Návod: Ako odblokovať zahraničné stránky?

Určite sa vám niekedy stalo, že ste si chceli pozrieť napríklad nejaké video, ktoré malo nastavené blokovanie napríklad pre ľudí zo Slovenska. Osobne sa s týmto najviac stretávam pri webe ivysilani.cz, kde si občas zájdem pozrieť napríklad live vysielanie nejakého športu.

Hola Unblocker - odblokovanie stránok

A keďže česká televízia nemá autorské práva na vysielanie každého programu do zahraničia, tak sa mi proste zobrazí len informácia, že zvolený program sa dá sledovať iba na území ČR. Na vyriešenie tohto problému sa dá použiť napr. zmena proxy adresy, ktorú som popisoval v tomto článku, ale samozrejme existuje aj jednoduchšie riešenie v podobe rozšírenia do prehliadača google chrome.

Jednoduchý návod ako spustiť zablokované zahraničné stránky:

  1. Stiahnite si a nainštalujte internetový prehliadač google chrome.
  2. Nainštalujte rozšírenie “Hola Better Internet (Hola Unblocker)” – stačí kliknúť na modré tlačítko “pridať do chromu”.
  3. Otvorte si stránku, kde je blokované video, alebo iný obsah. Kliknite vpravo hore rozšírenie “Hola Better Internet” a vyberte krajinu, ktorú chcete využiť na sledovanie videa. V mojom prípade som klikol na Českú republiku.
  4. Po aktivovaní si stránka bude myslieť, že ste v Česku a povolí vám prehrať video.

Nezabúdajte na to, že rovnakú proxy adresu môže súčasne využívať aj viac ľudí, a preto je to občas veľmi pomalé. Väčšinou to však funguje.

Sledovanie slovenskej televízie zo zahraničia?

Podobný postup samozrejme môžte vyskúšať aj na slovenské stránky. Ak ste napríklad v anglicku a nefunguje vám slovenský web, tak vám možno pomôže práve toto rozšírenie. Stačí keď si vpravo hore vyberiete ako krajinu Slovensko. (Netestované)

PS: toto rozšírenie funguje aj pre prehliadač firefox, či ako program pre operačné systémy windows, mac a dokonca tuším aj android. (ani jedno z toho som neskúšal). Viac informácii samozrejme nájdete na oficiálnej stránke Hola.org.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

7 komentárov k “Návod: Ako odblokovať zahraničné stránky?”

Vložiť komentár