Total Blender alebo ako zarábať pomocou Youtube

Čas od času sa nejaká firma resp. reklamná agentúra vyšvihne s prezentáciou svojho výrobku. Nad reklamnou kampaňou spoločnosti BlendTec sa dá len žasnúť. Americká spoločnosť BlendTec predáva kuchynské mixéry + zbytočnosti k nim. Ich hlavný produkt sa volá Total Blender, ktorý disponuje silou 1500W. A prečo im tu robím reklamu? Lebo využili čoraz populárnejší viral marketing. Jedná sa vlastne o taký lepší teleshopping, kedy sa namiesto televíznej reklamy použijú modernejšie technológie, napríklad reklama na výrobok v hrách alebo aj vo videoklipoch na internete.


BlendTec sa vydal cestou cestou video reklamy pomocou youtube. “Ako by sme predviedli úžasnosť nášho mixéra?” Áno, rozmixujeme tam obyčajné aj neobyčajné veci (napríklad betón, iPod, iPad, Facebook, barbie, magnety, vuvuzelu atď.). Mnohým gazdinkám by táto reklama stačila. Naseká to paradajky, rozseká to cibuľu dokonca aj betón! No nekúp to!

Will It Blend? je kampaň prezentujúca možnosti mixérov, ktoré sú samozrejme na predaj (Total Blender stojí 440 dolárov). Videá sprevádza, ničí a usmieva sa sám zakladateľ spoločnosti Tom Dickson. Pán Tom prednesie kultivovaným hlasom: “Will it Blend? That is the question.” (Rozmixuje sa to? To je otázka.), zaznie reklamná zvučka a zábery zo starších mixovaní a potom to príde. Pán Dickson zakaždým drží v ruke nejakú vec. Ale už som naznačil, že paradajky ani mrkva to asi nebudú. V mixéri už skončili veci ako iPhone, lopta na americký futbal, kamera, také tie svietiace trubičky čo sa musia zlomiť, diamanty, no proste je toho množstvo. Väčšinu samozrejme neodporúča skúšať doma.


Zaujalo ma aj to, že ukážky robí sám majiteľ Tom Dickson. Pôsobí pri tom hrozne seriózne. Na takúto deštrukčnú prácu by som čakal nejakého kaskadéra a nie usmievajúceho sa pána. Každopádne tento nápad priniesol spoločnosti až 700% nárast predajnosti ich výrobkov. A samozrejme pri každej novej reklame sa predaj zvyšuje. Čo by ste chceli rozmixovať Vy? :-)

Ďalšie videá nájdete na stránke: http://www.youtube.com/user/Blendtec


Total Blender alebo ako zarábať pomocou Youtube
5 (100%) 1x

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *