Markíza – archív vysielania

Markíza sa ako prvá z televízii rozhodla spoplatniť tv archív. Je to zaujímavý spôsob ako získať peniaze, ale oplatí sa za to zaplatiť? Momentálne asi nie! Situácia je momentálne taká, že Voyo nezvláda jednoduchú funkciu načítavania celého videa a to je v dnešnej dobe dosť výrazný problém, pretože videá sekajú. Je síce pekné, že v ponuke je okrem archívu vysielania aj pár filmov, seriálov a live vysielanie, ale dnešný moderný video web proste musí vedieť načítavať video. Video proste nesmie sekať.

Archív vysielania TV Markíza

Markíza je “zálohovaná” na serveroch pre zdieľanie súborov

Ja síce markízu a celkovo tv veľmi nesledujem, ale aj tak ma celá táto vec zo spoplatnením zaujala pretože priniesla množstvo negatívnych komentárov. Po tomto zavedení spoplatneného archívu som si všimol, že teraz sa začínajú rôzne známejšie relácie relácie z markízy hromadiť na serveroch na zdieľanie súborov ako Ulozto.cz alebo Hellspy.sk.

Obe tieto weby ponúkajú funkciu vyhľadávania a teda si tam kľudne môžete nájsť napríklad aktuálne veľmi obľúbené televízne show  ako “Farma” alebo “Hlas ČeskoSlovenska“. Jednoducho stačí keď zádáte prvé písmená a našeptávač vám hneď vyhodí video, ktoré hľadáte. Ešte lepšie výsledky však môžete získať zadaním hlavného slova a následným zoradením podľa dátumu nahratia.

Každopádne aj sťahovanie z týchto serverov niečo stojí, ale keď video stiahnete, tak vám aspoň nebude každých 5 minút sekať. Ak chcete pozerať aj menej známe relácie z archívu markízy, tak si radšej zaplaťte konto na Voyo a dúfajte, že sekanie jedného pekného dňa prestane.

Aktuálne odkazy na archív a živé vysielanie markízy

Aktuálne nájdete Archív relácii a seriálov z TV Markíza na stránke: videoarchiv.markiza.sk/relacie-a-serialy

Živé vysielanie tv markíza online máte dostupné po registrácii na adrese: videoarchiv.markiza.sk/live/1-markiza

// Dnes už voyo funguje dobre a markíza už najnovšie diely svojho programu dáva klasicky do archívu. Spoplatňuje len staršie diely.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár