Návod: Ako zablokovať video reklamy na youtube?

Aj vás otravujú video reklamy na youtube, zvlášť vtedy keď vôbec nesúvisia s videom? Zablokujte ich rýchlo a jednoducho. Osobne reklamy na internete veľmi neblokujem, takmer vôbec, ale niektoré vyskakovacie reklamy si to fakt zaslúžia. Zvlášť tie reklamy, ktoré vedia otvoriť napríklad ďalšie okno v prehliadači (vyskakovacie reklamy). Presne na takéto reklamy by som chcel zamerať tento jednoduchý návod.

Blokovanie reklám na youtube

Blokovanie video reklám na Youtube

  1. Začni používať internetový prehliadač google chrome (ak ho ešte nepoužívaš).
  2. Stiahni si AdBlocker pre YouTube (klikni na pridať do chrome) – teda rozšírenie ktoré odstráni (preskočí) video reklamy na youtube.
  3. Užívaj si youtube bez reklám 🙂

Blokovanie reklám na všetkých stránkach

Na blokovanie internetovej reklamy najlepšie slúži doplnok do prehliadača zvaný AdBlock Plus. Stačí kliknúť na zelené tlačítko a nainštalovať ho tak do prehliadača. Po nainštalovaní blokuje (vypne) väčšinu reklám na internete. Ovšem toto môže spôsobiť, že sa vám stránky budú zobrazovať čudne (keďže ľudia dizajnujú weby s ohľadom na umiestnenie reklamy), prípadne sa na stránke dokonca nezobrazí aj nejaký normálny obsah. Osobne neodporúčam blokovať reklamy všade, niekde sa celkom hodia a vlastne ani nevadia, zvlášť keď sú relevantné – teda napríklad, keď sa na stránkach používa google adsense.

Blokovanie reklamy iba na určitých stránkach

Ja AdBlock Plus používam iba na (2-3) stránkach, kde majú vyskakovacie reklamy. Takéto blokovanie na konkrétnu stránku sa dá nastaviť cez takzvané filtre (kliknite vpravo hore v  prehliadači na adblock ikonu -> následne na možnosti -. pridať vlastné filtre), kde pridáte takýto text:

@@*$document,domain=~hocico.sk|~hocico2.sk|~hocico3.sk

Týmto spôsobom zakážete reklamy iba na stránkach, ktoré pridáte do filtra (teda napríklad na stránke hocico.sk, hocico2.sk, hocico3.sk). Pridať ich samozrejme môžte koľko chcete, stačí potom dole na stránke filtrov kliknúť na upraviť. Pred každou ďalšou stránkou musí byť samozrejme lomítko a vlnovka(|~), aby to fungovalo.

Reklamy sa dajú samozrejme určite blokovať (vypnúť) aj inými spôsobmi, ale toto mi prišlo ako totálne najjednoduchšie riešenie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Vložiť komentár