Návod: Ako zmeniť email v google adsense?

Logo Google Adsense

Niekedy dávno pred 3-4 rokmi som rozmýšľal, že si raz možno založím nejakú s.r.o. a nazvem ju Megatron Technology. Kúpil som si doménu, ale k založeniu firmy samozrejme nedošlo. Neskôr som rozmýšľal čo s touto doménou urobím a keďže doména nicku, ktorý som na internete používal nebola voľná, tak som si založil blog a nazval ho Megatron.sk. Prakticky hneď potom som na doménu nahodil google apps, teda email a ďalšie služby googlu na vlastnej doméne. Problém však bol v tom, že na adsense som používal štandardný gmail účet a tak som sa stále musel prihlasovať do iného účtu. To z časti vyriešil prehliadač google chrome, ktorý umožňuje používať viacero užívateľských profilov, ale nikdy to nebolo ono. Až dnes, teda 17.1.2013 som nejakou náhodou objavil v adsense sekciu na pridanie ďalšieho správcu účtu. Neviem ako dlho tam tá kolonka bola, ale mne to asi stále pripomínalo vyhľadávanie, tak som tomu nikdy nevenoval pozornosť. Toľko k môjmu príbehu, a teraz môžme prejsť k návodu.


  1. Prihláste sa do google adsense účtu.
  2. Kliknite na nastavenia účtu.
  3. Celkom dole na stránke nájdete políčko na zadanie emailovej adresy a kliknite na pozvať (súčasne môžete nastaviť nový účet ako správcu).
  4. Na zadaný email následne príde pozvánka, ktorú stačí len potvrdiť a prihlásiť sa do google adsense.

Adsense - zmena emailu

Starý email som zatiaľ neskúšal vymazať, ale myslím, že s tým nebude problém aj keď je služba zatiaľ iba v beta verzii. Mne osobne išlo hlavne o to, aby som sa k google adsense mohol prihlasovať cez iný email a to sa mi podarilo. Takže už som prakticky kompletne odstrihol požívanie starého emailu. Hurááá :)

Návod: Ako zmeniť email v google adsense?
5 (100%) 1x

Diskusia: 1 príspevok

Pridať komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *