Máte vlnité či kučeravé vlasy? Takto s nimi vyčaríte dokonalý účes!

Dámy vždy túžia po tom, čo nemajú. Ženy s rovnými vlasmi snívajú o kučeravých a kučeravé robia všetko pre to, aby mali rovné vlasy. Ak patríte medzi ženy s kučeravými vlasmi, nebojujte s ich prirodzenou formou. Využívajte stylingové prípravky a pomôcky, s ktorými vaše vlasy budú vyzerať vždy upravené a plné života. Ako vyčariť dokonalý účes z kučier?

Žena s kučeravými vlasmi

Výživa vlnitých vlasov pre ich zdravý vzhľad

Kučeravé vlasy majú tendenciu vyzerať mdlo a ich končeky sa často lámu či vysúšajú. Základom pre vytvorenie nádherných účesov sú zdravé vlasy. Preto je nutné sa o kučeravé vlasy starať a dopriať im výživu. Pri starostlivosti o vlnité a kučeravé vlasy vyberajte z prípravkov, ktoré ich hydratujú a dodajú im lesk. Umývanie vlasov by malo prebiehať trojfázovo. Okrem šampónu používajte balzam a masky na vlasy. Prednosť dávajte prípravkom obsahujúcim keratín, ktorý vlnitým vlasom často chýba. Výživu dodajú suchším vlasom aj látky ako kolagén, kokosový a arganový olej. Uvedené dva oleje sú tiež ideálnym prípravkom vo forme ošetrujúcich prípravkov, ktoré by mali kučeravé ženy používať medzi umytiami.

Kulmy na vlasy nádherne definujú kučery

Len máloktorá kudrnatá žena má kučery pekne definované t.j. vlasy rovnomerne vlnité. Zúfať nemusíte ani v prípade, že nepatríte medzi vyvolené. Dokonca nepotrebujete ani kúzla. Stačí, keď si do výbavy dokúpite kulmy. Kulma na vlasy dokáže zázraky. Je však potrebné vybrať takú, ktorá vám bude vyhovovať. Pre vytvorenie dokonalých kučierok môžete použiť jednu z nasledujúcich kuliem:

  • Kliešťová kulma – umožňuje precíznejšie vytvorenie pravidelných vĺn. Prameň vlasov namotáte na kulmu a zachytíte do klipu.
  • Trojkulma – veľmi populárna v posledných rokoch. Ide o špeciálny typ kulmy, ktorý má tvar troch spojených valcov. Táto kulma vytvára nepravidelné vlny, ktoré pripomínajú retro štýl. Trojkulma je vhodná pre dlhšie vlasy, ktoré sa ľahšie namotávajú na trojvalcovú hlavicu.
  • Žehlička na vlasy a kulma – vďaka tejto kulme 2 v 1 môžete vlasy buď vyžehliť, alebo vytvoriť vlny. V závislosti od priemeru hlavice vytvoríte menšie alebo väčšie kučery.
  • Fén s difuzérom – možnosťou pre vytvorenie objemu vlasov sú tiež fény s nástavcami tzv. difuzérmi. S pomocou difuzéra vyčarujete účes s väčšími vlnami, ktoré pôsobia sviežo a mladistvo.

Dokonalosť účesu doklepnete s pomocou stylingových prípravkov. Tie pomôžu kučery prevzdušniť alebo im dodať mokrý efekt, ktorý pekne vyznie hlavne v letnom období. Pre vlnité vlasy sú vhodné stylingové prípravky vo forme peny alebo gélu ľahšej konzistencie. Nepoužívajte príliš hutné prípravky, pod nánosom ktorých vlasy stratia objem. Opäť vsaďte na kozmetiku s obsahom olejov (jojobový, kokosový, z hroznových semienok) alebo s obsahom aloe vera a medu. Tú, ako aj kvalitné stylingové prípravky a beauty prístroje na úpravu vašich vlasov nájdete napríklad v eshope Notino.sk.

5/5 - (1 vote)
Facebook
Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *