ešte okrem dph zaplatíte aj clo, ktoré je stanovené pre každý druh výrobku zvlášť, ale väčšinou sú to jednotky %. Napríklad hodinky majú tuším 4,5%. Clá pre jednotlivé typy tovaru si môžete pozrieť na tejto stránke.

Ako nakupovať na Aliexpress?

Stránka AliExpress.com je v angličtine, takže najlepšie je mať aspoň nejaké základy angličtiny. Ak žiadne nemáte, tak môžete skúsiť vpravo hore prepnúť na češtinu. Stránku vám potom preloží do češtiny prekladač od googlu (následne to pre vás bude celkom použiteľný web). Celkovo ak niečo neviete alebo niečomu nerozumiete, tak určite odporúčam, aby ste si to skúsili preložiť cez stránku translate.google.com.

   Nakúpiť na stránke Aliexpress.com


 • Registrácia – vpravo hore kliknite na „Join“ alebo v češtine na „Pripojiť“. Následne vyplňte meno, priezvisko, email (2 krát) a opíšte overovací kód. Meno samozrejme bez diakritiky.
 • Vyplnenie poštovej adresy – Prihláste sa na stránke a tam kde vpravo hore vidíte svoje meno, tak kliknite na „My AliExpress“, resp. „Môj Aliexpress“. Otovrí sa vám prakticky nová stránka, kde v ľavom menu nájdete „Shipping Address“ alebo „Poštová adresa“. Tam následne pridáte svoju poštvú adresu. (Meno a priezvisko, krajina, ulica, mesto, opät krajina, psč a číslo mobilu v tvare 421….)
 • Vyberanie tovaru – buď vyhľadajte po anglicky čo vlastne chcete, alebo môžete prechádzať kategóriami. Napr. zadáte „watch“ teda hodinky a môžete vyberať. Odporúčam odklinuť „1 pice – 1ks“, prípadne „top-rated – najlepšie hodnotení predajcovia“. Ale všetko je samozrejme na vás, zakliknite si tam čo uznáte za vhodné. Takisto môžete radiť predajcov podľa počtu objednávok, či hodnotení, prípadne podľa ceny. Každý predajca má iné ceny. Uvedomte si aj to, že napríklad pri väčších odberoch môžu byť veci lacnejšie a preto cena môže byť iná. Uvidíte ju až pri kliknutí na odkaz. Nezabúdajte ani na to, že pod popisom a fotkami každého výrobku môžete nájsť aj recenzie kupujúcich.
 • Platba za tovar – platiť je možné napríklad kartou Visa či Mastercard. Určite máte obavy z podobnej platby kartou, zvlášť v čínskom eshope. Ale môžem vás ubezpečiť, že sa nie je čoho báť, keďže u tejto spoločnosti dednne nakupujú možno aj milióny zákazníkov z celého sveta. Určite nemajú dôvod práve vás nejako okrádať. Pri platbe za tovar môžete poslať predávajúcemu aj nejakú poznámku. Napríklad ja som mu posielal, že chcem pri cyklodrese inú veľkosť pre cyklonohavice a inú veľkosť pre vrchnú časť dresu.

Aliexpress a fejky či napodobeniny

Na AliExpress nájdete prakticky všetko možné, takže tam nájdete aj rôzne napodobeniny. Napríklad značky adidas, nike, puma, swarovski, atď… Pri týchto veciach však nakupujte opatrne, keďže takéto napodobeniny vám môžu zastaviť na colnici. Pri 1ks to ešte často prejde, ale ak by ste takto nakupovali viac kusov, tak by mohol byť problém s tým, že to zabavia a zničia to. Vy tak môžete prísť zbytočne o peniaze.

Moja skúsenosť ohľadne nákupu hodiniek (na podobnej stránke ako aliexpress – dhgate.com) za nejakých 40 eur bola asi taká, že na webe výrobca pri hodinkách na obrázku vymazal logo. Takže hodinky vyzerali celkom zaujímavo. Keď mi to došlo domov, tak asi v pohode prešlo colnicu a mal som doma nejaké „rolex hodinky“. Proste niekedy replika bezproblémov prejde. Chcel som proste noname (bezmené) hodinky a to, že mi prišla napodobenina rolexiek ma sklamalo. Takže na toto si pri hodinkách dávajte pozor – predajca občas zámerne vymaže logo značky z fotky)

Pár slov na záver

Väčšinou na AliExpress a ďalších podobných webov nakupujem len drobnosti za pár dolárov, pri ktorých približne viem odhadnúť kvalitu. Kvalita závisí dosť od od typu výrobku – to že je niečo z číny samozrejme nemusí znamenať, že to je nekvalitné. Veď vlastne väčšina vecí je dnes z Číny.


Napríklad som kupoval viacero cyklistických dresov a môžem porovnať s kvalitou čo som kúpil na Slovensku za 3 násobnú cenu, tak je prakticky rovnaká a lepšia by bola asi len keby som zaplatil 5 krát viac. Čo je práve pri cyklodrese, ktorý sa dosť zvykne opotrebovať používaním fakt veľké číslo – radšej objednám 5 ks z Číny.

Osobne by som vám neodporúčal kupovať cez to nejaké mobily, tablety, notebooky či inú podobnú elektroniku lebo fakt neviem aká je tam kvalita. Osobne som to ani nikdy neskúšal kupovať a možno je dobrá, ale podobné veci fakt radšej na Slovensku. Ženy možno zaujme v rôzna bižutéria, hodinky, či nejaké šaty, topánky, kabelky, plavky a podobne. V týchto prípadoch je to tiež len o tom, že či chcú ušetriť, prípadne či vedia zhodnotiť kvalitu. Ináč rád nakupujem aj nepotrebné blbosti do domácnosti a u tých väčšinou zistím, že ich fakt nepotrebujem.

   Najpredávanejšie produkty na Aliexpress

Dovoz tovaru z Číny

Ak chcete dovážať tovar z Číny a predávať na Slovensku, tak vás možno zaujme kniha Dovoz zboží z Číny od českého autora, ktorý v nej popisuje ako legálne a bezpečne importovať tovar z číny v rámci zákonov. Je to síce pomerne drahá kniha, ale určite tam nájdete informácie, ktoré vám veľmi dobre poslúžia práve pri podobom podnikaní. Stále je to proste lacnejšie ako si všetko overovať na vlastnej koži.

PS: Ak by ste mali nejaké otázky ohľadne nakupovania na Aliexpress, tak ich pridajte do komentárov.

Návod: Ako nakupovať na AliExpress? (tipy a skúsenosti)
4.5 (90.53%) 57x

Diskusia: 417 príspevkov

Pridať komentár
 1. Lugi Odpovedať

  Fajn, nefunguje mi uhrada debetnou kartou v Mbank. Údaje sú správne, objaví sa chybové hlásenie že platba bola odmietnutá. Nejaké riešenie?

 2. satisfakcia Odpovedať

  zdravim, chcem sa spytat, co si myslite o kupe volejbalovej lopty, ktora u nas stoji okolo 70 € a “taka ista” na aliexpresse je aj za 10 €. Je to fejk, nie je to fejk? Ako sa to da zistit? Dakujem za odpoved a clanok! :)

  • MegatronSK Odpovedať

   Zalezi odkial to nosi ten vyrobca, co predava za 70 eur. Su aj takí čo nosia z číny a predavajú tu za x násobne viac. Ale rozdiel v kvalite je tam prakticky stale. Ja by som kludne kupil aj za 10 eur na skusku a posudil kvalitu.

 3. allround Odpovedať

  Na Aliexpresse sa dá nastaviť vpravo v rohu aj slovenčina. Aj keď všetky jazyky sú len vlastne automatickým prekladom stránky cez google translator. Potom je ten preklad aj niekedy taký skomolený, ale vždy lepšie ako nič :)

 4. Radoslav Odpovedať

  Chcel by som sa spýtať ak my tam píše že objednavka bude automaticky zrušena ak vyrobca to nepošle do 1 dna aj niekolkych hodín.Vratia mi peniaze za objednavku ?

  • miki Odpovedať

   Awaiting Shipment – znamená že predajca odoslal tovar ktorí ste si objednali a Vám zostáva čakať kedy dôjde. Možte sledovat svoju zasielku na adrese: https://www.trackingexpress.com/china-post-tracking/
   Zadáte svoj Order Number: 64367260410716. Order number nájdete ked sa doklikate My AliExpress > Order List > Order Detail.
   Odpocitavaju sa dni dokedy vam ma prist zasielka. Niektori predajcovia davju 11 dni, niektori 30-60 dni. Ak sa vam že je dodacia lehota kratka, možte požiadat predajcu o predlženie: “Extend processing time”. Ak by odpocitavanie kleslo na 0 tak AliExpres zruší objednávku a peniaze sa potom vracaju.
   Samozrejme možete využit dodanie aj služieb napr: TNT, UPS a pod. ale počitajte s nakladmi cca 70 eur.

 5. Sona Odpovedať

  Dobrý deň.Poprosím info. Objednala som si jednorázovo pár šiat. Doteraz mi neprišli. V časti moje objednávky mi vypisuje Extend Procesing Time a pod tým mi odratáva čas.ČO s tým?
  Ďakujem za každú radu.

  • Juri Odpovedať

   Keď bolo v objednávke viac vecí, môže sa stať že na niektorú konkrétnu ešte musia čakať. Treba sa len modliť aby na tých šatách neboli logá firiem a colníci nemali radosť z toho, že tovar zhabú za porušenie ochranných známok.

   • Sona Odpovedať

    Nie, nie. V objednávke bol len jeden kus. Neboli to drahé šaty. Ale pod tou vetou mi zostal už len jeden deň.Niekde som čítala, že oni to potom nejak automaticky rušia. a vracajú peniaze. Či to tak nieje?

 6. michal Odpovedať

  ako je to pri topánkach, kúpiť/nekúpiť ? sú tam aj za 1/3ceny ako na slovensku česku, sú to fake ale naozaj original len niesú vyrobené pod nike takže neodvádzajú sa peniaze spoločnosti Nike

 7. mikulaskolukas Odpovedať

  Rád by som ešte pri nákupe z tretích krajín upozornil aj na fakt, že pri dovoze napodobenín môžte byť obvinení z porušovania duševného vlastníctva a váš tovar bude vrátený. Následne vám zakážu dovoz. Riskuje sa hlavne v prípade, ak si objednávate viac ks. z toho istého tovaru.

 8. peter Odpovedať

  ako je to s doverihodnostou obchodu kde som videl viac krat feedback od toho isteho cloveka….pride mi to akoby si predajca umelo zlepsoval rating

 9. Karolína Rusňáková Odpovedať

  Chcela by som sa spýtať či sa dá zrušiť objednávka a aby mi vrátili aj peniaze. Lebo som si objednala pár centové náušnice a zvýšili mi na 9 euro.

   • megatron.sk Odpovedať

    Treba pozerat aj na cenu postovneho. Na 99% je toto dovod zvysenia ceny. Pri kazdom tovare je uvedena cena postovneho. Im sa tiez velmi nechce posielat veci v hodnote 1 dolaru zadarmo, musia to balit a odniest na postu. Kazdopadne kazda objednavka sa da v pohode zrusit kym to neodoslu. Staci kliknut v My orders na cancel order a vybrat nejaky dovod z ponuky. Casto do 1 dna zrusia a potom do 7-10 dní vratia peniaze.

 10. Martin Odpovedať

  Zdravím zaujímalo by ma čo znamená pri tovare nápis mobile only deal? Pýtam sa preto, lebo pri niektorých tovaroch pri ktorých to píše sú dosť veľké zľavy. Ďakujem

  • megatron.sk Odpovedať

   Netuším, čo to môže byť, skús dať nejaký príklad. Pochybujem, že by sa to dalo kúpiť “iba cez mobil”.. Normálne daj do košíka a kupuj, keď chceš :D Zľavy sú niekde stále.

 11. Daniela Odpovedať

  prosim vas chcela som platiť kartou VISA no nejde to myslite ze mam niečo zablokovane na platby cez internet a čo robiť ? vdaka

 12. Nikol Odpovedať

  Dobry den, chcem sa spytat, ci Aliexpress vracia peniaze automaticky, ak zasielka nebola dorucena v stanoveny cas, alebo o tom nejakym sposobom treba poziadat.
  Dakujem pekne za odpoved.

 13. Simonka Odpovedať

  prosím vás, ak mám pri objednávke The supplier is processing your order a náhodou vyprší tá dodacia lehota, vrátia mi peniaze naspäť?

 14. Andrea Odpovedať

  Dobrý den, jak mam do Shipping Address zadat své tel. číslo? Chce po mně Country Code, Area code a Local Number. Poradíte mi někdo? Děkuji předem.

  • megatron.sk Odpovedať

   Country code – predvolba statu.. Slovensko 421, Cesko 420
   Area code – predvolba operatora, mesta.. napriklad mame 0917, tak davam 917
   Local Number – telefonne cislo bez tych predvolieb… 111 222

   Prakticky im to je jedno ako vyplnis… Ja vacsinou davam 421 917 111222, ale nasledne dole mam vyplnene klasicky cislo na mobil s medzistatnou predvolbou… teda tiez toto iste cislo bez medzier v jednom riadku.

 15. Simona Odpovedať

  Chcem sa opýtať objednávala som si na Aliexpress rôzne veci v hodnote 50€.Peniaze z účtu mi strhli hneď na druhý deň.Potom mi prišiel e-mail na potvrdenie objednávky.Všetky objednané veci som potvrdila ale začalo mi písať že tovar čaká na zaplatenie.Neviete mi poradiť čo mám robiť?

 16. Jana Odpovedať

  Prišiel mi e-mail a v ňom bolo toto:

  This is an e-mail notification to inform you that your order .6465842xxxxxxx has been shipped by the seller on 2014.11.24 02:16. You are advised to contact the seller for shipment information….

  atd, atd…

  Keď som e-mail otvorila kliknutím na to číslo otvorilo sa mi že 8 položiek čaká na zaplatenie pričom mi peniaze z účtu už strhli.Ak to nezaplatím je napísané že ibjednávku mi zrušia.Poraďte mi prosím čo robiť..
  Vopred ďakujem.

 17. Ivan Odpovedať

  Objednal som so cez aliexpress 20 led sieti na vianoce na nasu zahradu. Vyrobca deklaroval siete s aj s vystupami s tym ze sa mozu zapojit za sebou a vytvorit retaz dlhu ako podla.potreby. tovar prisiel: nehovoriac o tom ze mi poslali vserky zasuvky na US koncovku, OK vraj to tak bolo v popise a bola to moa chyba. No foto to bolo inak… ale beriem. Ale.to ze na 18 kusoch z 20 chybali vystupy to je sila. A zvysne dve siete su mox US pripojenie v predu a vystup EU. Neda sa dohodnut s predajcom na nicom
  Jasne zaslal zly tovar bez vystupov. Ponuka mi nahradu na ucet 8$.
  Mna to stalo 90 tovar 20 doprava 30 clo aj vyclenie.takze 140€.. neviem co s tym urobit. Jasne zlyhal dodavatel. Ak by som mu to zaslal naklady na dopravu 110€… ako mam potupovat? Predavajuci je drzi doslova v diskusii. Kontaktoval so. Ali team zatial sa.mi neozvali(((
  Dakujem za radu

  • megatron.sk Odpovedať

   To je hlavne o tom, ze citat feedback predchadzaujucich kupujucich, pripadne si pozriet aj ine predavane produkty od vyrobcu a hodnotenia. A dufat, lebo nasledne dohadovanie moze byt dost problem. Vacsina veci sa da kupit u viacerych predajacov za rozne ceny.

   Osobne by som tento chybny vyrobok mozno skusal zverejnit aj na portale http://en.itao.com/, kde ludia vlastne zverejnuju fotky veci, co im prisli z aliexpress (neviem presne ako funguje – mozno neschvalia). A aliexpress podpora tiez neviem ako presne funguje, kedze tam maju miliony objednavok a asi aj dost podobnych ziadosti. Je to dost o cakani na odpoved.

 18. Ladislav Odpovedať

  Neviem ako Vy čo ste si už objednávali cez Alliexpres máte skúsenosti, ale bohužiaľ ja v posledných dvoch objednávkach som sa v tomto obchode veľmi sklamal. Objednal som si tento rok cez nich tri veci s ktorých dve veci mi prišli poškodené a nefunkčné. Hneď som teda písal na ich stránku,že mi prišla vec od nich poškodená načo oni reagovali,že mi posielajú nový tovar. Ja som si objednal tovar ešte v lete no do dnešného dňa mi neprišla nová zásielka a tak tiež moja reklamácia nebola vybavená. Taktiež som si objednával ešte jednu vec,ale tá zasa prišla nefunkčná. Taktiež bola napísaná reklamácia asi dva krát. No do dnešného dňa mi neprišla ani len odpoveď. Takže ja som s touto obchodnou spoločnosťou už skončil na dobro,lebo si myslím,že je to jedna nekorektná obchodná spoločnosť,ktorá si myslí,že veď budú asi ďaľší noví zákazníci. Preto neviem ako Vy tu čo ste si tiež už cez nich niečo objednávali neviem aké máte skúsenosti s týmto,ale ak má niekto spôsob ako doriešiť prípadnú reklamáciu budem veľmi rád ak to tu niekto napíše.

  • megatron.sk Odpovedať

   Riešenie je nakupovať u overenych predajcov. Ono aliexpress nie je priamo obchod, ale spojenie par tisiciek roznych predajcov. Vzhľadom k času, kotry by som na par eurove veci vynalozil na reklamaciu, tak radsej vobec neriesim. Ale zas neprislo mi nic nefukncne ci vylozene chybne. Ked predpokladam, ze tovar sa moze pokazit, tak kupim radsej na slovensku za 2-nasobnu cenu. :-)

 19. Iv Odpovedať

  Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, čo robiť v prípade,ak som obdržala na Ali pri objednávke správu: Reminder:Order has been automatically confirmed by the system because no action received from buyer within the buyer protection time. Písala som predajcovi a odpísal mi,aká som dobrá kupujúca a že dúfa v ďalšiu spoluprácu,čiže dosť odveci…

 20. Sona Odpovedať

  Ahojte.JA by som poprosila info. Objednala a zaplatila som si cez Al…zimnu vetrovku.Ale prisiel mi email po dvoch týždnoch , že objednavka je spolocnostou uzavreta nakolko predávajuci nie je korektný a podozrievaju ho z podvodov.A teraz co? Ani peniaze ani vetrovka?
  A ešte jedna negativna zalezitost.Objednala som si sadu šperkov…Bola po zistení na pošte zaslaná niekomu uplne inemu. Z predajcom sa neda dohodnut….poslal,poslal…že chybil..nezaujem….
  Ako postupovat dalej?

 21. aliexpress Odpovedať

  ako je to z preberaním zásielky ked nie som doma? nechajú mi to niekde a pošte alebo jak ? lebo asi som tam nedal svoje telefonne čislo a daval som ho tam až dodatočne

 22. Tomas Odpovedať

  Prosím Vás, keď som si objednal a zaplatil za konkrétny tovar, avsak uz tyzden a pol mi predajca tovar neposlal, čo robiť? Vidím, že tam beží automaticky nejaký čas a keď uplynie tak sa automaticky objednávka zruší? A čo ma hlavne zaujíma čo s peniazmi? Automaticky sa vrátia? Alebo už radšej začat komunikovať nech mi to posľú? Ďakujem za odpoveď.

 23. lenka ciernikova Odpovedať

  dobry den niekto poradi objednala som tovar uplynul uz odpocitavaci cas co teraz tovar nedosliel vratia my peniaze ale mozem na to zabudnut….

 24. Majka Odpovedať

  Dobry den
  Chcela by som sa opytat .. ja som na ali ojednala hodinky, ktore pirisli neskoro az po uplinuti casu, medzitym mi aliexpress vratil aj peniaze. Ako je to teraz mam im poslat peniaze naspat alebo im mam zaslat spat tovar. Dakujem vopred :)

 25. tomas Odpovedať

  zdravím, mam 2 otázky
  1) keď si objednávam viac tovaru (od rôznych predajcov), mám to dať všetko do jednej objednávky alebo objednať každý tovar zvlášť ?
  2) ak bude hodnota celej objednávky viac ako 22€, budem platiť aj DPH ?

  • megatron.sk Odpovedať

   Kazdy predajca posiela balicek zvlast. Ked objednas od jedneho viac veci,tak ich obcas da do jedneho baliku (ked je to rovnaka vec)…

   Teoreticky ano, ale casto sa to zacina riesit az od vyssej sumy. Resp. asi podla toho ci balik rozbalia.

 26. Peter Odpovedať

  chcem sa opýtať ako je to s veľkosťou oblečenia? Pri niektoých tovaroch je uvedená veľkosti (napr. európske XL je čínske XXXL). Ktorú veľkosť mám teda uviesť do objednávky? Ďakujem

 27. ALzbeta Odpovedať

  dobry den ja by som chela vediet ked som zaplatila kartou tak doma uz len veci preberiem , teda dufam ze uz nebudem musiet znovu platit dakujem

 28. peters Odpovedať

  zdravim,chcem sa opytať,keď som si objednal nejake veci a omylom som potvrdil prijatie objednavky,v mojich objednavkach mi piše že tovar čaka na schvaleni,je to tam už asi 5 dni,…

 29. Dominika Odpovedať

  Čaute. Chcela by som sa opýtať.mám problém. Objednala som si veci z aliexpressu normálne ako vždy,vyplnila som číslo,adresu,normálne mi strhlo peniaze. PO dvoch dňoch mi napísalo,že moja objednávka bola zmrazená a potom uzavretá. Neviem ako mám dalej postupovať. Písala som im na mail,ale vždy mi príde autoamtický email od nich,v ktorom je vždy to isté. Nemal niekto podobný problém ? Ako mám získať svoje peniaze nas5 ? Ďakujem.

 30. Mato Manny Odpovedať

  V článku píšete ohľadom platby cez VISA,alebo inú emboss platobnú kartu, že sa dá na Aliexpress spoľahnúť, pretože tam platia aj zákazníci zo západu, ale podľa mňa je tá platby bezpečná skôr z toho dôvodu, že samotný Aliexpress sa ku číslu kreditky a ďaľším zneužiteľným údajom nemá ako dostať, platba predsa prebieha cez servery kárt (VISA, MAESTRO…) a tým pádom Aliexpress dostane iba oznámenie o tom, že úhrada prebehla, ale k samotným Vašim údajom by sa vôbec nemali dostať, mýlim sa ?

  • megatron.sk Odpovedať

   Netusim ako to presne funguje. Spolieham na to, ze to dene vyuzivaju tisicky ludi. Inac k bezpecnosti nejakych platobnych kariet som v minulosti videl tuto prednasku:

   (oplati sa pozriet, hoci je starsia)

 31. Michal Odpovedať

  ahoj megatron,mam na teba viacej otazok teda ak budes taky dobry.zaujmalo by ma kolko si banka uctuje za platby visa kartou napr v tatra banke.potom ci ked si tovar objednam musim este riesit nejake veci alebo uz len cakat kim tovar pride a je vsetko uz vybavene alebo este po priati tovaru musim nieco riesit.Dakujem za info :)

  • megatron.sk Odpovedať

   Tusim, ze tam nie je ziadny poplatok. A staci pockat kym pride.

   Teoreticky clo+dph, ked je to tovar vo vacsej sume, ale to pride papier domov, ze im mas poslat napr. na email udaje o hodnote tovaru.. Ked im posles, tak do 2-3 dni poslu sumu, ktoru mas zapltit postarke spolu s tovarom.

 32. Nastran Odpovedať

  Zdravím,
  ja mam s nakupovaním na AliExpresse zlú skúsenosť. Tovar, ktorý mi zaslali (v celkovej hodnote tovaru, dopravy, colných a iných poplatkov viac ako 200€) bol nefunkčný. Kontaktoval som predajcu, ktorý sa vyhýbal vráteniu tovaru a vymýšľal všemožné špekulácie a klamstvá, lebo vedel, že dokazovanie nefunkčnosti zaslaného tovaru bude pre mňa problémom. Nakoniec po komplikovanom dokazovaní na vrátenie tovaru pristúpil. Aby som sa vyhol ďalším nehoráznym poplatkom (pričom stále zostávam v riziku, že sa mi peniaze za tovar nevrátia) zaslal som mu ho späť slovenskou poštou, na odporúčanie zamestnankýň slovenskej pošty ako “listovú zásielku”. Problémom ale je, že keď tovar vraciate, musíte uviesť internetovú stránku, na ktorej môže predajca aj AliExpress sledovať, kde sa aktuálne vaša zásielka pohybuje. No a túto službu slovenská pošta neumožňuje…
  V súčasnosti som na tom asi tak, že 30.12.14 som zaslal tovar späť prvou triedou na nejakú podivuhodnú adresu, ktorú mi predajca uviedol a zostáva mi už len dúfať, že tovar k nemu dorazí, ochotne ho prevezme a k prevzatiu zásielky sa aj prizná AliExpressu.

  Ak máte niekto nejaké skúsenosti s vracaním tovaru, jeho zasielaním späť do Číny ako aj s tým, ako postupovať v takýchto prípadoch na AliExpresse, dajte mi prosím vedieť. Najmä ak by ste vedeli o nejakých internetových stránkach, na ktorých možno sledovať pohyb slovenskej listovej zásielky až priamo do Číny. A hlavne to, že prijímateľ zásielku už prevzal…

  ĎAKUJEM MOC

  • megatron.sk Odpovedať

   Ano mozno je zadarmo. Pri kazdom tovar je pod cenou uvedena cena postovneho (hľadajte Shipping). Tam si tusim mozete vybrat krajinu a uvidite cenu. Free shipping, alebo nejaku malu sumu. Ale urcite je vela tovarov za cenu okolo 1 eura zadarmo.

  • megatron.sk Odpovedať

   Teoreticky hej, ale postovne do Ciny urcite nieco stoji, takze neviem ci sa to oplati. Pochybujem, ze vam niektori predajca zasle aj poplatok, za postovne pri vrateni tovaru. (mozno len pri vacsich sumach – ale v tomto je najlepsie kontaktovat prejacu)

 33. lubinka Odpovedať

  Vie niekto ako je to s velkostami ak mam velkost M mam si objednat normalne svoju velkost alebo o cislo vescie lebo niekde som citala ze maju ine cislovanie?

  • megatron.sk Odpovedať

   Aj o 2 cisla su rozdiely, vsetko zavisi od predavajuceho. Vacsinou su pri tovare zadane velkosti v obrazku (najcastie v “inčoch”, pricom 1 inch = 2,54 cm), takze teoreticky sa da prepocitat na centimetre a rozne velkosti a dlzky. Ale s oblecenim je to stale hop alebo trop.

 34. Maria Bobelova Odpovedať

  Chcela by som sa opýtať keď som objednala tovar ale zistila som že je tam iné číslovanie topánok dalo by si nejako zmeniť číslo ? Chcela som objednať 37 a nechtiac som objednala 35 :/ Ale tovar sa ešte len čaká na spracovanie nieje ešte odoslaný :)
  Ďakujem

 35. Zuzana Odpovedať

  Chcela by som sa tiež opýtať objednala som si 3 vecičky s aliexpresu v malej hodnote zaplatila som a v mojich objednávkach mám stále pri každej jednej že čaká na zaplatenie keď kliknem na detail tak mi vyhodí objednávacie číslo a ako status že objednávka čaká na zaplatenie potom tam píše odpočítavací čas že ak nezaplatím bude objednávka zrušená tak teraz neviem či mám kliknuť na zaplaťte teraz alebo objednávku zrušiť aby mi to nestrhlo 2 krát…

  Ale email mi ešte neodoslali s potvrdením objednávky len pri každom produkte keď dám detail objednávky mi cyhodí že čaká na zaplatenie odpočítava čas že pri nezaplatení bude objednávka zrušená a keď dám zaplatiť teraz a pridám udaje z karty tak mi vyhodí Sorry, your payment was not successful! No money has been deducted. email s potvrdením mi žiaden neprišiel ani peniaze mi nestrhlo pritom v mojich objednávkach mám tie 3 veci v kolonke čaká na zaplatenie

 36. Katarína Odpovedať

  ahoj objednávala som prvý krát, a neviem prečo som zazmetkovala a potvrdila som “confirm order received” skôr ako vobec prišla zásielka. je to problém??? a ako mam zistiť či platba prebehla resp. kolko trva ked si stiahnu peniaze z uctu?dakujem

 37. eva Odpovedať

  Dobrý vecer.tovar som zaplatila.bohuzial som si nepísala c.objednavky.ked som o týžden išla pozrieť stav objednávky…všade 0. Ani v košíku ani inde…dúfam že mi to dorazi.

 38. Miška Odpovedať

  Dobrý večer, náhodou neviete ako je to s veľkosťami a celkovo s objednávkami TUTU sukní? Neobjednával náhodou niekto? Ďakujem za rady

 39. Zuzana Odpovedať

  Ešte mám jednu otázočku ak si objednám v jeden deň viac vecí od rôznych predajcov a suma presiahne 22€ budem platiť DPH?Alebo by som musela mať od jedného predajcu objednávku nad 22€ v jednom balíku?Díík

  • megatron.sk Odpovedať

   Pocita sa to ako jeden balik, ked sa nieco plati. Ked si pre osobne ucely objednate aj 10 balikov po 10 eur, tak nic platit nebudete. Keby to bolo v jednom baliku, tak tam by to uz pravdepodobne nepreslo cez colnicu bez zaplatenia.

 40. tomas Odpovedať

  zdravim, mam dôležitú otázku. objednal som si pekné okuliare za vyše 8€, no prišli mi okuliare úplne iných farieb, ako som si objednal. mám nárok na vrátenie peňazí ?

  • megatron.sk Odpovedať

   S vratenim penazi by si asi koli farbe nepochodil..

   Ale toto ma priviedlo na myslienku, ze ked nieco objednavam (vo frabe), tak mozem pisat do poznamky farbu (aj ked ju uy zadam inde). Obmedzim tak mozny problem s farbou. To iste moze platit pre velkosti.

 41. Sylvia Odpovedať

  Zdravím, chcela by som sa opýtať ako je to u oblečenia z rozmermi. Čítala som nejaké komentáre ohľadom toho a baby písali že veci podla rozmerov nesedia. Tak ako mám potom objednať napr. dcére bundu – kabát aby jej nebol veľký či malý.Môžem to vrátiť a pýtať druhý? Odhovoriť sa na rozmery čo udáva.Dakujem

  • megatron.sk Odpovedať

   Na pravdepdobne treba precitat papier a spravit toto, co tam je napisane. Vacsinou je to vyzva na predlozenie informacii o tovare. Obchodne/Neobchodne ucely, cena tovaru, mozno dovod dovozu. Staci poslat email s nejakym “screenshotom” obrazovky, kde je uvdena cena za tovar na email uvedeny na papieri. Nasledne vacsinou do 3-4 dni pride tovar aj so sumou, ktoru treba zaplatit. Pricom 4-5 eur z tej sumy je poplatok za vybavenie. Zvysok je clo, dph podľa ceny a typu tovaru.

  • megatron.sk Odpovedať

   Je to hore v článku – clo a dph, ale zacina to az od sumy 22 eur… pri teniskách môže byť skôr problém so značkou “napodobeniny – falšované značky” ako dôvod zadržania. Keď to zadržali z toho dôvodu, tak sa možno môžeš s teniskami aj eurami asi rozlúčiť. Ovšem, ked od teba chcu iba doklad o hodnote tovaru, tak to mozno aj prejde…

   Niekedy tam je problém aj v tom, že na fotke v aliexpress nemusí byť napríklad znak adidas (nike, puma, atd), ale ked to poslu tak tam je a z toho dovodu to zadrzia na colnici… V cine tie ochranne znamky az tak neriesia, tak si vyrabaju napodobeniny hocicoho. Problem je ked to poslu na slovensku a na colnici to zhodou nahod otvoria. V tom pripade to maju pravo zadrzat a znicit.

 42. Erika Odpovedať

  Tak teraz mi napísali email že sú tenisky zadržané že ich nemôžu pustiť do voľného obehu.Tak to mi už ani peniaze nikto nevráti?

 43. Daniela Odpovedať

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať či náhodou neviete niečo aj o tom, či je možné si objednávať veci z Aliexpressu aj na firmu?

 44. Mária Odpovedať

  Dobrý deň,
  s ali expressom som veľmi spokojná, ale mám podozrenie, že niečo nie je v poriadku na našej pošte. keby sa mi to potvrdilo, ako mám v takom prípade postupovať, ak mi niekto berie veci?
  Mana

 45. Jana Odpovedať

  Dobrý deň,
  chcela by som sa spýtať ako mám postupovať keď ešte v 17.11.2014 som objednala tovar z ali ale do dnešného dňa mi tovar neprišiel a ani peniaze nazad na účet. Nemám tam ani možnosť tlačidla ísť do sporu ako som sa dočítala na stránke ali. Teraz nemám ani tovar a ani peniaze.
  ďakujem

   • Jana Odpovedať

    ďakujem. Osobu ktorá balíky odosiela som kontaktovala už viackrát samozrejme odozva od nej žiadna. čo sa týka sledovania balíka tak mi pri 3 veciach ktoré mi tam visia vyhodí China Post has not received parcel# .. takže nie je možné ani sledovať balík či už bol odoslaný.

  • Veronika Odpovedať

   Jana, mne sa stalo to iste…Skusala som vsetko ale prisla som o peniaze a nie male a nemam ani tovar. Predajca ma ignoruje…Prosim viete nam niekto poradit co s tym? Da sa s tym vobec este nieco urobit?

 46. patrik Odpovedať

  Zdravim potrebujem radu ked vyplnam postovu adresu tak mi nejde nahodit moja ulica napisem Kazanska a ked dam potvrdit tak tam je Zavodna uz som to skusal asi 10krat a stale mi to vyhodi inu ulicu

 47. Liu Odpovedať

  Nakupovat na cinskom aliexpress? Osobna skusenost, nikdy viac. Dovod? Objednavala som 10 produktov a prislo OK len 4. A to som sledovala hodnotenia.
  Kazdopadne je ho hra “bud” “alebo”, lahko sa clovek necha zlanarit vidinou dobrej ceny. Ked si pozriete viac predajcov, zistite, ze vela ponuka ma identicky tovar, fotky. Takze kde je autenticita?
  1)To, ze pisu, ze reklamaciu Vam radi vymenia ked vratite tovar je vtipne lebo opatovne zaslanie do ciny stoji do 1kg volako cca 30€. A aj to, je otazne, ci uznaju reklamaciu. Vedia, ze tovar nevratite pri takej ceny postovneho.
  2)Pri refundacii nefunkcneho/pokazeneho vyrobku mi vratili 10%ceny vyrobku, co bola smiesna cena a ako obranu zaslali svoj obazok ako tovar vyzera (mal vyzerat), pritom som im zasielala ten svoj.
  3) tiez im robi tazkost spravne naratat pocet ks aky ste si objednali.
  No a kamoska zazila (ja nie) ze tovar jej zaslali do jedneho balika, co prekrocilo hodnotu 22€, takze zaplatila aj DPHcko. Mne sa to nastastie nestalo.
  Zaver? Komu neprekaza cakat minimalne 30dni (taka bola moja najkratsia doba, maju do 60 dni), ma rad adrenalin, a nebude mu vadit ak nahodou nepride komplet tovar, ci fungujuci, prosim.

  • megatron.sk Odpovedať

   Vdaka za info ohladne ceny postovneho. Ono vsetko zalezi od tovaru. Nieco sa oplati skusat kupit, nieco neoplati. Lepsie by bolo keby si napisala, ze s akym typom tovaru mas zle skusenosti. Ono ked clovek objedna veci veci od jedneho vyrobcu, tak je tam sanca, ze to spoja do jednej objednavky.

   Ked tak rozmyslam, tak by som mozno mal spravit web, kde by slovaci mohli pisat hodnotenie produktov, ktore objednali. :-)

 48. Liu Odpovedať

  takze este raz k mojim skusenostiam:)
  Podla mna robit web je zbytocne, preco? Lebo som zistila, ze niektori obchodnici maju viacero mien – asi aby bola sanca v tej mase predajcov, ze si skor u neho nieco nakupis. KEd tam najdes produkt v tej istej cene, ci obdobnej. ali moze zastavit spolupracu. Ale moze si urobit dalsie konto. Takze to hodnotenie by bolo len casovo limitove, skreslujuce. Podla mna nejde o VO ale dalsi clanok, neverim, ze vyroba sa zaobera takymi mini objednavkami.
  Pozor, skutocne spajaju objednavky, Najprv som tomu nechcela verit. Stalo sa to mojej znamej, povedal jej to, co som uz hore uviedla, ze jeho firma figuruje pod viac. menami. Platila potom 20%, kedze objedmavka presiahla 22€, colnikov to nezaujima + este aj postovne. Nakoniec ta celkova suma nebola taka lacna. A mne sa to stalo tiez, pozerala som aku puk, nastastie to bolo pod 20€………………..spojili sa mi 3 objednavky.
  Mna fascinuju najma mamicky ako nakupuju detom, alebo zeny co robia torty,cokolady, ved je na zamyslenie obliekat najma male deticky, do veci, kt. mozu obsahovat nepovolene latky a tiez vypekat torty vo veciach, kt. nemusia mat certifikat alebo neplatni v EU. A to som si dala robit torty vzdy na zakazku a teraz ked si pomyslim, ze ak ma take formy a tym teplom sa mohlo nieco dostat do toho cesta ci polevy alebo hocicoho JE MI ZLE:
  Vela veci je tam podla mna preto aj lacnych lebo nemaju robene testy alebo pouzivaju latky, kt. su u nas povolene v malom alebo ziadnom mnozstve.
  Kupila som kabelku, bola pod 20€, ale ze vraj dusevne vlastnictvo, takze mi to zabavili rovno na colnici. Peniaze mi vratil ako nahradu predajca 20%. Kupila som naramok, dostala som alergicku reakciu, za masticku som dala viac ako za ten naramok, hahah.
  Potom som si kupila take razitka, dovar nedosiel komplet, chybalo v nom. Jedno tricko prislo ok. Topanky mi prisli o dve cisla mensia, usb prisiel ok, ……keby som objednavala v rozpati dlhsieho obdobia tak by som si nakupy rozmyslela – ale objednavala som to v kratkom casovom intervale a nie bezhlavo.
  Oni vedia, ze trom pride Ok tovar, jednemu nie. Bud tovar zadrzia na colnici, vratia mu ho a tak dalej moze poslat tovar, kt. uz bol zaplateny (vyssi zisk predajcu, mozno nieco vratia) alebo ak nepride komplet, je to obsiahne dokazovanie. Pri takom mnozstve ako maju sa necudujem, ze nepride komplet tovar, ci je neico pokazene – zlyha ludsky faktor.
  Su tam pravdepodobne aj dobry predajcovia, podla mojho nazoru ale je to taka pozlatena klietka:)

  • megatron.sk Odpovedať

   Dik, ze si tu napisala nazor, mozno niekto prehodnoti nakup v buducnosti.

   Ja som si obcasne objednaval veci z ciny uz od 2006 a odvtedy mi hadam nic neprislo pokazene. Vsetko fungovalo. (Ovsem niektore veci sa dost rychlo pokazili). A ked tak spätne rozmyslam, tak vacsinu veci som ani nepotreboval. :D

   Kazdopadne tu nikto realne nevie ako im ten cinsky trh funguje, ze ako tam riesia veci. Je to iny svet – kto tam nezil dlhodobo, tak si moze len domyslat. Pri tom mnozstve objednavok, co tam riesia sa asi fakt moze stat hocico. My tu riesime 20 eurove objednavky a pritom na alibabe sa 11.11.2014 za 1 den predal tovar za 9 miliard dolárov. – A to bolo mnozstvo veci so zlavou 20-80%.

 49. Miska Odpovedať

  Dobry den, vcera som si objednala z ali kabelku a napisalo mi tam ze ma 73 dni na spracovanie..zda sa mi to dlho..pri ostatnyh objednavkach pise nejakych 15 dni..nechce sa mi cakat radsej objednam od ineho predajcu..ked kliknem na cancel order v pohode tu zrusia a vratia peniaze? Dakujem a prajem pekny den

 50. Zana Odpovedať

  DPH sa plati ak suma presiahne 22€ uz aj s postovnym? Alebo sa pocita cisto len cena tovaru, bez posty. Dakujem. Topany ma stali 20 a posta 8. Budem platit DPH?

  • megatron.sk Odpovedať

   Pocitaju aj postovne. (aspon ja mam taku skusenost z minulosti, ked som objednaval tovar z USA). Z ciny niekedy prejdu veci aj nad tuto sumu bez nejakych poplatkov, napr. nejake oblecenie (samozrejme neznackove).

 51. Kyra Odpovedať

  Ahojte,

  chcem sa spýtať, aký minimálny feedback odporúčate, pri nákupe na aliexpress, viem, že na ebay je dobrý okolo 98% a to je už dosť na hrane, tak chcem vedieť ako je to na aliexpresse…

  ďakujem za odpoveď.

 52. Simona Odpovedať

  Dobry den, vcera som si objednala bieliace pasiky na zuby v hodnote 30€. Cize teraz budem doplacat 6€ dph? Nie je to tak, ze sa nedoplaca uz nic ked predajca oznaci na balicku ze to je “gift”?
  Dakujem za odpoved :-)

 53. Kika Odpovedať

  Dobrý deň prajem. Objednala som si z Aliexpresu dva náhrdelníky v hodnote 5€ od toho istého predajcu. Objednávala som prvý krát takže popravde mám v tom veľký zmätok. Pri objednávke mám napísané Awaiting shipment..taktiez viem aj číslo objednávky no na stránke už vyššie spomenutej sa mi nedá sledovať zásielka…. vypíše mi…. China Post has not received parcel# 65725472382120 …..keď si otvorím detaily objednávky mám tam napísané…..The supplier is processing your order…..teraz naozajneviem či je v niečom problém keď sa mi zásielka nedá sledovať alebo mám jednoducho počkať na tovar :-D vopred ďakujem za :-)

 54. Dávid Odpovedať

  Dobrý deň , objednal som si tenisky Nike , a už mi prišlo dnes vyhlásenie s colným konaním , čo mám teraz robiť ? trošku tomu nechápem , v možnostiach je tam aj osobný odber ale neviem s akými dokladmi tam mám prísť

  • megatron.sk Odpovedať

   No pre osobnu spotrebu vacsinou staci emailom predlozit nejaky doklad o cene tovaru. Nejaky screenshot obrazovky, kde je zobrane tvoje meno, adresa, tovar. Pri kazdej objednavke je “View details” a tam dole su vlastne tieto udaje, takze teoreticky asi staci, ked to vytlacis a donesies im. A samozrejme aj nejaky obciansky preukaz. Teda ked ti to vobec daju. Pripadne mozno este sledovacie cislo objednavky pozri (Tracking number).

    • megatron.sk Odpovedať

     Mne to zatiaľ stále stačilo. Im sa to asi tiež nechce veľmi riešiť. Predpokladám, že postačuje, že niečo dostanú a následne ti to pošlú domov. (samozrejme počítaj 4 eura za nejaké tie papierovačky + suma, ktorú ti k cene pripočítajú, ak to bude nad tých 22 eur)

 55. Mary Odpovedať

  Zdravím, chcem sa opýtať či je možné objednať aj jedinú vecičku čo stojí do 1eura. či to v pohode pošlú. Všimla som si, že niektorí predajcovia majú uvedený najnižší odber…ale nie všade to je. vďaka

 56. Dávid Odpovedať

  Tenisky sa posielajú naspäť do číny neprešlo lebo to je fejk …. to ten aliexpress čo sa týka veľkých značiek ( Adidas, Nike , Puma atd.) vlastne ani nemá význam , tenisky ktoré majú 100% kvalitu tak stoja 60 alebo 70euro + 70 a viac poštovné , to sa oplatí kúpiť tu na slovensko

 57. Katarína Odpovedať

  Zdravim, chcem sa opytat prave som si objednala aj zaplatila kabatik, len az neskoro som si vsimla ze je tavomodry, ale chcela som cierny. Da sa este objednavka zrusit?

 58. TsN Odpovedať

  Zdravim, na aliexpress som uz spravil par nakupov, vacsina oblecenie.
  A odporucam vam si dat pozor na azijske velkosti, a samozrejme, pri bundach a podobnych veciach sa merajte obleceni, stalo sa mi ze som si objednaval bundu aj kabat a bol maly, cize azijska velkost je 2x nasa (M-XL atd)

  Inak skusenosti fajn, najlepsie je ak sa dopredu dohodnete s predajcom, velakrat su online, i ked maju anglictinu fakt zlu podaktori.

 59. Sasa Odpovedať

  Zdravim… Objednala som topanky priatelovy a prisiel mi papier na postu ze to zabavili…citala som postupy ake ste robil vy a tak sa pytam na to ze v emailoch mam toho viac co som objednavala…boli tam leginyva tieto jedny tenisky…. A teraz neviem ktore patri ku ktoremu…. A v tom maily nie je pisana suma co som zaplatila tak kde by som to nasla?

  • Zuzana Odpovedať

   No zrejme si počkáme lebo oslavujú nový rok a neviem či to nebude aj mesiac :-/ ja som si objednala 17.2. a píše mi že objednávka má ešte 88 dní do spracovania čo je moc :-( tak zvažujem či ju zrušiť či počkať ale asi to je jedno keď majú sviatok…..

   • megatron.sk Odpovedať

    Ano to je naozaj vela. Zrusil by som to, a objednal od ineho predajcu. Vacsinou ma predajca zverejneny ten pocet dni priamo pri tovare. Casto je napisane 7-14 dni, ale niekedy odosle uz aj do 2-3 dni.

 60. Zuzana Odpovedať

  Čaute prizabudla som že oni teraz oslavujú čísnky nový rok tak sa mi doba dodania o dosť predĺži :-( neviete kedy sa im končí?Mne písal predajca že majú 30 deň voľno ach tá ich angličtina že hneď ako sa vrátia do práce pošlú objednávku…

 61. Jakub Odpovedať

  Zdravím chcem sa opýtať ked zadávam adresu nechce mi zobrať Slovenskú diakritiku mam to napísať bez nej? Lebo aj v mene aj v obci mam mäkčene nebude to teda prekážať ak to bude bez nich?

 62. Martina Odpovedať

  Zdravím, z Aliexpressu som si objednala detskú mikinu a predávajúci zaručuje 60 dní do dodania tovaru a mne vypisuje že do 38 dní nákup skončí, ta mikina mi ešte neprišla a keď nepríde do tých 38 dní peniaze mi pošlú späť? A ešte jedná otázka je veľký problém ked som nezadala číslo krajiny?

  • megatron.sk Odpovedať

   Stale su 2 casy uvadzane. Jeden na spracovanie objednavky, jeden na dorucenie zasielky. 38 dni je pohoda. Moja skusenostou je vacsinou taka, ze do 14 dni, od odoslania pride na svk. Vsetko sa da riesit cez “open dispute”, ked to nebude poslane vcas. 38 dni je kopec casu, zasielky lietadlom pridu niekedy aj za 7-8 dni od “odoslania”.

   • Martina Odpovedať

    Zdravim, mala by som na Vás prosbu ako som Vám už písala objednávka mi ešte neprišla a zostávajúci čas je nejakých 21 dní. Ako by som mala postupovať pri open dispute?Alebo mám čakať až kým uplynie 21 dní?Za odpoveď vopred ďakujem

 63. Erika Odpovedať

  Subtotal(3 Items):US $41.77
  Shipping Cost to Slovakia (Slovak Republic):US $40.38
  Fixed Discount:- US $2.00
  All Total: US $80.15
  Chcela som kúpiť 3 šaty v hodnote 41,77 dolárov, ale doprava údajne 40,38, celkovo 80,15 dolárov … TOTO PROSÍM ČO MÁ BYŤ?
  Veď všade písali pri všetkých 3 tovaroch že doprava zdarma…
  Tuší niekto, čo s tým? Ďakujem

 64. Zuzana Odpovedať

  Neviete kedy začnú potvrdzovať a odosielať objednávky?Dnes je už 1.3. a stále nič :-/ stále sa mi 4 objednávky nehýbu

 65. jo Odpovedať

  ahoj, práve uvažujem nad objednávkou zimnej sady cyklodresov 2KS z aliexpress, na drese je však uvedená značka CASTELI, neviem či je to originál alebo fejk, obávam sa zadržania na colnici a stratu 90 eur. Akú značku ste kupoval Vy prešlo to pohode?
  ďakujem

  • megatron.sk Odpovedať

   No hlavne to dat do 2 roznych objednavok a trafit dobre velkost. Inac asi riesia skor tie znamejsie znacky. Na tych cyklodresoch to mozno beru ako reklamu, lebo tam je okrem hlavnej znacky aj 5 dalsich reklam, takze by to mohlo prejst. Casteli z ciny som uz videl, takze to preslo. :-)

 66. Lena Odpovedať

  dobrý deň, peňazenku mi zabavili colníci, tak som tovar neprebrala a vrátili ho späť do Číny. Už 8.2.2015 je v Číne a predajca mi odpisuje, že nech počkám ked mu tovar príde a vráti mi peniaze späť. Už cca 3x som otvárala spor a nič..stále sa to predlžuje. Čo mám robiť, aby som peniaze získala naspäť? Poradte mi prosím niketo, možno niekde robím chybu, objednávať viem, ale čo sa sporov týka, nemám s týmto vôbec skúsenosť. Nepíšte mi prosím, že si sama za to možem, toto mi fakt nepomôže. Vďaka za každú odpoveď

 67. XX Odpovedať

  kupovala som na aliexpresse dala som tam cislo karty a na internet bankingu mi to ukazuje ze ta suma je pri rezervaciach, je to ok?

 68. monika Odpovedať

  Zdravím moja skusenost je že 27 februara som si objednala pár veci z aliexpresu v hodnote 51e ale pri každej objednávke ti musi prist potvrdzujucí email že objednávka je schválena ..lenže mi žiadna neprišla ale peniaze si samozrejme strhli..tak som im pisála ale mi napisali že moj email ani nič nemaju v databáze tak newiem čo mám robit…newiem sa snimi dohodnút nech mi vratie peniaze ..ak má niekto nejaký tip prosim ozvite sa mi na email becky@centrum.sk

  • megatron.sk Odpovedať

   Ked je to zaplatene a je to v konte, tak to pride. Mozes mat teoreticky nejaky preklep v emaile, a tak to chodi na iny email. Ale zasielka by mala mat dobru adresu, takze pohoda.

 69. mária Odpovedať

  dobrý deň,chcem sa opýtať,či môžem predávať tovar,kedˇdoklad rsp.objednávka je v počítači,doklad o zaplatení je fakticky výpis z kreditnej karty?ide to ?čo na to kontrolory?uznaju to?

 70. Adriana Odpovedať

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že či je možné, aby vznikli problémy pri objednaní viacerých produktov. Počula som niekde, že ak si objednávam z Ali veľa vecí a často, môže byť z toho problém a podozrenie že to ďalej predávam, pritom to chcem len na osobnú spotrebu. Vedeli by ste mi prosím poradiť?

  • megatron.sk Odpovedať

   Predpokladam, ze to je jedno. Ked to fakt nepredavas, tak nemas dovod na obavy.

   Viem, ze v CZ sa uz v minulosti nieco riesilo, ked ludia takto pravidelne predavali na bazaroch veci, normalne museli uviest svoje prijmy z takeho predaja.

 71. Vekr Odpovedať

  Ahoj,mate niekto skusenost,dosiel mi balicek a na nom ziadne cislo ktore mozem idendifikovat/ani c.obchodu,ani track no/,su to semena a neviem ich ani podla svojich objednavok idendifikovat.Vdaka

 72. danuska Odpovedať

  Dobry den, dnes som obdržala balík,topánkyy ktoré su aj poškodene a vobec nezdopoveaj úbrazku, chcem ho vrátiť spať?ako postupovať?vrátia mi peniaze.Topanky ma staáli 26,80 Eur

 73. Eva Odpovedať

  Dobry den, neviem ako mam zadat telefonne cisla pri objednavke, stale mi to vyhadzuje ze je to zle, mozete mi pomoct? Dakujem

 74. Zuzana Odpovedať

  Dobrý deň. Môj syn si by mal záujem o botasky Air Max za 45 eur, ktoré u nás v žiadnej predajni nemajú, ale neviem či mu ich mám objednať, keďže predpokladám, že za nich budem platiť DPH, alebo clo (o to by nešlo, len či mi vôbec prídu, keďže je to ,,značka,,).

 75. Katarína Odpovedať

  Dobrý den chcela by som sa opýtať objednala som si šaty ked som chcela dobu dodania predlžiť tak sa mi nedalo automaticky mi to dokončilo objednávku a nemám šaty a a ni peniaze mi nevracaju nakolko so mnou nikto nekomunikuje neodpovedaju mi na meili prosím Vás čo mám robiť dakujem

 76. silvia Odpovedať

  Ahojte, chcem sa spýtať zrušila som objednávku alI. Mi napísal zwže je zrušená aj predajca vie že je zrušená aj peniaze mi vrátili a teraz po dvoch mesiacoch mi prišiel ten tovar… Mam im písať alevo to brať ako ich chybu a produkt si nechať ide O pár centovu záležitosť

 77. Linda Odpovedať

  Dobrý deň, objednala som si náhredelník,ale dodávateľ mi odpísal, že musím mať objednávku za minimálne 8 €,tak som objednávku zrušila,ale dodáváteľ mi to zamietol. Ako mám postupovať? Ďakujem za odpoveď.

  • megatron.sk Odpovedať

   Mam dojem, ze ked to zamietol, tak to normalne odosle. Ale mozno by som skusil aj este raz zrusenie. //raz mi to nejaky predajca poslal, a ked som neodpisal, tak mi to normalne poslal

 78. Martina Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa opytat ze ked si chcem objednat tak sa to da iba kartou alebo sa to plati az ked pride tovar? A ked chcem objednavat cez kartu musim mat internet banking?

  • megatron.sk Odpovedať

   Kartou, hned po kupe. Vseobecne sa vo vacsine sveta plati vopred. To je len taky slovensky zvyk platit na dobierku.

   Predpoklam, ze to nie je zavisle od toho ci mate internet banking. Je to zavisle od toho ci ma karta povolene platby do zahranicia.

 79. Adam Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa opýtať že čo mám robiť, ked som z aliexpressu objednal jednu vec za 12€ približne pred 40 dnami, a ešte pred dvoma dnami ked som pozeral tak tam bolo že ostáva ešte 30 dní , no ked som to pozrel dnes tak tam už písalo že som tovar prijal, môže byť že som to omylom potvrdil no ked som hľadal kde sa nachádza tovar tak napísalo “No shipping record in old database.” Napísal som predajcovi uvidíme čo odpíše, mám sa báť či to vôbec príde? :)

 80. monika Odpovedať

  Dobrý deň, mate niekto skusenosti na stránke aliexpress objednala som si tovar ktory mi neprišiel sor je dokončeny komunikujem s predajcom vraj mi penjaze poslal ale na učet mi neprišli neviem ako dalej sme v kontakre s predavajucim ten mi poslal aj niečo ako vypis penjaze boli prevedene len nemam šajnu ako sa k nim dostat na moj svk učet neprišlo nič

 81. leuska Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa opýtať: Objedala som nejaký tovar a pri jednom mi napísali, že predávajúci zmenil cenu, takže by som musela ešte doplatiť., alebo objednávku zrušiť. Keďže sa mi to zdalo pridrahé, tak som objednávku zrušila. Ako je to so zaplatenou sumou? Vrátia mi ju automaticky alebo si mám o to nejako požiadať? Ďakujem.

 82. jana Odpovedať

  Ahoj chcem sa spytat ked som si z ali objednala botasky ale na druhy den som radsej objednavku stornovala aby mi ich nahodou nezadrzali na colnici, tak kedy mi pridu naspat peniaze? Mam im tam pisat?Alebo im poslat cislo uctu? dakujem za odpoved

 83. simona Odpovedať

  Ahojte.
  Chcem sa spýtať či si myslíte, že ak si objednám telefón Lenovo cez aliexpress tak mi ho zhabú na colnici.
  Ďakujem za odpoveď.

 84. slavka Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa spýtať či je možné tovar z ali aj predávať. Mám živnosť na nákup a predaj tovaru. Ako je to možnú urobiť účtovne. Chcela by som predávať neznačkové oblečenie. Faktúru je potrebné si vyžiadať, alebo stačí iba výpis z účtu, že peniaze odišli? Doteraz som objednávala iba pre vlastnú potrebu a nemala som problém.
  Vopred ďakujem za odpovede

 85. juro Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, či je možné zistiť na Slov.pošte či balík z Číny dorazil na SK , keď predávajúci mi poslal výpis kde je uvedené, že balík bol v Beijingu nalodený. Stalo sa mi to už druhý krát, že som nedostal objednaný tovar. Prvý krát som prešvihol tú ochrannú lehotu, tak mi systém automaticky potvrdil prijatie tovaru, tak už s tým neviem nič urobiť, ale teraz v tom druhom prípade som otvoril dispute, lebn predajce sa bráni tým, že on má potvrdenie že tovar bol z Číny poslaný. Ďakujem.

 86. nosek miroslav Odpovedať

  Dobrý deň.
  Ako je možné že mne to vypisuje : Tento produkt společnost Mouser nemůže do vybrané oblasti. Je to sada kľúčeniek. Ďakujem za radu.

 87. Miriama Kožiaková Odpovedať

  Ahoj megatron.sk,

  vedel by si mi prosím poradiť, z alieexpressu som si objednávala už viac vecí, teraz prvý krát sa mi stalo, že mi predajca už 3 krát predlžil dobu čakania na tovar. Napisala som mu nech mi pošle späť peniaze, aby sa objednávka zrušila, on mi však chce poslať len nejakú časť ako odškodnenie a aby som na tovar počkala… nechce mi vrátiť plnú hodnotu. Ako mám prosím postupovať, keď chcem objednávku zrušiť. Ďakujem :)

  • megatron.sk Odpovedať

   Ked chcem zrusit objednavku, ktora nebola odoslana, tak sa to da tusim normalne zrusit v objednavkach. Nemam ziadne skusenosti s tym, ze niekto predlzuje takto dobu dodania.

 88. kristina Odpovedať

  Zdravim,, chcela by som z ali objednat dvoje nike tenisky spolu v hodnete okolo 72€,, myslite, ze by mohli byt nejake problemy s colnicou. Vďaka

 89. Zuzana Odpovedať

  Ahojte chcem sa informovať objednala som si z ali slnečné okuliare pilotky keby som vedela že to bude tak dlho trvať cez tohto predajcu preprava nájdem si iného 25.3. som si objednala už podľa čísla to je na svk 8.5. píšu Príjazd na vnútornom výmennej pošte, ktorá sa konala od dovozného cla, SK a to bolo 8.5. no samizdá že je to akosi pridlho na colnici nič mi emailom neprišlo len musím buď potvrdiť za 3 dni prijatie tovaru alebo otvoriť spor :-/ myslíte že mi to príde?ak niečo zadržia pošlu mi info?neboli značkové obyčajné pilotky

 90. Mates Odpovedať

  Caute.. prvy krat som predvcerom kupil tovar z aliexpress.. peniaze presli a teraz cakam na vyjadrenie predajcu (ak som to spravne pochopil) len neviem kolko to zvykne trvat kedze ma uvedene ze tovar posiela do 5 dni od objednavky..

 91. lili Odpovedať

  zdravim,chcem sa opytať,keď som si objednala nejake veci zaplatila som a prisiel mi potvrdzujuci email ze objednavka potvrdena. Ale na aliexpresse mi svieti tovar cakajuci an schvalenie mam este nieco robit – pripadne potvrdit ? dakujem

 92. Martina Odpovedať

  Dobry den, objednala som si nejake veci z aliexpresu. Vsetko je zaplatene a aj odoslane.Chcela som sa spytat na co sluzi tlacitko “open dispute” (otvorit spor).Mam sa tym vopred poistit,alebo co s tym? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved.

 93. Janci Odpovedať

  Ahoj….kupil som mobil z Chiny, zaplatil DPH.. Telefon nefungoval, vrátil som predajcovi spät do Chiny…Peniaze za telefon mi údajne vrátia.. no, čo s DPH ?.. poštovne ?
  díky, Jan

 94. Martina Odpovedať

  Lenze ja to nebudem otvarat pokial plynie doba dodania,nie? Potom ked skonci doba dokedy ma prist tovar,tak sa to uz neda otvorit,ci?

 95. Zuzana Odpovedať

  Nie otvárať to nemusíš pokiaľ plynie doba dodania až keby ti neprišiel tovar a doba dodania je ukončená môžeš otvoriť spor ak sa nedohodneš inak s predajcom inak predtým ako ti bude končiť môžeš napísať predajcovi,že ti ešte neprišiel tovar niekedy zvyknú predĺžiť dobu dodania aj mne tak predlžil teraz čakám na tovar ktorý ide loďou a mám pocit že to je večnosť :-/

 96. Palo Odpovedať

  Zdravím Vás, poprosím o radu .. objednal som si nejaký tovar cez aliexpress a prišla mi od DHL Slovensko táto výzva:
  “Dobrý deň,
  v prílohe e-mailu Vám zasielame kópiu faktúry a letecký nákladový list (AWB).
  K colnému prerokovaniu zásielky Vás prosíme zaslať späť na email:
  – splnomocnenie, ktoré slúži na zastupovanie súkromných osôb v colnom konaní – je potrebné vyplniť, podpísať a zaslať späť na e-mail
  – kópiu občianskeho preukazu (obe strany) – v prípade, že sa adresa na OP nezhoduje s adresou na faktúre, prosím o jej doplnenie do splnomocnenia ako adresy doručenia
  – doklad o platbe/ úhrade za tovar (výpis z účtu, Paypal a podobne) – doklad na základe, ktorého je možné preukázať reálnu hodnotu tovaru v zásielke – na doklade musí byť uvedené meno majiteľa účtu/karty
  – presnú špecifikáciu tovaru (obsah zásielky) – čo to je, čoho súčasťou je daný tovar, na čo slúži
  Uvedené informácie prosíme zaslať do 12 dní od príchodu zásielky. Zásielka musí byť colne prejednaná do 12 kalendárnych dní od príchodu na územie SR, v opačnom prípade sa musí vrátiť do krajiny odoslania.
  Po zaslaní potrebných dokladov bude zásielka colne prerokovaná spolu s vykonaním colnej kontroly zo strany colného úradu. Po uvoľnení zásielky colným úradom – cca do 10 dní Vám bude zásielka doručená v najbližšom doručovacom cykle.
  Za použitie globálnej colnej zábezpeky DHL pri colnom prerokovaní zásielky si účtujeme poplatok vo výške 2% z hodnoty colného dlhu, min. však 12 EUR a max. 90 EUR vrátane DPH.
  Úhradu colného dlhu ako aj poplatku za zábezpeku budete realizovať kuriérovi pri doručení zásielky.
  V prípade, ak je na dokladoch uvedená dodacia podmienka DDP – delivery duty paid, tak colný dlh nehradíte, ale bude preúčtovaný odosielateľovi.
  Ďakujeme za spoluprácu.”

  Nerád by som DHL-ke posielal môj prefotený OP a ostatné vtákoviny .. a teda viete mi poradiť tí ktorí máte už skúsenosť s platením cla či ma musí zastupovať doručovacia spoločnosť alebo si to môžem vybaviť sám s colným úradom? A naozaj im na colnom úrade stačí len screenshot objednávky? Viete mi poskytnúť kontaktné údaje na colný úrad, ktoré vám boli zasielané v listoch na colné prerokovanie? Ďakujem pekne ..

 97. šťefan Odpovedať

  chcem si kupit topanky kobe 9 maju tam napisane ze su nike ale bojim sa že to bude replika anebu take ako original ze tak daju niejaki iny material lebo tie boty stoja okolo 300 e nove prave a tam stoja tusim od 60 do 100 tak newiem chcel bi som poradiť prosim :)

 98. Adriana Chlepkova Odpovedať

  Ahoj chcem sa opýtať nedá sa mi poslať objednávka.Píšemi tam že banka nepovolila prevod.Neviem či treba aktivovať niečo v banke aby som si mohla objednať.

 99. Zuzana Odpovedať

  Ahoj prosím vieš mi poradiť?24.3. som si objednala slnečné okuliare ktoré mi stále neprišli podľa sledovacieho čísla sú na SK vypisuje mi 2015-05-08–Arrival at inward office of exchange, held by import Customs, SK čiže mali by byť tu ale od 8.5. nič :-( píšem predajcovi on mi predlžil dobu dodania ktorá končí za 6 dní a stále podľa podacieho čísla nič keď som mu písala že okuliare stále neprišli napísal mi Dear friends,
  Because the shipment is a little unstable now,so it will be longer than before and
  the shipment is also out of our control.But pls don\’t worry,when you order items from us next
  time,we will choose a better logistic company for you and follow the order until everything is OK.
  Thanks for your kindness and patience,feel free to contact us if you have any problem.
  Best regards
  Bess\” ….neboli značkové tie isté som si objednala od iného predajcu a v pohode prišli neviem čo stým?predajca písal že ak neprídu pošle mi znovu cez inú dopravu ale nejde mi do hlavy od 8.5 kde sa stratili….:-/

 100. eva Odpovedať

  zdravim. objednala som si nejake veci cez AliExpress. objednala som 9 poloziek, platba prebehla v poriadku. co ma metie, je ze ked som v “My AliExpress”, vidim tam nasledovny prehlad: All orders: 18, Awaiting payment: 7, Awaiting Shipment: 2, Awaiting Delivery: 7.
  Neobjednavala som 18 poloziek, ale iba 9. Je to bezne alebo sa mi nejakym zahadnym sposobom zduplikovala objednavka?
  dakujem

 101. aanavi Odpovedať

  Na Aliexpres som objednala tovar 3.apríla 2015 a doteraz nemám ani tovar ani peniaze. Komunikácia s nimi je otrasná, stále ma odkazujú na zákaznícke centrá a centrá pomoci, ale nikto nič konkrétne neurobil. Je to najhorší e-shop, aký som kedy videla a nikomu ho neodporúčam! Dávajte si pozor pri objednávaní od nich! Ja som sa poučila za 50 Eur.

 102. Lubos Odpovedať

  Nakupujem v Aliexpres uz dost dlho a som spokojný, no tak bol som spokojný. Objednal som si tam mobil, lenže ja som si nevšimol (alebo lepšie povedané mobil co som si objednal som nevedel ako vyzerá), že rozpis objednávky je jeden phone a obrázky na objednávke je zase iný. No a jasne oni mi poslali ten čo bol na obrázku, a to nebol ten čo som si objednal. Keď mi prišiel tak om otvoril balíček všetko bolo v poriadku. Ja som potvrdil objednávku, lenže až potom som zistil že to nieje to čo som objednal, telefon šlape som s ním spokojný, ale to nieje čo som chcel. Už dva mesiace kontaktujeme (ja a aliexpres costumer servis) predajcuno ako keby sa pod zem prepadol, neodpovedá ani mne ani im tam.

 103. LUUU Odpovedať

  Chcel by som sa opytat preco ked si dam na my aliexpress a kliknem tam na my orders tak mi vypise ERROR a naskoci taka kladka s klucom.
  Dakujem za odpoved

 104. natalia Odpovedať

  pekný deň , môžem sa opýtať ?? objednávala som z aliexpressu bižuteriu od viacerých predajcov asi 5 objednávok mi aliexpress uzatvoril a aby sa tak už nestalo mám zaslať údaje OP, číslo z kreditnej karty stačia posledné 4 a vypis z účtu neviem či to zaslať aby mi neuzatvarali objednávky alebo radšej nie, no potrebujem aby objednávky prechádzali čo teraz ? dakujem velmi pekne za radu

 105. Ján Odpovedať

  Dobrý deň, chcel by som sa opýtať lebo som to tu nenašiel alebo som to prehliadol… objednal som si y aliexpressu kryt na mobil a už sledujem tracking ako ide po číne, čiže by tam nemal byť žiadny problém a už je to na ceste ku mne? Momentálne odchádzam na dovolenku, a keby niesom doma dojde mi to na poštu alebo ako? keby to dojde na poštu ako to mám žiadať? Vopred ďakujem za radu a za užitočný článok.

  • megatron.sk Odpovedať

   Normalne ti pride ten zlty listocek a vyberies na pošte. /je to tam uložené 18 dní/, keby tam bolo tel. číšlo, tak ťa možno po 18 dňoch kontaktujú, keďže ich to výjde lacnejšie ako posielať späť do číny.

 106. Petra Kokindova Odpovedať

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať čo ak vypršal čas poslania objednávky a piše mi Status: Closed.
  Vrátia mi peniaze alebo ako sa to rieši.

  Dakujem za odpoved. :)

 107. Patusik Odpovedať

  Dobry den, objednavam tovar v hodnote 35€ +postovne..predpokladam ze budem platit aj DPH.. Ako to prosim vas prebieha? Pride mi domov nejaky papier? A kde to treba vyplatit? Pride mi to pred ci az po doruceni tovaru?

 108. Ivana Odpovedať

  dobrý deň chcela by som sa spýtať čo znamená keĎ mi pri výrobkov piše processing time remaining : a dni… ? a ešte čo ked mám výrobob zaradený do awaiting delivery ? Ďakujem

  • megatron.sk Odpovedať

   Píše tam koľko dní ma predajca na spracovanie objednávky… Napr. teraz mam niečo z 31.8. objednané a stále je to v spracovaní.. Mám dojem, že tam zvyknú mať takto začiatko septembra nejaké zdržania, aj pred rokom tam mali.. Preto dlhšie svietilo, ze čaká na odoslanie…

 109. Miro Odpovedať

  Zdravim Ma niekto skusenos s pladbou od Zuno banky?
  Zevraj je poplatok 500korun ceskych ked sa posielaju peniaze mimo EU.
  Dakujem za kazdu radu.

 110. Mana Odpovedať

  Väčšinou som spokojná, keď nakupujem v Aliexpresse. Teraz mám problém, ktorý sa opakoval viackrát. Vyše 60 dní mi neprišli dvoje šaty a predajca neuvádza možnosť dišputy, neodpovedá na maily. Keď nechcem prísť o peniaze, čo mám urobiť, aby si to Aliexpress všimol, že tento predajca nie je dôveryhodný?

 111. Alex Odpovedať

  Ahojte .Chcem sa spýtať aké máte skusenosti s Aliexpres co sa týka bezpečnosti platby.Už som si niečo objednal ale prekvapilo ma že pri platbe kartou neni podporovane 3D secure teda je tam vysoka možnost zneužitia.Každy nazor ma poteši.Dakujem

 112. Lilly Odpovedať

  dobry den,
  ma niekto skusenosti s objednanim kozmetiky? kremy,sera a pod. ja chcem len 1-2ks pre osobnu potrebu.len neviem, ci a ako je to dovolene posielat na Sk
  dakujem

 113. Marek Odpovedať

  Chcel by som sa opýtať chcem si kupiť hodinky ale su zlacnene z 163 eur na 15 eur ale zlava vyprší o 3 dni a tovar vybavia za 7 dní. Chcel by som sa opýtať či mi príde v tej cene 15 eur.

 114. Patrik Odpovedať

  Ahojte mám v pláne kúpiť si displej na samsung galaxy s4 mini na aliexprese konkrétne tento : http://www.aliexpress.com/item/New-Tested-For-Samsung-Galaxy-S4-mini-i9195-i9190-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Full-Assembly/32309236205.html?spm=2114.01020208.3.15.sw6F81&ws_ab_test=201526_4,201527_1_71_72_73_74_75,201409_2#feedback akurát problém je že na niektorých fotkách vidím zamazané logo samsungu a chcem sa opýtať že ako by reagovali colníci keby tam to logo je alebo mi niako poradiť lebo mám rozbitý displej a v servise odomňa pýtajú 120euro za nový :)

 115. Praclok Odpovedať

  Zdravim ja sa chcem opytat ze ked som si objednal druhy krat nejaku vec tak pri plateni uz ako keby bola ulozena moja karta uz len datum stacilo a hotovo. Ale to ja nechcem chcem aby som si ju zadal znova chcem ju zmazat, popripade ak by som chcel platit inou kartou ako na to ?

 116. Katka Odpovedať

  Ahoj,viete mi niekto pomôct? Chcem sa zaregistrovat na ali,ale po kliknuti na pripojit mi vôbec neukaze formular na vyplnenie. Dakujem….

 117. Nick Odpovedať

  dobry den, cez aliexpress sme objednali luster v hodnote 200 €. pri colnom konani nam umoznili pred prevzatim tovaru a uhradou dalsich poplatkov – clo + DPH (cca 50€) skontrolovat obsah balenia. zistili sme, ze svietidlo je nekvalitne a otvorili sme spor s predajcom. skusenost – vyhovorky, natahovanie, odmietal vratit peniaze aj napriek nasmu navrhu na vratenie tovaru. po eskalovani na alibabu sme dosiahli uznanie nasej reklamacie, vratenie penazi po zaslani tovaru spat predajcovi, samozrejme na nase naklady (cca 55€). my sme ale tovar neprevzali, nechceli sme navysovat nase naklady o clo a DPH. v danom pripade, pokial neprebehne colne konanie, tovar po uplynuti lehoty poslu spat predajcovi na jeho naklady. ako dalej postupovat? ked bude odoslany tovar, kde mame zaruku, ze nam budu peniaze vratene? odpocitaju si postovne z nasej uhrady a rozdiel nam vratia? mate s tym dake skusenosti, vdaka za odpoved

 118. Mi Odpovedať

  Dobry den chcem sa spytat co mam robit ked som zaplatila tovar v hodnote 80€ hned mi to strhli z uctu ale prisiel mi mail s: Your Order No. 69063159282574 has been cancelled because payment was not made before 21 Sep 2015 12:54. If you would still like to buy this item, please reorder it at AliExpress.com. a pri tovare mi pise ze caka na platbu, co mam robit? Dakujem

 119. Ivona Odpovedať

  Dobrý deň,
  zakúpila som si cez Alliexpress kabelku malú červenú, ale poslali mi úplne iný vzor čierný, zakúpila som si šaty červené, ale poslali mi úplne iný vzor fialové, otvorila som spor, že mi bol dodaný neobjednaný tovar, všetko som odfotila priložila a doteraz mi neboli vrátené peniaze ani zaslaný správny tovar. Tovar som si objednala 19.07.2015 a spor bol riešený 11,8.2015.
  V ten istý deň som si objednala zimné topánky a čiernu koženú tašku ktorá mi od 19.7. dodnes nebola zaslaná ani peniaze vrátené na môj účet. získanie späťť peňazí je nemožné, stále len opakujú dookola, že im je to ľúto a aby som vrátila tovar. Prečo mám na svoje náklady vrátiť to čo som si neobjednal? Neodporúčam odtiaľ objednávať.
  Ivona

  • megatron.sk Odpovedať

   Tovar vraciaš aj na Slovensku často na svoje náklady. Náklady často preplatia len ak chceš tovar vymeniť. Každopádne s týmto všetkým treba počítať, a preto si treba rozmyslieť, či mi to fakt stojí za prípadne problémy.

 120. Majka Odpovedať

  Neviete mi povedať, čo znamená ak mi pri objednávke už 9 dní píše Awaiting shipment (Čaká zásielky) ? Keď si to rozbalím tak píše že dodávaťeľ spracúva objednávku,…ostatné veci ktoré som objednala s touto sú už dávno vybavené a odoslané, len toto ešte nie.

 121. Lubos Odpovedať

  Kristinka skontaktuj sa s colnicou cez internet tam ti povedia co potrebuju od teba. Zaplatis poplatok a tovar ti poslu. Uz sa mi to stalo. Ahoj

 122. viktor Odpovedať

  dobry den chcel by som sa informovat ako to je na aliexprese z cislovanim oblecenia ci je to azijske alebo europske este som stamat neobjesnaval.Dakujem

  • megatron.sk Odpovedať

   Ani netušim v akej mene sa platí, každopádne karta ti zaplatí akúkoľvek menu – prepočíta to podľa aktuálneho kurzu… Ináč si samozrejme môžeš vpravo hore zapnúť, aby ti na aliexpress ukazovalo sumy v eurách.

 123. Maťo Odpovedať

  Ja som si objednal z alliexpress botasky a cakam už druhy mesiac no stale bezvysledne hoci bola čakacia doba 20dní.Neviem či mi dojdú na e-maily neodpoveda peniaze nevratil….

 124. viera Odpovedať

  Chcem sa registrovať na alliexpres a nejde mi to, neviem kde robím chybu, zadám e mail ďalej sa nedá zadať overovací kód… Prosím o radu. Ďík

 125. Kika Odpovedať

  Mne sa tam nejde zaregistrovať lebo mi píše že musím dať len anglický výraz teda asi meno čo je po anligcky
  Čo mám robiť teraz??

 126. hahahahahahah Odpovedať

  Ludia, objednala som si bundu L a po zaplatení som zistila, že mi to bude asi malé. :( čo mám robiť ? bundu chcem, len potrebujem vacsiu velkost.

 127. Eva Odpovedať

  Zdravím…Objednala som si mobil. prisiel mi, ale s poskodenyymi sluchadlami…pisala som predavajucemu, ze su vadne a poslala som mu aj foto, tak ze mi posle nove..ale zial nepresiel ani poriadne mesiac, alebo mozno aj, a odisiel mi display…predavajuci ma garanciu zaruky 1 rok, ale vyzaduje na zadnej strane nejaku nalepku, ktoru som na balicku nemala. je mozne ziadat vratenie penazi, s tym ze balicek mu poslem spat? a o par dni mi konci aj ten cas co sa odraatava a ziadala som o predlzenie a nic. ako mam teraz postupovat dalej?

 128. Martin Odpovedať

  Chcel by som sa spýtať, kde sa dá reklamovať – zavolať, keď na sledovaní zásielky je status, že dorazila na Slovensko, ale mne už nebola doručená. Niečo je na Slovensku len pár dní, ale mám veci, ktoré dorazili pred mesiacom na Slovensko, no ku mne už nedošli.

 129. Petra Odpovedať

  Zdravím, objednala som si tovar z aliexpressu , ale farba nebola ako na foto ..predajca mi odpísal :
  thank you for your message.
  the color did have deeper than the picture in the description.
  please make a dispute and we will refund the money to you.
  hope you could give us a positive feedback for our good custmers service.
  ..čo chápem ako vrátime Vám peniaze..Ok..ale moja otázka je : mám im poslať číslo účtu alebo ako ?( nakupovala som 1. krát)
  ďakujem za info, P.

 130. Martina Odpovedať

  Ahojte vedel by mi niekto poradit kde by som mohla sledovat zasielku z aliexpress lebo na tej cinskej stranke mi to nezobrazi a zacina sa cislo a nie pismenom. Je to posielane china post ordinary. Vopred dakujem za kazdu radu

 131. Andrea Odpovedať

  Zdravim,pred 2 tyzdnami som sa na radu kamosky zaregistrovala na Ali. Ten tyzden som urobila 2 nakupy, minuly jeden. Vsetko preslo bez problemov. Moja karta sa ulozila do pamati a pri plateni mi uz automaticky vypisuje aj adresu. Dnes je vsetko v zlave, takze som sa riadne pripravila, tzn. navysila som si denny limit na 2000€, aby ma nic neprekvapilo. Bezne nakupujem z internetu, aj zo zahranicia. Doobedu som nakupila drobnosti asi v hodnote 200€. Poobede okolo 14.30 h som chcela pokracovat, nech vybavim celu rodinu na sviatky a pri prvej platbe mi napisalo, ze nemam dostatok penazi na karte, alebo, ze som prekrocila denny limit. Overovala som to zo strachu aj v banke, potvrdili mi, ze je vsetko v poriadku, limit nie je prekroceny, peniaze su na ucte v dostatocnom mnozstve…..takze nechapem co sa stalo. Kontaktovala som aj Alipay, ale odpovedia mi az za 24 hodin a to uz bude po akciach. Fakt to nechapem. Je mozne, ze alipay moze stanovit nejaky limit na predaj v tento den? A ak, tak 200€ je velky nakup? Dakujem

 132. Dia Odpovedať

  Zdravím. Včera som objednala tovar za 200 euro v jednom balíku. Boli tam veci na oblečenie. Budem platiť clo? Koľko asi? Škoda, že som na tento článok nenatrafila pred tým…Ináč, keď som objednávala, v tej rýchlosti som napísala zlé smerové číslo. Večer, keď som to kontrolovala, som si to uvedomila a opravila ho na stránke v mojich údajoch, ale potom mi prišiel mail, že tovar bol už odoslaný…..písala som aj predajcovi, ale zatiaľ sa mi neozval. Dojde mi tovar? Ďakujem

 133. JOZEF Odpovedať

  Dobry den..
  Objednal som veci z aliexpresu..zaplatil…
  platba odisla avsak tovar predavajuci ani nepotvrdil…stale odpocitava cas 10dni….teraz mam cakat az dokonca toho casu..? nakoniec sa to automaticky canceluje a tovar mi neodoslal ale peniaze uz su prec z uctu….co dalej..na spravy neodpoveda ..

 134. Dominika Odpovedať

  Zdravím, snažím sa dokončiť objednávku, ale stále mi píše, že mám napísať meno, ulicu a mesto po anglicky a nepustí ma to ďalej v objednávke, čo robiť???

 135. zltamyska Odpovedať

  Zdravím, chcela by som objednať jeden tovar, našla som ho za $5+$15 poštovné a potom za $20 s poštovným zadarmo, je to v podstate 100ks papierov, takže dosť ťažké, no ale v každom prípade sa chcem spýtať, či neviete, ako sa mi to viac oplatí objednať a hlavne, keby mi to od toho prvého predajcu neprišlo, vrátil by mi peniaze aj za poštovné?
  Vopred vďaka za každú radu

  • megatron.sk Odpovedať

   Však keď máš nejaké obavy, tak objednaj rovno to drúhe – keď tam je rovnaká cena. Niektorí predajcovia si proste rovno zapíšu cenu poštovného do ceny – kľudne môže ísť o ten istý tovar. Jednoducho skúšajú akým spôsobom predajú viac.

 136. Martina Odpovedať

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa Confirm Goods Received potvrdzuje až, keď je tovar doručený alebo je to potvrdenie, že som si tento tovar objednala a môžu mi ho poslať. Čo v prípadse ak som to už potvrdila a tovar ešte nieje doručený iba odoslaný, príde mi?

 137. Lucia Odpovedať

  Dobrý deň,
  Chcela by som sa opýtať, chcela som si objednať dva obaly na mobil, každý je od iného predajcu.Na aliexpresse som bola prvý krát a musela som sa zaregistrovať. No keď som sa chcela pripojiť, napísala som si svoj email aj kód ktorý tam bol. No potom mi tam vypísalo check email now, čo mám potom robiť?

 138. Andrea Odpovedať

  Ahoj Megatron, rada by som vedela čo mám robiť, keď:
  1. zostáva pri objednávke predávajúcemu 10 hodín na spracovanie objednávky a neodpovedá na maily. Mám ju radšej zrušiť? Nezdá sa mi firma dôveryhodná. Pošlú mi peniaze späť, alebo je bežné predlžovať čas spracovania objednávky?
  2. mi napíše, že moja objednávka bola zaslaná (has been shipped). Akým spôsobom si ju mám sledovať, keď nie je uvedené žiadne číslo, podľa ktorého si to môžem overiť?
  Ďakujem za odpovede, Andrea

 139. Kristína Odpovedať

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mám taký malý problém, objednávala som tovar cez aplikáciu CUTE….nikdy som s tým nemala problém až doteraz. Nejaký s prepáčením idiot, mi odtrhol zo schránky meno…náhodou som stretla poštárku…tá mi povedala že, tým pádom že som nemala na schránke meno….odoslalo sa to naspäť. Ten tovar, súrne potrebujem ale vôbec netuším ako to mám teraz riešiť. Pár známych mi povedalo že balíky musia nejakú tú dobu zostať na pošte. Niektorý hovoria že nie, prosím vás, ak ste sa s niečím podobným stretli –> komentár. Vopred Ďakujem.

  • megatron.sk Odpovedať

   Jo, balíky ostavajú na pošte. Dokonca ja som mal takú skúsenosť, že mi volali z pošty, či si to prídem prevziať. Lebo poštu to proste výjde zbytočne draho, keď to má odoslať do Číny. (ale to bolo tým, že predajca tam uviedol aj telefón)

 140. Erik Odpovedať

  Zdravim. Poobjednaval som si aj ja nejake veci a aliexpressu, no lenze mojou nedbalostou som klikol na to na co som asi nemal.
  Vysvetlim:
  Tovar som zaplatil, peniaze mi strhlo, pri tovare pisalo dodavatel spracuvava vasu objednavku, asi po 2-och dnoch prislo ze predajca vam odoslal obejdnavku, a ja som ku vsetkym veciam potvrdil prijatie tovaru…..
  A tom som mal spravit asi az ked to pride nie? myslite si ze to je problem? ked uz vsade bolo ale napisane ze uz tovar bol odoslany?

  A este taka druha vec, ked som si poobjednaval viac veci do jednej objednavky od roznych obchodov cez aliexspress, tak mi to domov pride v jednom baliku? alebo samostate.

  Za odpovede velmi pekne dakujem….

  • megatron.sk Odpovedať

   Príde to normálne, to je skôr potvrdenie pre aliexpress, aby vedeli kedy môžu predajcovi vyplatiť peniaze.

   A keď sú to rôzny predjacovia, tak príde oddelene. Kľudne aj 10 listov, balíčkov.

 141. Aja Odpovedať

  Ahojte, práve som zrealizovala prvý nákup. :) Možno blbá otázka, ale chcem sa spýtať, či mi náhodou moja banka nezaúčtuje viac, kedže som zaplatila v dolároch a zabudla som to dať na eurá. Neviete náhodou? Mám mbank. Alebo to stiahnu automaticky cez eurá? Vdaka za odpoved

 142. redden Odpovedať

  Dobry den… momentalne sa mi stalo ze zasielka sa zasekla niekde na ceste na vystupe/vstupe do/z krajiny.. tento stav trva uz mesiac.. kontaktoval som predajcu a ten mi predlzil dobu ochrany o dalsich 10 dni s tym nech pockam… teraz otava uz len 6 dni a tvrdi mi ze mam pockat do konca casu a potom zadat ze polozka je stratena a potom ze to bude riesit.. je to tak spravne? ma to tak byt? nerad by som bol aby ma oklamal

 143. Martina Odpovedať

  Prosim Vas,pomozte mi :-( pri registracii,mi nechce zobrat telefonne cislo :-( trapim sa tu s tym uz dost dlho :-( zadavam to vselijako,no vobec mi to neberie,skusala som:
  +421940******
  00421940******
  00 421 940 ** ** **
  00940******
  Jednoducho citam tu po forach s ked aj som nieco nasla tak len tie 00 :-( prosim pomooooc :-(

 144. bikerxnx Odpovedať

  inak, mysliste, ze keby prepisem cenu na screenshote priklad zo skutocnych 35 na 20, vyhnem sa plateniu DPH? maju colnici aj iny zdroj info ohladom hodnoty/ceny tovaru?

  • megatron.sk Odpovedať

   No môžu si skúsiť vyhľadať – lebo máš predsa na screenshote aj názov tovaru. Netuším ako to riešia. Vyššie som dával nejaké video od človeka z colnej správy – hovoril tam niečo o tom ako riešia veci + ukazoval nejaké fejky. Ale rozprával tak, ako keby mal trému.

 145. Daniel Odpovedať

  Ahoj… Chcel by som sa opýtať: keď si objednám nejaké neznačkové veci a k nim jeden opasok s fejk značkou. Prejde to colnicou?

 146. Peter Odpovedať

  Zdravím, môj problém je taký že : Dal som si do košíka veci ktoré som chcel, vyplnil kartu atď a klikol zaplatiť, zopár sekúnd sa tie presýpacie hodinky krútili a vybehlo že nemohli prijať platbu pretože tam boli nejaké problémy s kartou. Opakoval som to viackrát s tým že mi to ten ďalší pokus už uzná a dôjde mi e-mailom o tom že objednávka bola úspešne zaplatená. Objednával som to cez víkend. V ponedlok ráno mi došlo 8 SMS o tom že mi z účtu strhli 8x 8€. V mojich objednávkach je to poslané len 1x, taktiež na e-maili mam potvrdené len 1 objednávku tých veci v hodnote 8€ ale na internet bankingu mi ukazuje Rezervácie na účte 8x tu sumu po 8€. Otázka je akože som zaplatil 8x za tu istu objednávku? Ved predsa 7x mi po kliknutí na “zaplatiť” mi ukázalo to isté a to že nemohli prijať platbu, že ju mam skusit neskor. Takže mi tých 7x 8€ potom vrátia alebo ako?

 147. Patrik Odpovedať

  Zdravim, chcem mat len jasno v tom ako to funguje s vratením penazí .. keď tovar je uz poslaný a odpočítava sa čas na stránke aliexpressu tak ten čas predstavuje to že koľko bude aliexpress drzať tie peniaze ? Ak ano tak tam ostáva už napr. Len 3 dni a tovar furt nemám tak čo robiť ? (Čakám už skoro mesiac a keď pozrem na stav zasielky tak mi tam píše “GUANGZHOU SK opening” a ďalej sa to nepohlo)

 148. Marcela Odpovedať

  Dobrý deň. Chcem sa opýtať ohľadom dodávky tovaru. Viem, že keď nakúpim viac vecí tak mi prídu po samom a v iných dňoch. No keď chcem z jedného linku kupiť 4 také isté veci prídu mi naraz či znova osobitne? Jedná sa o náramky, takže kludne sa vôjdu do jejndého malého balíka. Vopred ďakujem za odpoveď.

 149. katka Odpovedať

  Dobrý večer.
  Chcem sa opýtať. objednala som si bundu pred mesiacom. Predajca bundu poslal, ale bunda ešte nedošla. Doba dodania je 30 až 60 dni. Ostáva mi 8 dni do dodania tovaru.
  Ak bunda nepríde do 8 dni, čo mam urobiť. Ako mam postupovať? Mám otvoriť spor dva dni skôr, alebo mam počkať kým vyprší doba a potom otvoriť spor?
  Písala som predajcovi, že či bunda je na ceste. Odpísala,že áno. Vraj mam byť trpezlivá. :)

 150. zuzi5 Odpovedať

  Dobrý deň,chcem sa spýtať či mi z účtu nevyberu viac peňazi ako som objednala ked su tam takmer všetky udaje z karty,objednavku mam na 19.99.nieže mi vybrakuju cely učet. Ďakujem za odpoved

 151. kovivka Odpovedať

  dobry vecer,
  prisla mi bunda, no je mi mala. Je mozne ju vymenit, poziadat aby mi zaslali vacsiu? a co s tou malou, to ju mam poslat spat na vlastne naklady?
  prosim poradte, je to moj prvy nakup z Ali Express

  dakujem

 152. Jozef Odpovedať

  Dobrý večer,
  pri mojom prvom nákupe som omylom klikol na položku – zapamätať platobnú kartu. Pri druhom nákupe mi automaticky ponúklo údaje z mojej karty, čo sa mi zdá dosť riskantné…
  Dajú sa niekde tieto údaje o mojej karte vymazať?
  Zdá sa mi to bezpečnejšie, keď tie údaje nebudú mať a pri každom nákupe to manuálne vypíšem.
  Ďakujem za odpoveď

  • megatron.sk Odpovedať

   Predpokladám, že tie dáta sú pomerne dobre šifrované a tak by tam nemal byť žiadny problém. Skôr tam je problém, že niekto zistí napr. tvoje heslo, ale to by aj prípadnú objednávku poslal rovno na tvoju adresu. A hlavne by si to vedel ľahko stornovať.

   Ale k vymazaniu karty.. Uloženie karty ti vytvorilo vlastne prepojenie na alipay, takže by sa to malo dať vymazať na tejo adrese: https://intl.alipay.com/user/queryUserBindCard.htm

 153. Jozef Odpovedať

  Ešte malá otázočka:
  Pri objednávaní niektorých výrobkov som sa stretol s položkou ˇSupport Dimmerˇ v možnostiach Áno – Nie. Pri označení Nie je cena lacnejšia.
  Napríklad tu: http://goo.gl/8kYJ7z
  Môžete prosím vysvetliť, čo táto položka znamená?
  Ďakujem

 154. Katarína Odpovedať

  Chcem sa opýtať nedá sa mi odoslať sprava na otvorenom riešení. Stále sa mi vysvieti :Prosím, zadajte medzi 4-512 anglické znaky. Neviete mi poradiť čo to znamená? Už som si písala aj s tým predajcom peniaze mi je ochotný vrátiť pretože tovar neprišiel ale stale mi vypisuje že mám otvoriť spor.

 155. Imro Odpovedať

  Dobry den. Mozem si objednat 5 veci ale s tym,ze kazdu zvlast? Nebudu mi to potom na colnici tie vsetky 5 zasielky zratavat? Dakujem vopred za skoru odpoved.

 156. Monika Odpovedať

  Dobry, chcela by som sa opytat ked som si odjednala nieco a ali. ale neprisiel mi stale(asi1 tyzden) email. Znamena to ze mi tovar nebol este ani odoslany.

 157. lubos Odpovedať

  dobry den objednal som textil 25ks v hodnote 32eur ciapky po 14dnoch prisla zasielka ale v baliku bol 1kus aj to ina farba a teraz nejde odosla riesenie sporu ako dalej pokracovat???

 158. Filip 04 Odpovedať

  Zdravím, v novembri som objednal 2 ks tovaru, od rôznych predajcov.Platba prebehla, takisto tovar bol zaslaný-kontroloval som podrobnosti o zásielke.Problém je v tom, že ani jedna zásielka zatiaľ nedorazila a systém hlási, že nakoľko vypršala dodacia lehota a zákazník nepotvrdil dodávku, bola táto potvrdená systémom automaticky ako doručená.Súrne potrebujem radu, nakoľko by som nerád prišiel o viac, ako 30E.Zatiaľ som len napísal predajcovi, že tovar nebol doručený ale systém ho potvrdil.Ako mám postupovať ďalej?

 159. Peter Odpovedať

  Dobry den chcem sa opytat ked nakupujem na aliexprese dost casto nakup je okolo 100€ ale platim to na casti aby som nepresiahol 22€ naraz su to drobnosti nalepky,ciapky,sponky atd.kazdy den my chodia baliky na postu mohol by byt stoho problem alebo mozu to zistit na colnici Dakujem

 160. Jana Odpovedať

  Stiahla som si aplikaciu aliexpress do mobilu a pri prvej pladbe si zapametalo cislo karty teraz pri platenie nemusim zadavat kody da sa to zrusit aby som ich stale zadavala kvoli bezpecnosti???

 161. Vlado Odpovedať

  Objednal som si sveter a nebol dobre pozošivany.Tak som napisal predajcovi ten mi navrhol že si to mam doma zašit a pošle mi naspeť 5dolarou ale kde mi ich pošle. Napisal som mu svoje Iban VUB môže to tam poslať.Alebo čo mam robiť.Ďakujem

 162. lucia Odpovedať

  Ked mi prisiel list z colnice,že mam predložit doklad o hodnote tovaru…kde mám ten doklad na elliexprese najst lebo mi zadrzali tapetu na stenu,,,tu citam niečo screenshot kde to najde prosím vás o radu…

  • megatron.sk Odpovedať

   Otvoriť aliexpress detail objednavky, stlacit PintScreen na klavesnici a potom ctrl+v na vlozenie do nejakeho editora obrázkov.. Asi najľahšie do skicáru.. Uložiť a poslať emailom.

 163. NorikaMojsejova Odpovedať

  Ahoj, Megatron.
  Rada by som so z aliexpressu objednala hodinky a podprsenku, dokopy za 9,44€ Ak chcem aby som to mala doma, čo najskôr tak vidím, že tu okrem free shipping (39-60 days) je aj US 2.53$ (15-39 days) neznamená to, že tie 2.53$ platia len pre United States? Alebo aj pre nás – Slovákov? A taktiež druhá otázka ak môžem, bojím sa tam dať číslo karty – nedostanú sa mi nejak do účtu? Ďakujem krásne za odpoveď.

  • megatron.sk Odpovedať

   Ked mas zadanu krajinu, tak ti pise, ze ci posiela na SVK, a ked tam vidis tu cenu, tak je to normalne na Slovensko. A vidis tu xxx komentarov a na nejaku platbu kartou sa nestazuju + miliony dalsich ludi po svete.

 164. paolo19 Odpovedať

  Chcem napísať moju osobnú skúsenosť s nákupom na Aliexpress,snád pomôže ostatným.Po registrácii a vytvorení účtu na Aliexpress som si objednal tovar (štyri veci u jedného predajcu v hodnote 36€), poštovné bolo grátis.Tovar som objednával z Rakúska, doručenie tovaru na rakúsku adresu, tu pracujem a mám tu aj prechodný bobyt. Platil som kartou Visa (mám účet v Zuno). Všetko prebehlo v momente, tak ako má. Aliexpress mi poslal e-mail o potvrdení objednávky a potvrdení transakcie(platby). O dva dni prišiel daľší e-meil, potvrdenie, že tovar bol odoslaný. Od tohoto momentu, v mojom účte na Aliexpress v detailoch objednávky, začal plynúť čas (tých 60 dní, ktoré sú na doručenie objednávky). Trpezlivo som čakal, snažil som sa aj vystopovať, kde sa moja objednávka nachádza (táto služba však nefungovala),čas plynul a tovar stále nechodil. Tovar mal byť doručený najneskôr do 27.12.o 18hod., napriek tomu mi Aliexpress poslal e-mail už štyri dni vopred (23.12.) a 25.12. daľší mail, kde bolo napísané toto: “Please note the Purchase Protection of Order 70234894084944 is running out.”, aby som sa teda vyjadril k mojej objednávke, pokiaľ ešte Aliexpress ochraňuje moju platbu(Purchase Protection). Reagoval som až na nasledujúci e-mail (26.12), vtedy plynul 59 deň. Prihlásil som sa do môjho účtu na Aliexpress a pri každej veci (to majú troška choré) som klikol na “Open Dispute” a všade napísal to isté “nakoľko som tovar nedostal do 60 dní, žiadam o vrátenie mojej platby”, samozrejme po anglicky, túto vetu mi preložila dcéra, pretože ja po anglicky neviem. Mojim 36.Eurám som už medzičasom “odpustil všetky hriechy”, neveril som, že ich ešte niekedy dostanem naspäť. Na moje veľké a milé prekvapenie sa však Aliexpress zachoval veľmi férovo, pretože už na štvrtý deň (30.12.), po celej tejto “perepúti”som mal mojich 36€ opäť na účte. Teda, môžem záväzne potvrdiť, že ochrana “the Purchase Protection” na Aliexpress funguje. Ak Vám teda nepríde tovar, Aliexpress vráti peniaze, ale treba si o ne požiadať ešte v čase ked “the Purchase Protection” ešte funguje, je aktívna. “before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized”. Po 60 dňoch zrejmä vyprší aj ochrana a objednávka sa považuje automaticky za doručenú… viac by k tomuto vedeli povedať tí, ktorí vedia perfekt anglicky.

  • megatron.sk Odpovedať

   No to je pekné… Ja som riešil 1 krát vrchný diel cyklodresu, nejaké tie nitky, tak som poslal a za 8 dolarov mi boli ochotny poslat nový kus. A raz zlú veľkosť (chyba bola na ich strane predávajúceho) a to mi normálne vrátili peniaze, teda časť peňazí, keďže spodný diel bol OK.

 165. Silvia Krasňanská Odpovedať

  prosím vás chcem sa spýtať ak som v adrese nezadala PSČ viem ho tam nejakým spôsobom ešte vložiť, predajcovi som ho napísala do mailu

 166. Jan Odpovedať

  Ahoj,mam mensi problem.Vutvoril som objednavku,stlacil zaplatit a vyhodilo mi nejaku chybu,ale peniaze z uctu mi odisli.Pri objednavke mi pise ze caka na zaplatenie,no zaplatena uz je.Nemas s tym skusenost?Nevies ako sa to riesi?Dakujem pekne

 167. Marek Odpovedať

  Zdravím, ako je to s nákupom s vyššou hodnotou ? Chcel by som si z aliexpressu objednať tovar v hodnote 40 no bolo mi povedané viac krát, že by som dosť riskoval. Poprosil by som Váš názor, ďakujem.

 168. neznama Odpovedať

  Zdravim,prosim vas preco nemozem po 15 dnoch dodania zasielky z Ali dat feedback,dokonca ani spravu napisat.Viem,ze potvrdzovat ani nemusim,ale rada by som vediet dovod,navyse ak by som aj s predajcom potrebovala komunikovat.Dakujem.

 169. Tomas Odpovedať

  Zdravim, objednal som si 2din radio do auta z aliexpressu a zaplatil som 151€ no predajca na prilozenu fakturu napisal len sumu 50$. No este neskor som musel doplacat dalsich 35$ za postovne ktore som platil ako keby som kupoval dalsi vyrobok. Obe su pod jednym podacim cislom. Tepreticky by som mohol poslat screenshot aj z toho postovneho a platil by som len DPH. Aky mate na to nazor? Nebol by to problem na colnom konani? Dopocul som sa ze na elektroniku takehoto typu sa clo neplati je to pravda? Zevraj su oslobodene od cla.

 170. M Odpovedať

  Zdravím…. dlhší čas už objednávam z alie ale prvý krat som sa stretla s tymto problémom…nahádzala som si produkty do košíka….ked som ich chcela ísť zaplatit vyhodilo mi chybu : “Sorry, nothing is available to order now. To ensure you get your products on time, please provide the correct post code.” Pritom smerovacie čislo aj všetko je správne…bežne som na uloženú, zadanú adresu z alie objednávala veci a nikdy mi nevyhodilo tento problém. Vyhadzuje mi to pri všetkých objednávkach takže to nie je problémom predajcu že by neposielal do SR. Vdaka za radu

 171. DOPE Odpovedať

  Dobrý deň, mal by som záujem s aliexpresu objednat cca 100-150 kusov tielok, kde je jednotná cena cca 4dolare a cca 1 dolar postovne. Poprosim Vas, je mozne, ze budem musiet platit CLO a DPH? Popripade mozu nastat aj neake komplikacie, pri takejto dodavke? Dakujem pekne za kazdu odpoved!

  • megatron.sk Odpovedať

   No pri tom pocte ti pride papier domov, kde mas dokladovať cenu a aj to, či to je na obchodne alebo neobchodné účely. Obchodné účely som nikdy neriešil, tak neviem čo bude nasledovať, ale mám dojem, že normálne len zaplatenie toho cla a dph.

 172. P.D. Odpovedať

  dobrý deň
  rád by som sa Vás spýtal, prečo mi zrazu nejde zaplatiť objednávka. Vždy všetko prebehlo bez problémov a teraz, keď ju chcem zaplatiť(20e), zrazu mi to nejde, ževraj Maestro neberú, pritom vždy brali. Poraďte, prosím :)

  ďakujem

 173. Jozef Odpovedať

  P.D. mne sa to stalo v poslednom čase tiež, robí to medzera za posledným číslom karty, tú medzeru vymaž a je všetko ako OK.

 174. meno112 Odpovedať

  mna zaujima, ako to je s platbou DPH.. nasiel som, ze podla zakona 222/2004 §48 je to “zasielka nepatrnej hodnoty” – na colnica som nasiel,ze je to do 22€.. ale ak citam dalej ten dokument, tak je tam napisane, ze oslobodeny je tovar do 45€ na zasielku a zasielka musi byt medzi sukromnymi osobami..

 175. Andrej Odpovedať

  Zdravim objednal som si s ali daco a nestihol som to vyzdvihnut lebo so bol mimo štatu a prisiel mi daky mail anglicky

  This is an e-mail notification to inform you that your order .72833711110635 has been shipped by the seller on 2016.02.15 18:45. You are advised to contact the seller for shipment information.

  The Purchase Protection of order .72833711110635 will end on 2016.04.15 18:45.

  1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click ‘Confirm Order Received’.
  2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click ’Open Dispute.’ before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.
  3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click ‘Request to extend Purchase Protection’ to ask for the seller’s approval.

  Please note if there is no action taken within Purchase Protection, your order will be automatically finalized with payment released.

  a vobec netusim o co tam ide poradte mi pls da sa to neako urobit aby mi to poslali este raz?

 176. Romi289 Odpovedať

  Dobry, ja by som sa chcel spytat ako mi tovar pride, ci kurierom alebo norm. na postu a budem si ho musie vyzdvihnut
  dakujem za odpoved

 177. Sim Odpovedať

  Dobry den, cakam na vratenie peňazí od predajcu.. Platila som kreditnou kartou, nie debetou.. Pridu mi peniaze spat na kartovy ucet ku kreditke? Mate skusenost?? Pytam sa preto, ze standardne kreditka ma cislo uctu ako vsetci klienti banky co taku kreditku maju, jednotlive platby sa odlisuju variabilnym symbolom (obsahuje cislo KK). A teda neviem ci cakat alebo ist do banky sa opytat…

 178. Srcko Odpovedať

  Dobry den. Prosim vas ako objednavat velkosti z tejto stranky? Napr. nasa xl tak si kupim aj tam xl alebo radsej xxl?
  Dakujem.

 179. micro Odpovedať

  Neviem či drobné nákupy pre mnoho ľudí neskončí, keďže zaviedli od 1.5.2016 vyplňovanie colného formulára ku každej zásielke (aj za 1 €, bolo to v správach). Je to nejaký 4 stranový formulár, na ktorého správne vyplnenie treba naštudovať 52 stranový manuál. Kto sa s tým bude chcieť baviť ? Dosť ma to mrzí, lebo z Aliexpress som nakupoval rád, hlavne veci ohľadom cyklistiky.

  • megatron.sk Odpovedať

   Mám dojem, že to je tak isto ako bolo. Clo som práve tento týždeň platil. Stačilo poslať email s hodnotou tovaru a prišiel tovar – žiadne vyplňovanie.
   To sa asi týka iba keď niekto nakupuje pre ďalší predaj – na obchodné účely.

 180. Jozef Odpovedať

  Tento týždeň aj minulý mi prišli zásielky v malej hodnote, no nič som nemusel vyplňovať… nič sa nezmenilo…

 181. Dawid123 Odpovedať

  Dobrý deň. Ak si objednám tovary s aliexpresu vo viacerých objednávkach, ktoré nepresahujú 22 eur (s menším časovým rozdielom), tak sa môžem vyhnúť DPH? Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

 182. Lucia Odpovedať

  Ahojte,vie mi niekto poradit,cez ali som objednavala uz niekolko veci a vsetko ok,ale teraz som si objednala saty,zaplatila a od predavajuceho mi prisla sprava,ze to nebolo uhradene a ked otvorim objednavku mi to dava,ze man zaplatit,pricom peniaze mi hned z uctu odisli.

 183. Karol Odpovedať

  Dobrý deň,ja by som sa spýtal ako funguje dovoz. To mi príde na postu z ktorej to musím zobrať alebo mi to príde rovno domov .(keby to bolo cez postu ako mam postupovať?)Keby to bolo domov tak to mi zavolaju ako u kuriera ci ako :D Ďakujem za odpoveď. Prvý krát si objednávam z Číny tak prosím nesmejte sa mi 😅 :D

  • megatron.sk Odpovedať

   Normálne ako chodia veci z pošty, keď je to niečo malé tak to väčšinou donesie poštárka, keď väčšie, tak občas nechá žltý papierik, že treba ísť na poštu.

 184. stanley Odpovedať

  zdravim objednal som si tovar z aliexperssu od predajcu kotry mal vysoky raiting vyprsala mu doba dorucenia mne neprislo nic na objednavke mi svieti zelenim finish a ked kliknem na predajcu tak mi napsie ze stranka neexistuje uz som posielal riesenie sporu je moznost ze sa mi peniaze vratia objednaval som za cca 60e

 185. Marcus Odpovedať

  Dobry den – vdaka za uzitocne informacie…
  Chcel by som sa spytat na menu – je potrebne pred kupou zadat menu v eurach, resp. ako to funguje? Aj ked kupim v dolacoch, system to prehodi do eur? Tam je to potom lacnejsie v € vsak?
  Dakujem pekne

 186. Eva Odpovedať

  Ahojte, nemate niekto skusenosti s nakupovanim kozusinovych vyrobkov? Furvest? Ak ano napiste aj konkretne predajcu, popripade poslite foto, dik

 187. marcus Odpovedať

  nesuhlasim s tym ze urcite netreba kupovat od vyrobcu ktory nema este ani jednu hviedicku od klienta – no a ako ju ma asi tak ziskat ked nie napr. od prveho klienta? :)

 188. klaudia Odpovedať

  zdravím .. mam taky problem že mi nedošla sms o stiahnuti peňazí z účtu. všetko ostatne priebieha v poriadku len toto ma zaujíma že čo s tým teraz?

 189. Lukeee Odpovedať

  Chcel by som sa opýtať keď chcem tovar ktorý stojí 5€ ale ja by som potreboval 6kusov dá sa vyhnuť plateňiu Dph tým že vytvorím dve obiednavky a rozdelím to tak ? Napr keby použijem pri druhéj obiednavne inu dodaciu adresu?

 190. Karin Odpovedať

  Pred necelým mesiacom som si objednávala ruksak v hodnote 16€ a teraz mi napísali že objednávka bola zrušená, pretože im do 13.10. neprišla platba, pritom ja som platila hneď ako som to objednala, tak nechápem čo sa stalo.. Chcela by som sa preto opýtať či mi peniaze vrátia.

 191. Dana Odpovedať

  Ahoj ,chcem sa opýtať ,prečo Ali express požiadal o kontrolu kreditnej karty keď som zaregistrovaná ani nie celý rok a je tam aj údaj do kedy je karta plátna?

 192. Anna Odpovedať

  Ahojte :) dnes som si objednala viac kusov tovaru na aliexpress v hodnote spolu 24€. Chcela som len vedieť, že keď sa nejedná o cenu jedného tovaru ale viacerých od rôznych predajcov, tak či mi aj tak príde ten hnusný papier z colnici :(

 193. janakubi Odpovedať

  Dobrý deň, objednala som si jeden produkt, peniaze mi odišli z účtu. Ale v rámci procesu overovania na aliexpress som objednávku zrušila do 24 hodín. Čakala som na peniaze ale peniaze mi späť neprišli. Tak som písala na zákaznícky servis a tam mi odpísali že sa mám obrátiť na svoju banku. Že do aliexpress peniaze neprišli lebo som objednávku zrušila ešte v procese verifikácie. Máte s týmto nejakú skúsenosť?

 194. Stano Odpovedať

  Ahoj,chcem sa opýtať čo robiť ked´mi Aliexpress poslal peniaze na účet za tovar ktorý mi neprišiel v stanovenej dobe. Neskôr mi tovar prišiel.Tak mám peniaze aj tovar.Čo mi navrhnete ?

 195. Kristína Odpovedať

  Ahojte, zrejme tu už moja otázka bola položená, no len pre istotu:
  Awaiting Shipment sa ukazuje pri objednanom tovare. To znamená, že mám čakať na dodanie tovaru. Ukazuje mi to 56 dní. To znamená, že až za toľko dní mi príde tovar?
  Ďakujem

 196. Lenka Odpovedať

  Dobrý deň, objednala som si 2 zimne bundy od toho isteho predajcu, jedna mi už prišla a na druhu čakam do teraz. Nákup podľa cesty stojí od 1.12. a píše : “Departure from Outward Office of Exchange… prvá bunda tam stála len pár dní , druhá ostala na tom statuse doteraz. Predajca mi už druhy krát predĺžit lehotu. Ako daľej? Viem to ukončiť a chcieť spať peniaze alebo kde to viazne? Ďakujem.

 197. Michal Odpovedať

  čaute všetci
  mate niekto skúsenosti s tým že :
  Predávajúci mi stále predlžuje tu dobu ochranu nakupu a preto nemožem žiadať o peniaze. Ked predajcu kontakujem povie mi že tovar je na ceste ale čakam už asi 3 mesiace a tovar stále nikde

 198. crosswind74 Odpovedať

  Objednal som tovar ale platba sa neuskutočnila našťastie ,pretoze som si nevsimol ze preprava stoji 55€ sle pre istotu som im napisal spravu e rusim objednavku a nech neposielaju tovar a ze draha je preprava (okrem ineho od konkretneho predajcu velakrat dom objednal ten isty tovar a preto automaticky som isiel na platbu az ked neprebehla tak som si vsimol mojou nepozornosťoz ze kolo tam stoji prerava takze predajca vie ze objednavam tam tovar atd) a toto mi nakoniec pridlo ako odpoved ze :
  Thank you for your patronage, please complete the payment ASAP, so as to delivery in time, to make sure that you can sign for it ASAP.
  A neviem ako kde a čo mam teda zrušiť?!?!

 199. crosswind74 Odpovedať

  Objednavku som hned aj zrušil až po tom som im napisal spravu (pre istotu) a odpisal mi co som vam uz vyssie poslal ale pre tovare vzdy visí text ze :without payment this order will be cancelled after 19day ……

 200. carpower Odpovedať

  mama otazku ohladom tovaru?pise mi ze dodavatel spracuvava moju objednavku a odpocitava sa cas.co v takom pripade ked ten cas skonci

 201. Amonca Odpovedať

  Zdravim,chcem sa opytat,prvykrat som nakupovala z aliexpresu…po objednavke som klasicky zadala udaje…stiahlo mi cca 95 € za cely nakup a potom som mala v kolonke orders awaiting payment,tak som pitvrdula tie polozky a znova mi stiahli peniaze z uctu za kazdu polozku zvlast,cize som zaplatila dvojnasobok :(…da sa to nejako zrusit aby mi vratili vsetky peniaze spat??mam tam niektore polozky,ze uz su odoslane;ale este sa mi tam neodratavaju dni…alebo aspon aby mi vratili tie duplovane platby??? :(…vdaka za pomoc

 202. Eliška Odpovedať

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Môj problém spočíva v uplatnení zľavy, ktorú mi poskytuje predajca. V minulosti nebol problém. Postupovala som ako pri platbe až do záverečného kroku. To znamená, že som neklikla zaplatiť. Predajcovi sa moja objednávka zobrazila a aj mne v mojich objednávkach s povinnosťou platby. Čakala som až mi predajca cenu upraví v košíku. Dostala som mail, že moja cena bola upravená. Dala som zaplatiť znovu a platba prebehla so zľavou od predajcu. Po určitej dobe, ak som prišla k poslednému kroku moja objednávka sa mi nezobrazuje v celkových objednávkach a ani predajca ju nevidí, takže mi nemôže ani upraviť cenu v košíku. Ďakujem za odpoveď.

 203. Leroy Odpovedať

  Prosim vas chcel by som sa opytat led objednavam z aliexpresu
  Za cinsku ¥menu tak budem platit aku sumu taka je stanovena v cinskej mene alebo v eurach a budem o 400€viacej
  Cinska mena je napisa a 97,471¥ a to je 12€ tam som sa len chcem spytat ktore budem platit ??

 204. Sadio mane Odpovedať

  Prosim vas chcel by som sa opytat led objednavam z aliexpresu
  Za cinsku ¥menu tak budem platit aku sumu taka je stanovena v cinskej mene alebo v eurach a budem o 400€viacej
  Cinska mena je napisa a 97,471¥ a to je 12€ tam som sa len chcem spytat ktore budem platit ??

 205. mimi Odpovedať

  chcela by som sa opýtať na moj problem. objenavala som z alliexpresu saty , vestu a male radia. vsetko som to nahadzala do kosika ale zaplatila som iba jedny saty. vsetko mi to vsak prislo cize aj nezaplatene veci. co s tým? dakujem za odpoved.

 206. Iriska Odpovedať

  Ahoj…objednavala som prvý krát…konkretne len na skušku malý šperk….cca7€…objednávka prebehla v poriadku, platba odišla, dokonca vidím pod daným výrobkom aj transakciu na SK, no ked sa prihlasim do svojho účtu vobec mi tam nefiguruje žiadna objednávka, vobec nič….nechápem…už prešiel mesiac, ani tovar, ani peniaze, nič…neviem na koho sa obrátiť, písla som aj na contact seller, ale vkuse mi vypisuje, že nesprávnemu človeku píšem…ach…prvý krát taká naprd skusenosť….čo robiť? Rad :-D

 207. Deny Odpovedať

  Chcem sa opýtať, DPH sa platí nad hodnotu 22 EUR za zásielku alebo hodnotu 1 tovaru? Objednala som si zvlášť 2 veci a aj zvlášť zaplatila, čiže 2 objednávky, v iné dni. Zistila som, že je to od jedného predávajúceho a on zrejme aby ušetril náklady tak poslal obe 2 veci naraz. Ďakujem.

 208. neznama Odpovedať

  Dph sa plati nad 22 eur pri nahodnom zadrzani balika,kde by si mohli vyziadat prefotenie platby z internetbankingu,kde by som im pre istotu poslala len tu ktora je totozna s danym sledovacim cislom.A na IB sa neuvadza pocet kusov,len v samotnych objednavkach.A to ze to poslal spolu vy nemusite vediet.Ale pre istotu treba takto objednavat ked uz je iste ze tu prvu odoslal.Ale clovek sa vzdy uci.Clo sa plati az nad 150 eur-len na okraj.

 209. Deny Odpovedať

  Ďakujem za odpovede. Predajca to ešte fyzicky neodoslal, stále tam svieti, že to len elektronicky Zadal dopravcovi. Predajcovi som hned písala, nech to pošle v balíkov podľa objednávok kvôli hodnote balíka, ale neodpovedá a vidím, že zásielky majú stále to iste 1 tracking number. Času mal dosť, poslať to správne, ale keď neodpovedá …

 210. zvoncek Odpovedať

  Dobrý deň, objednala som si bundu cez Ali. Nemala problém s platenim. Tovar mi prišiel a takýmto mailom :Order Id (neuvadzam)- Package arrived in destination country

  Dear ……,
  Package arrived in destination country, for more information you can track it here.

  ORDER NUMBER:

  TRACKING NUMBER :

  View detail tracking information

  Chcem sa spýtať, že keďže mi prišiel tovar na sk. Musím si ho vyzdvihnúť na colníci alebo mi príde na adresu alebo ísť poň na poštu s číslom “order number”Prijednávaní tovaru bolo uvedené, že je doprava zdarma…

 211. lesnypes Odpovedať

  Zopar veci som uz objednal a zatial prislo skoro vsetko az doteraz….objednal som som tovar 10.12.2017 s tym ze by mal dojst za 21-39dni.9.2.2018 som otvoril spor lebo nic nedoslo zasielka sa neda sledovat a uplynula 60dnova lehota ktoru garantuje alipay(vraj po 60dnoch vratia platbu).Zial natahuju cas predavajuci mi radi cakat(co som odmietol predpokladam ze nic neposlal iba drzia moje peniaze) a alipay predlzil lehotu do 23.2.2018 s tym ze vtedy dojde k ukonceniu sporu a peniaze mi budu vratene az 3.3.2018.Skoro 3mesiace cakania a natahovania pricom som mal uz mat davno peniaze vratene doteraz nemam ani tovar ani peniaze.Keby si niekto myslel ze chcem pokazit meno cinanov dokazy mam …screen obrazovky s celou historiou objednavky a nieje problem ho poskytnut….Tento komentar ma sluzit ako varovanie ze aj nieco take sa moze stat…

 212. Tatiana84 Odpovedať

  Chcem nakupovať cez ali, ale registrácia trvá nejako dlho. Len sa to koliesko krúti a nič nerobí. Už mám z toho riadne nervy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *