Markíza – archív vysielania

A je to tu! Markíza sa ako prvá z televízii rozhodla spoplatniť tv archív. Je to síce zaujímavý spôsob ako získať peniaze, ale oplatí sa za to zaplatiť? Momentálne určite nie! Situácia je momentálne taká, že Voyo nezvláda jednoduchú funkciu na načítavania celého videa a to je v dnešnej dobe dosť výrazný problém, pretože videá sekajú. Je síce pekné, že v ponuke je okrem archívu vysielania aj pár filmov, seriálov a live vysielanie, ale dnešný moderný video web proste musí vedieť načítavať video. Video proste nesmie sekať.Ja síce markízu veľmi nesledujem a celkovo pozerám v telke väčšinou len šport, ale aj tak ma celá táto vec zo spoplatnením zaujala pretože priniesla množstvo negatívnych komentárov. Netuším koľko na tom markíza plánuje zarobiť, ale jedna vec je istá, že teraz sa budú jednotlivé relácie z markízy hromadiť na serveroch ako Ulozto.cz alebo Hellspy.sk.


Obidva tieto weby ponúkajú funkciu vyhľadávania a teda si tam kľudne môžete nájsť napríklad aktuálne veľmi obľúbené show  ako “Farma” alebo “Hlas ČeskoSlovenska“. Jednoducho stačí keď zádáte prvé písmená a našeptávač vám hneď vyhodí video, ktoré hľadáte. Ešte lepšie výsledky však môžete získať zadaním hlavného slova a následným zoradením podľa dátumu nahratia.

Každopádne aj sťahovanie z týchto serverov niečo stojí, ale video vám aspoň nebude každých 5 minút sekať. Ak však chcete pozerať aj menej známe relácie z archívu markízy, tak si radšej zaplaťte konto na Voyo a dúfajte, že sekanie jedného pekného dňa prestane.


Markíza – archív vysielania
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *