Po rokoch na bicykli alebo ako som začal s chudnutím

Bicykel CTM quadra

Niekedy pred 4 rokmi som si po rokoch zadovážil horský bicykel s cieľom schudnúť nejaké tie kg. Pôvodne som pri výbere bicykla hľadal rôzne informácie o bicykloch na nete, ale nakoniec som proste išiel do cykloobchodu v Michalovciach a prvý lacný mtb hardtail bicykel, ktorý som uvidel. Neriešil som veľmi farbu, ani kvalitu, jednoducho som chcel jazdiť. Za bicykel CTM Quadra 1.0 som vtedy dal 330 eur. A dnes môžem povedať, že to bola veľmi dobrá investícia, pretože ma bicyklovanie po 6-7 rokoch opäť chytilo.


Prvé 2 roky som toho veľa nenatočil a spomínam si, že som mal problém prejsť 6 km s miernym stúpaním, ale postupne som sa do toho dostal a to aj vďaka stacionárnemu bicyklu (za nejakých 100€), ktorý som si kúpil začiatkom roku 2011 a pravidelne na ňom šliapal 5-6 hodín týždenne popri seldovaní seriálov :-). Vtedy som síce schudol 8kg (zo 113kg), ale ináč mi to s chudnutím veľmi nešlo. Po čase som tie kg vďaka obmedzeniu stacionárneho bicykla dokonca nabral späť (na 110 kg v decembri 2011). Celkovo mám dojem, že na stacionárnom bicykli sa chudne lepšie ako na normálnom, kedže sa tam lepšie udržuje tep, pri ktorom telo chudne.

Niekedy v tom čase som však objavil “nízkosacharidovú paleo diétu” (bližšie info napr. vo videu alebo v článku), ktorú som síce veľmi neštudoval, ale zistil som, že obmedzením sacharidov sa dá pomerne rýchlo a jednoducho schudnúť a dokonca žiť zdravšie. Takže som v strave obmedzil potraviny, ktoré obsahujú veľa sacharidov (sladkosti, pečivo, cestoviny) a behom 2 mesiacov som schudol možno 15 kg. A už v jari to bolo výrazne vidno hlavne pri jazde na bicykli. Do kopcov sa mi išlo výrazne ľahšie a aj celkovo bola jazda oveľa príjemnejšia. Behom roku 2012 som potom podľa endomondo najazdil vyše 2600 km (rok predtým iba 300km) a hlavne pochodil po mnohých miestach, na ktoré by som sa bez bicykla nedostal. Dnes už síce jazdím viac na cestnom bicykli, kedže aj tak jazdím prevažne po ceste, ale o tom niekedy nabudúce.


Po rokoch na bicykli alebo ako som začal s chudnutím
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *