Prekliaty ostrov od Scorseseho

S veľkým nadšením som konečne zhliadol film Shutter Island (Prekliaty ostrov). Brúsil som si na neho zuby už od jeho ohlásenia. Tradične skvelý Leonardo DiCaprio, tradične skvelý Martin Scorsese. Výsledok? Pre niekoho vynikajúci thriller, pre druhého priemerný horor. Pre mňa to samozrejme je výborný thriller, ktorý by ste si určite mali pozrieť.


Dej filmu nás zavádza na ostrov Shutter Island, na ktorom stojí obrovská psychiatrická liečebňa pre nebezpečného zločinca. Vládny maršal Teddy Daniels (Leonardo DiCaprio) pricestuje na ostrov so svojím novým partnerom Chuckom, aby pátrali po zmiznutej pacientke, tá pravdepodobne utiekla zo svojej cely, ale nikto netuší ako sa jej to podarilo. Teddy s Chuckom teda začínajú pátranie pri ktorom ale zisťujú, že celá liečebňa je možno len zástierka pre pokusy na ľuďoch. Čoskoro spoznáva, že sa nikomu na ostrove nedá veriť (dokonca ani Chuckovi) a vedie pátranie na vlastnú päsť. Koniec filmu nebudem prezrádzať, stojí za to si naň počkať.

Skvelá atmosféra podložená temnou hudbou pritlačí k obrazovke väčšinu ľudí. Nejedná sa o horor v lacnom slova zmysle, za celý film sa pravdepodobne ani raz nezľaknete, ale napriek tomu vás bude čosi nútiť zakrývať si rukou oči. Pre tých čo poznajú klasické horory Alfreda Hitchcocka je film ako stvorený, na druhú stranu práve pointa môže byť pre tieto typy divákov viac ako predvídateľná. Herecké výkony sú, ako sa dalo čakať, perfektné. Leonardo DiCaprio sa zlepšuje každou svojou rolou a bez akýchkoľvek výhrad je pre mňa esom Hollywoodu. Dúfam, že pán Scorsese nám prinesie ešte veľa takýchto skvelých filmov !


Hodnotenie: 9/10

Je lepšie žiť ako netvor alebo umrieť ako dobrý človek?

Prekliaty ostrov od Scorseseho
5 (100%) 1x

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *