10 najlepších torrentových stránok v roku 2024 (bezpečné a funkčné torrenty)

Nájsť spoľahlivé a čisté torrentové stránky je v dnešnej dobe dosť náročné. Mnohé z nich sú takmer okamžite odstránené kvôli sťažnostiam na porušenie autorských práv. Alebo keď nájdete zdanlivo perfektnú torrentovú webovú stránku s dobrým seeder-to-leecher ratio, tak sa ukáže, že je plná reklám a škodlivého softvéru.

Sťahovanie torrentov

Okrem toho sa môžu objaviť aj iné problémy, keďžepoužívate pirátske webové stránky. Ten najväčší je, že mnohé krajiny sú veľmi proti sťahovaniu obsahu chráneného autorskými právami. Takže za náhodné stiahnutie takýchto súborov môžete dostať veľkú pokutu .

V tomto článku nájdete najlepšie torrentové stránky, ktoré sú v prevádzke v roku 2024. Okrem toho sa podelím o niekoľko tipov, ktoré môžete použiť na bezproblémové zdieľanie súborov. Nehovoriac o tom, že vám odporučím niektoré z najlepších sietí VPN, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa rôznym nebezpečenstvám sťahovania torrentov.

Je legálne používať torrent stránky?

To, či je používanie webových stránok na torrentovanie legálne, závisí od krajiny a zdieľaného obsahu. Používanie P2P ako metódy zdieľania súborov nie je vo svojej podstate nezákonné. Mnoho pirátskych stránok však zdieľa materiál chránený autorskými právami bez povolenia. A to sa považuje za nezákonné v mnohých krajinách, ako napr. Nemecko, Veľká Británia či USA. Zapojenie sa do takýchto aktivít tak pre vás môže mať v týchto krajiných aj právne následky.

Torrentová mapa

Ak sa nechcete dostať do problémov s používaním stránok s torrentom, odporúčam použiť legálne alternatívy, ako sú streamovacie služby, online trhoviská alebo platformy, ktoré ponúkajú originálne kópe. Prípadne môžete použiť P2P VPN, aby ste sa vyhli nebezpečenstvám a užili si absolútny pokoj pri sťahovaní torrentov.

Zoznam 10 obľúbených torrent stránok

Preskúmal som viac ako 50 bezplatných torrentových stránok, aby som zistil, či sú funkčné, majú málo alebo žiadny malvér a či ponúkajú širokú škálu obsahu. Poďme sa teda pozrieť na najlepšie torrentové stránky, ktoré stále fungujú. Opäť odporúčam používať iba najlepšie siete VPN pre P2P podľa Reddit kvôli bezpečnosti, vyhýbaniu sa obmedzovaniu šírky pásma poskytovateľa internetových služieb a predchádzaniu iným digitálnym hrozbám.

1. The Pirate Bay – najlepšia torrentová stránka s množstvom obsahu

Podľa rôznych používateľov internetu je The Pirate Bay jednou z najstarších a najlepších stránok na sťahovanie torrentov. Aj keď je v mnohých krajinách blokovaný, existuje veľa spoľahlivých zrkadlových stránok. Okrem toho iba niekoľko stránok sa môže porovnávať s TPB z hľadiska obsahu. Táto stránka ponúka softvér, seriály, e-knihy, videohry a oveľa viac.

The Pirate Bay torrent

Vďaka svojej popularite Pirate Bay má veľa používateľov, takže môžete očakávať vysoké rýchlosti sťahovania. Navyše veľa súborov prechádza procesom overovania, aby ste sa uistili, že sú bezpečné a bez škodlivého softvéru. Navyše, aj keď ste noví v sťahovaní torrentov, tak TPB ponúka zjednodušené rozhranie, takže jeho používanie by nemalo byť príliš ťažké. Jedinou nevýhodou sú reklamy, ktorých sa však môžete ľahko zbaviť.

2. 1337x – všestranná stránka na vyhľadávanie torrentov s rozsiahlou zbierkou súborov

1337x sa často uvádza ako najlepší web na vyhľadávanie torrentov, ktorý má podobnú kvalitu ako The Pirate Bay. Podľa TorrentFreak je to druhá najnavštevovanejšia pirátska stránka v roku 2023. Či už chcete Ak chcete sledovať tv seriály alebo nájsť hru nejakú starú hru, tak s najväčšou pravdepodobnosťou ju nájdete na 1337x, pretože ponúka obrovský výber obsahu. Okrem toho má veľa seedov, takže pomalé rýchlosti nebudú problémom.

1337x torrent

Navigácia na stránke by nemala byť náročná a v porovnaní s TPB vyzerá oveľa lepšie. Je tam iba pár reklám, pretože 1337x zarába peniaze prostredníctvom darov kryptomien. Okrem toho si budete musieť vytvoriť účet na stiahnutie akýchkoľvek súborov.

3. YTS – najlepšie miesto na bezpečné torrentovanie filmov

YTS alebo YIFY je často nominovaný ako najlepší torrentový web pre filmy. Aj keď sa naň zameralo niekoľko súdnych sporov v USA, stále je v prevádzke. Podľa rôznych zdrojov má viac ako 70 miliónov používateľov a viac ako 40 000 filmov. Môžete si tiež vybrať kvalitu a titulky obsahu, ktorý chcete vidieť. Aj keď existuje niekoľko reklám, môžete sa ich zbaviť pomocou spoľahlivého blokovania reklám.

YTS torrent

Pokiaľ ide o používanie, YTS má pôsobivú webovú stránku. Keď stlačíte názov, môžete si film stiahnuť alebo pozrieť online. Okrem toho stránka zobrazuje hodnotenia, recenzie, súhrn, obsadenie a ďalšie podrobnosti. Prečítaním komentárov používateľov sa môžete uistiť, že obsah je legitímny. Nakoniec budete potrebovať účet, aby ste si mohli naplno užívať YTS.

4. EZTV – ultimátna torrentová stránka pre tv seriály

EZTV je perfektná torrentová stránka pre seriály, kreslené filmy a anime. Keďže sa špecializuje na špecifický obsah, nenájdete tu žiadne videohry ani softvér. Napriek tomu stránka priťahuje približne 20+ miliónov používateľov mesačne, takže by tu malo byť veľa sejačov. Navyše si môžete stiahnuť celé série a tv seriály naraz.

EZTV torrent

Má užitočnú funkciu odpočítavania pre nové vydania. Okrem toho môžete filtrovať súbory, čo vám uľahčí nájdenie požadovaného obsahu. Napriek tomu existuje pomerne málo problémov s rozhraním. Na začiatok vyzerá celý web zastaralo. Navyše tu nie sú žiadne obrázky ani recenzie, ktoré by vám mohli pomôcť určiť predstavenia. Navyše tu nie sú žiadne komentáre používateľov a ak nepoužívate spoľahlivú VPN s blokovaním reklám, môžete byť bombardovaní reklamami.

5. AnimeTorrents – užívateľsky prívetivá stránka na sťahovanie anime

Aj keď je AnimeTorrents menej známy, je jedným z najčistejších torrent stránok pre anime. Ponúka množstvo japonských, kórejských a čínskych relácií. Anime je prehľadne usporiadané a nájdete v ňom staré aj nové vydania. Podobne ako EZTV a YTS, AnimeTorrents sa zameriava na televízne seriály, takže iné typy obsahu nenájdete.

Animetorrents

Hlavná stránka zobrazuje najobľúbenejšie tituly s obrázkami. Keď stlačíte konkrétne anime, nájdete množstvo užitočných informácií, ako sú popisy, hodnotenia, počet epizód a štítky. Navyše, na rozdiel od mnohých iných torrentových stránok, AnimeTorrents poskytuje odkazy na oficiálne streamovacie služby, ktoré majú konkrétne anime. A hoci táto webová stránka nie je taká populárna ako druhá, stále má množstvo sejacích strojov na veľké rýchlosti.

6. FitGirl Repack – najlepšia torrentová stránka pre hry & emulátory

Jednou z najlepších stránok na hry je FitGirl Repacks. Webová stránka ponúka vysoko komprimované hry určené pre ľudí s pomalou/obmedzenou rýchlosťou internetu. Všetky súbory sú po inštalácii identické s originálmi. Okrem toho je na webovej stránke množstvo mirrorov na sťahovanie, takže si môžete vybrať, odkiaľ chcete hru stiahnuť.

FatGirl Repack - torrenty

V súčasnosti existuje 70+ stránok videohier. Okrem toho FitGirl Repacks ponúka emulátory PS3 a Switch. Ak máte problémy s inštaláciou torrentovej hry, existuje užitočná časť na riešenie problémov. Navyše tu nie sú žiadne reklamy, pretože web prežíva z darov kryptomien. Existuje len malý problém: existuje veľa stránok s kópiou, ktoré sú škodlivé. Buďte preto opatrní a uistite sa, že ste na pôvodnej stránke.

7. AudioBook Bay – najväčšia torrentová stránka audiokníh

AudioBook Bay je dokonalá stránka na torrentovanie, ak uprednostňujete počúvanie namiesto čítania kníh. Opäť ponúka špecifický obsah, takže tu nenájdete žiadne videohry ani televízne seriály. Napriek tomu poskytuje audioknihy v rôznych jazykoch, ako je angličtina, nemčina alebo španielčina. Okrem toho, ak nemôžete nájsť obsah, ktorý hľadáte, existuje funkcia žiadosti.

Audiobook bay - torrenty

Okrem toho existuje množstvo filtrov, ktoré vám môžu pomôcť zúžiť a vybrať audioknihy. Vždy sa môžete pozrieť na fórum, ak si nie ste istí, či je sťahovanie zrkadla bezpečné. Napriek tomu by možnosť vyhľadávania mohla dať nejakú prácu, pretože som dostal veľmi náhodné výsledky. Okrem toho bolo dosť reklám, ktoré boli dosť rušivé.

8. MyAnonaMouse – najlepšia torrentová databáza pre knihy

Ak hľadáte bezplatné knihy, najlepšie je ich hľadať na najlepšej torrentovej stránke – MyAnonaMouse. Je to súkromný sledovač, ktorý ponúka výber e-kníh, audiokníh, časopisov a komiksov. Odhaduje sa, že webová stránka obsahuje viac ako 60 000 torrent súborov! Ak však chcete byť prijatí, budete musieť prejsť pohovorom.

MyAnonaMouse torrenty

Keď získate prístup, zobrazí sa vám zoznam obsahu. Ak chcete zúžiť výsledky vyhľadávania, existuje množstvo užitočných filtrov. Okrem toho v zozname uvidíte kategóriu, názov obsahu, veľkosť súboru a pomer semien a pijavice. K dispozícii je tiež fórum a praktická sekcia FAQ. A ak chcete stránku podporiť, existuje možnosť darovania.

9. LimeTorrents – Pokročilý vyhľadávač torrentov

Ďalšou starou a vychytávkou je LimeTorrents, ktorá od svojho vzniku v roku 2009 prešla dlhú cestu. Táto sa líši od väčšiny ostatných torrentových webových stránok na tomto zozname, pretože nejde o sledovač torrentov, ale o metavyhľadávač (zhromažďuje výsledky vyhľadávania z iných torrentových webových stránok). Napriek tomu ponúka takmer všetko, čo od torrentovej stránky môžete chcieť.

LimeTorrents

Aj keď to nie je najmodernejšia stránka, LimeTorrents sa používa pomerne jednoducho. Vyzerá podobne ako TPB a 1337x. K dispozícii je aj hlasovací systém, ktorý vám môže pomôcť určiť, či je súbor bezpečný alebo nie. Ďalšou užitočnou funkciou sú súvisiace torrenty, ktoré vám môžu pomôcť nájsť podobný obsah. Najväčšou nevýhodou je, že budete bombardovaní reklamami a nevyžiadanými kontextovými oknami.

10. MacTorrents – najlepšia torrentovacia stránka pre Mac

MacTorrents je najlepšia stránka na torrentovanie pre používateľov systému macOS. Ponúka najnovší softvér, hry a aplikácie pre počítače Apple. Na tejto torrentovej stránke si môžete stiahnuť napríklad Adobe Photoshop. Nezabudnite však použiť sieť VPN, aby ste sa vyhli sankciám za porušenie autorských práv. (Btw. aktuálne sa dajú adobe produkty cez tureckú VPN výrazne lacnejšie ako na Slovensku. Samostatný photoshop je iba za 1,6 eura mesačne)

MacTorrents

Rozhranie je pomerne jednoduché, pretože obsahuje niekoľko jednoduchých sekcií. Keď stlačíte súbor, dostanete popis a odkazy na stiahnutie. Navyše, ak chcete zistiť, či je súbor bezpečný, pozrite si sekciu komentárov. Existuje niekoľko problémov, ako sú reklamy a kontextové okná. Na ich zastavenie môžete použiť blokovač reklám, ale webová lokalita vás každých pár minút požiada, aby ste ho vypli.

Ako som vybral a testoval najlepšie torrent stránky?

Analyzoval som vyše 50 populárnych stránok na torrenty, aby som zistili, či fungujú a poskytujú dostatok kvalitného obsahu. Tu sú hlavné veci, ktoré som bral do úvahy:

 • Reputácia. Populárne pirátske stránky majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať väčšie knižnice a spoľahlivé sťahovanie. Okrem toho môžu používateľské recenzie a odporúčania pomôcť posúdiť reputáciu torrent stránok.
 • Bezpečnosť. Vybral sme webové stránky, ktoré ponúkajú bezpečnostné opatrenia, aby sme si užili bezproblémový zážitok zo sťahovania torrentov. Napríklad mechanizmy spätnej väzby od používateľov a aktívne moderovanie s cieľom zabrániť škodlivým súborom alebo podvodom. Overoval som to aj na stránkach ako reddit či quora.
 • Rýchlosť sťahovania. Počet seederov (používateľov, ktorí si úplne stiahli súbor a pokračujú v jeho zdieľaní) a leechers (používateľov sťahujúcich súbor) môže naznačovať stav a rýchlosť sťahovania. Vyšší počet seederov zvyčajne vedú k rýchlejšiemu sťahovaniu a vyššej spoľahlivosti.
 • Veľkosť knižnice & rozmanitosť. Rôzne stránky sa môžu špecializovať na špecifické typy obsahu, ako sú filmy, hudba, softvér alebo hry. Napriek tomu by mali ponúkať širokú škálu týchto súborov.
 • Vniknutie reklamy. Mnoho torrentových stránok prežíva z príjmov z reklamy, takže sú plné automaticky otváraných okien a škodlivých reklám. Preto webové stránky, ktoré sú podporované darmi alebo veľmi malým počtom reklám, skončili vyššie v zozname.

Ako sťahovať z torrent stránok?

Získanie torrent súborov z torrentových webových stránok je celkom jednoduché. Na získanie obsahu budete potrebovať hlavne spoľahlivého torrent klienta, ako je uTorrent alebo qBittorrent. Potom všetko, čo musíte urobiť, je postupovať podľa nasledujúcich krokov:

 1. Vyberte si spoľahlivú stránku na stiahnutie torrentu. Ak si chcete zabezpečiť maximálnu bezpečnosť, tak odporúčam použiť sťahovanie priamo cez VPN. Zaplaťte si nejaký VPN software.
 2. Vyberte súbor, ktorý chcete získať. Môžete stlačiť odkaz na stiahnutie alebo magnet.
 3. Prispôsobte si umiestnenie sťahovania, kategórie a ďalšie položky v kontextovom okne torrent klienta.
 4. Potvrďte stiahnutie a počkajte, kým ho získate
 5. Užite si svoj obsah!

Prečo používať VPN s torrentovými stránkami?

Používanie VPN na sťahovanie torrentov je hlavne z dôvodu bezpečnosti a ochrany súkromia takmer povinné. Spoľahlivé virtuálne siete ochránia vaše údaje a vzácne informácie šifrovaním vašich údajov. Navyše, vďaka funkciám anonymity sa nebudete musieť starať o to, aby vláda, váš poskytovateľ internetových služieb sledovali každý váš pohyb a sťahovanie. Nehovoriac o tom, že môžete obísť geografické bloky a pristupovať na stránky s obmedzeným prístupom, ktoré nie sú dostupné na Slovenku.

Ak sa nemôžete rozhodnúť, ktorú sieť VPN by ste si mali vybrať na preskúmanie stránok na vyhľadávanie torrentov, tu je niekoľko návrhov:

 1. NordVPN – najlepšia voľba pre sťahovanie torrentov a ďalšie aktivity. Ponúka ochranu pred hrozbami, ktorá zabráni škodlivým reklamám a vírusom. Navyše, s 5800+ servermi vo viac ako 60 krajinách a protokolom tunelovania NordLynx získate svoje súbory pomerne rýchlo. Navyše si môžete vychutnať špecializované P2P servery pre maximálny výkon.
 2. Surfshark VPN – je to najlepšia možnosť pre viacero zariadení vďaka nekonečným pripojeniam. Poskytovateľ umožňuje torrentovanie na všetkých 3200+ serveroch vo viac ako 100 krajinách. Tunelovací protokol WireGuard navyše zaisťuje špičkové rýchlosti, nech ste kdekoľvek. Reklamy a škodlivé stránky budú s funkciou CleanWeb minulosťou.

Najlepšie torrent stránky podľa používateľov Redditu

Reddit môže byť cennou platformou na diskusiu a zdieľanie názorov na rôzne témy vrátane torrentových stránok. Aby som našiel najlepšie torrent stránky, tak som hľadal po rôznych subredditoch. Najlepšie stránky na torrenty boli označené emoji kozy (?). Čo znamená status KOZY? čo znamená, že je torrentová stránka vysoko uznávaná reddit komunitou. Tu sú najlepšie najčistejšie torrentové stránky podľa Redditu v každej kategórii:

KategóriaTorrentová stránka
Všetko1337x, RuTracker
AnimeNyaa
KnihyAudioBook Bay
VideohryDODI Repacks, FitGirl Repacks
Softwarem0nkrus

Torrentové stránky, ktorým by ste sa mali vyhnúť

Vo všeobecnosti by ste sa mali vyhýbať vstupu na neznáme torrentové stránky. Môžu obsahovať malvér a reklamy plné vírusov. Samozrejme, existuje niekoľko starých pirátskych stránok, ktoré boli v minulosti veľmi populárne, no ovládli ich záškodníci. Tu je niekoľko príkladov stránok na sťahovanie P2P, ktoré by ste nemali používať:

 • KickAssTorrents (KAT). Aj keď to bola spoľahlivá stránka na vyhľadávanie torrent súborov, bola vypnutá už v roku 2016. Stále môžete nájsť proxy stránky, ale ide o nekvalitné falzifikáty plné škodlivých súborov a hromady otravných reklám.
 • RARGB. Bola to jedna z najlepších a najnavštevovanejších pirátskych webových stránok, kým stránka neohlásila ukončenie prevádzky v máji 2023. Ak teda vo výsledkoch vyhľadávania uvidíte RARGB, vyhnite sa mu, pretože môže ísť o nebezpečný falzifikát.
 • TorrentGalaxy. Aj keď vyzerá podobne ako 1337x, ide o verziu stránky so zníženou verziou. Navyše je jednoducho príliš veľa vyskakovacích okien a reklám na to, aby ste ich mohli pokojne sťahovať torrenty.

Ako bezpečne používať torrentové stránky?

Zatiaľ čo najlepší spôsob, ako zostať v bezpečí, je vybrať si renomovanú webovú stránku na sťahovania torrentov. Existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré môžete urobiť. Môžete napríklad použiť ďalšie bezpečnostné nástroje, ako sú siete VPN a antivírusy. Virtuálne privátne siete vám pomôžu zašifrovať a anonymizovať vašu komunikáciu, zatiaľ čo antivírus odhalí a odstráni všetky potenciálne hrozby.

Okrem toho by ste mali venovať veľkú pozornosť súborom, ktoré sťahujete. Niektoré pirátske stránky ponúkajú sekcie s komentármi a hodnoteniami, ktoré ostatných používateľov informujú o tom, či je obsah bezpečný a spoľahlivý. Okrem toho si dávajte pozor na súbory, ktoré tvrdia, že sú niečím, čím nie sú alebo majú nezvyčajne malú veľkosť, pretože môžu byť zavádzajúce alebo potenciálne škodlivé. A napokon, neklikajte na žiadne podozrivé odkazy a reklamy, pretože väčšina z nich je škodlivá.

Záver

Aj keď sa mnohé stránky zatvárajú z dôvodu porušenia autorských práv, stále existuje veľa skvelých webových stránok na torrentovanie. Či už hľadáte konkrétnu televíznu reláciu alebo softvér, existuje veľká pravdepodobnosť, že určitý vyhľadávač torrentového nástroja ho bude mať. Medzi moje obľúbené patria 1337x a TPB, keďže ponúkajú najširší výber súborov.

Pamätajte však, že sťahovanie hudby, filmov a aplikácií chránených autorskými právami je nezákonné a môže viesť k veľkým pokutám. Takže filmy si radšej pozrite na netflixe či disney, software kupuje a hry tiež. Vo finále tie veci nie sú také drahé vzhľadom na to koľko zábavy vám dajú. Vždy by ste si mali overiť či požadovaný obsah je verejným materiálom. Ak sa chcete vyhnúť nehodám, odporúčam vám použiť virtuálnu privátnu sieť, ako je napr. NordVPN. Zabezpečí, že vás nikto nebude sledovať a trestať za náhodné sťahovanie obsahu chráneného autorskými právami.

Často kladené otázky

Je používanie torrentových stránok legálne?

V podstate sú torrentové stránky legálne. Všetko však závisí od súborov, ktoré obsahujú. Mnoho torrentových stránok ponúka obsah chránený autorskými právami a sťahovanie takýchto relácií, filmov alebo hier je v niektorých krajinách vysoko nezákonné.

Aká je najlepšia torrentová stránka pre tv seriály?

Podľa môjho výskumu je EZTV najlepšou torrentovou stránkou na tv show. Ponúka množstvo obsahu z celého sveta. Navyše má veľa seedov a môžete si stiahnuť celé seriály naraz. Prípadne môžete vyhľadať televízne relácie a seriály aj na 1337x alebo TPB.

Ktoré torrentové stránky sú bezpečné?

Stránky 1337x, AudioBook Bay a FitGirl Repack sú pomerne bezpečné. Je to preto, že buď vyžadujú registráciu/pozvanie, sú podporované kryptografickými darmi alebo oboje. Navyše sa ich obsah kontroluje, takže je veľmi malá šanca, že budú obsahovať malvér.

Čo sa stane, ak budete ‘ bez VPN?

Ak sťahujete bez VPN, môžete sa dostať do finančných problémov s držiteľmi autorských práv. Je to preto, že získavanie obsahu chráneného autorskými právami je vo väčšine krajín nezákonné. Na Slovensku zatiaľ nie je problém v sťahovaní, ale v tom, keď súčasne aj zdieľate sťahovaný obsah, takže preto je lepšie používať VPN, keď si to neviete správne nastaviť. Alebo nepoužívať torrentové stránky vôbec. Veľa obsahu sa dnes dá pomerne lacno kúpiť.

5/5 - (1 vote)
Facebook
Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *