Ako pridať vlastné foto (avatar) pri komentároch na webe?

Určite ste si všimli, že na blogoch sa po pridaní komentáru zobrazuje pri mene aj nejaká foto, tzv. avatar. Takýto avatar si vlastne môžte sami nastaviť a odlíšiť sa tak, od ostatných komentujúcich na stránke gravatar.com. Stačí s tam zaregistrovať a pridať vlastnú foto. Následne pri vašom mene na všetkých weboch, ktoré podporujú zobrazenie avataru cez gravatar.com uvidia ľudia na základe vášho emailu vaše logo. Toto zobrazenie podporuje väčšina webov, ktoré sú vytvorené cez redakčný systém wordpress, ale aj mnoho iných blogovacích systémov.

Gravatar - vlastný avatar pri komentároch

Vlastná foto, napr. z facebooku, či ľubovoľné logo vás potom pekne odlíši od ľudí, ktorí nemajú žiadny vlastný obrázok a váš komentár si možno prečíta aj viac ľudí. Ak váš avatar uvidia častejšie, tak si ho možno aj zapamätajú a ak máte nejakú vlastnú stránku, tak možno ju aj otvoria.

Ukážka príspevku bez vlastného avataru a s vlastným avatarom:

Príklad avataru v komentári

Ako pridať vlastný avatar?

Zaregistrujte sa na stránke sk.gravatar.com s emailom, ktorý používate na komentovanie príspevkov. A následne si na stránku nahrajte váš obľúbený obrázok, alebo vlastnú foto.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár