Tapiriik – automatická synchronizácia šport trakcerov (Endomondo, Garmin, Strava, Runkeeper)

Nedávno som začal rozmýšľať o tom, že si zadovážim nejaký gps prístroj namiesto merania mobilom. Proste mi už trošku vadilo, že endomondo občas merá dosť nepresne. Najviac ma zaujali GPS cyklopočítače od garminu, ktoré v lepších verziách vedia pomocou funkcie Garmin ANT+ cez bluetooth odosielať údaje priamo do mobilu. A z mobilu sa tieto údaje dostanú do služby Garmin Connect, teda do špecializovanej tréningovej webaplikácie od Garminu. Problém som však videl v tom, že nechcem prechádzať na nový športový tracker (zvykol som si totiž na endomondo) a zároveň nechcem údaje do endomondo exportovať ručne. Tento problém však dokáže vyriešiť stránka Tapiriik.com, ktorá dokáže automaticky synchronizovať údaje medzi rôznymi športovými trackermi. Tapiriik proste stiahne gpx súbory z jedného webu a nahrá ho na iný, pričom vie súbory porovnať takže nenahrá 2 krát rovnaké údaje. Zatiaľ vie prepojiť weby Garmin, Strava, Endomondo, RunKeeper, SportTracks a Dropbox, ale do budúcna možno pribudnú ďalšie.


Prepojenie je maximálne jednoduché

Stačí ak zadáte meno a heslo do konkrétnej aplikácie a systém vás automaticky prepojí a začne sťahovať údaje z jedného trakceru do druhého, respektíve do všetkých, ktoré pripojíte do služby Tapiriik. Zatiaľ však nevie synchronizovať údaje bez GPS informácií, teda také, ktoré ste na web pridali ručne.

Tapiriik - sport trackery

Tapiriik je zadarmo alebo za 2 doláre

Prepojenie a synchronizáciu môžete mať zadarmo, ale v tomto prípade musíte každú synchronizáciu schváliť ručne. Je to však aj verzia za 2 doláre ročne (alebo viac, podľa vášho rozhodnutia) a služba bude vaše aktivity sledovať každú hodinu 365 dní v roku a synchronizovať ich automaticky. Osobne som si hneď aktivoval platenú verziu cez paypal, kedže môj cieľ bol, aby to všetko fungovalo automaticky.


Tapiriik – automatická synchronizácia šport trakcerov (Endomondo, Garmin, Strava, Runkeeper)
5 (100%) 1x

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *