NirvanaHQ – výborná GTD aplikácia

Nedávno som sa na twitteri pýtal aké aplikácie na time management využívajú ľudia. Prišli mi rôzne odpovede ako Google Task, Remember The Milk, Toodledo, Doit, Things alebo klasický papierový notes. Ale ja som sa nakoniec rozhodol, že na plánovanie a zapisovanie informácii začnem používať online aplikáciu NirvanaHQ, ktorá sa mi zapáčila na prvý pohľad hlavne vďaka maximálnej jednoduchosti. Nezapisujem si tam síce veci podľa nejakej klasickej GTD metódy, ale postupne sa k nejakej lepšej metóde hádam dostanem. Išlo mi hlavne o to, aby som mal potriedené myšlienky a nemusel ich nosiť v hlave alebo na papieri. Pár vecí však stále zapisujem aj na bielu tabuľu na monitorom, aby som fakt robil a neflákal sa už toľko.


Myslím, že hlavnú úlohu pri výbere programu na time management hrá to, aby sa v ňom dobre pracovalo, resp. aby som v ňom pracoval rád a práve preto som si vybral NirvanaHQ. Vyhovuje mi najmä to, že funguje naozaj rýchlo a aj ovládateľnosť je na veľmi dobrej úrovni. Nevýhodou je pre mňa zatiaľ to, že nemá klasickú mobilnú aplikáciu, ale len mobilnú verziu stránky, ktorá je síce na veľmi dobrej úrovni, ale aplikáciu plnohodnotne nenahradí. Nebudem tu rozpisovať aké funkcie má NirvanaHQ, pretože je to v podstate jednoduchý GTD nástroj. Ak náhodou neviete čo je to GTD (Getting Things Done), tak si pozrite prednášku Petra Máru o GTD. Je to síce dlhšia prednáška, ale Peter v nej celkom dobre vysvetlí GTD metódu. Ak sa chcete o tejto metóde dozvedieť viac, tak si môžete kúpiť aj knihu Davida Allena o tejto metóde.

A na záver prikladám video, kde uvidíte ukážku práce s NirvanaHQ:


PS 1: Nirvana je zatiaľ v beta verzii (je tam už pomerne dlho) a registrácia je len na pozvánky, pozvánku Vám však pošlú cca do 7 dní, ak sa zaregistrujete na tejto adrese: https://www.nirvanahq.com/account/signup

PS 2: Dnes som si všimol, že aj gtd nástroj Doit je na veľmi podobnej úrovni a možno aj lepšej. Ale stále ostávam pri Nirvane, keďže ja si potrpím viac na grafiku, ktorá sa mi u Nirvany páči viac.

Aký nástroj pre time management používate vy a prečo?


NirvanaHQ – výborná GTD aplikácia
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *