Návod: Ako nakupovať na AliExpress? (tipy a skúsenosti)

Nakupovanie rôznych tovarov z Číny je v posledných rokoch veľmi obľúbené vďaka svojej jednoduchosti. Dnes nemáte problém kúpiť z Číny rôznu elektroniku, oblečenie, šperky, hodinky, autodoplnky, hračky alebo športovú výbavu. Ako však dobre, lacno nakúpiť a hlavne bez obáv nakúpiť? To všetko vám popíšem v tomto článku, v ktorom bude vysvetlený a popísaný prakticky celý proces nákupu v internetovej tržnici AliExpress.com – teda prakticky najväčšom eshope na svete.

Čo je AliExpress.com?

AliExpress.com je vlastne obrovský eshop, ktorý zastrešuje množstvo malých predajcov z celej Ázie. Je to taký čínsky ebay s tým, že sa tam predáva iba nový tovar. AliExpress patrí pod rokmi preverenú skupinu Alibaba Group, a tak sa nemusíte obávať, že sa jedná o podvod.

Prečo je nakupovanie na AliExpress bezpečné?

Výhoda nakupovania na tejto stránke spočíva v tom, že peniaze nedostáva predávajúci priamo, ale až potom keď potvrdíte prijatie tovaru. Peniaze teda drží po dobu napr. 30 dní spoločnosť Aliexpress, pričom keď sa vyskytne nejaký problém (napr. tovar nepríde), tak nemajú problém peniaze do 30 dní vrátiť. Funguje to tak, že po objednaní tovaru začne plynúť doba, do ktorej má byť objednávka doručená – vy tak po doručení tovaru môžete potvrdiť prijatie – ak ho do stanovej doby nepotvrdíte, tak bude potvrdené automaticky. O týchto termínoch vás samozrejme upozornia aj emailom.

Netvrdím, že tam na žiadneho podvodníka nenarazíte (možno 1 zo 100 predajcov), ale keď sa budete riadiť tipmi, ktoré tu uvediem, tak sa šanca značne znižuje. Pričom aj samotný Aliexpress sa snaží maximálne zabrániť nejakým podvodníkom a to aj tým, že vám vie bezproblémov vrátiť peniaze. AliExpress proste nie je podvod.

Hodnotenie je základ úspešného nákupu

Alfou a omegou správneho nákupu pri podobných stránkach je hodnotenie predajcu a tovaru. Pi každej vecičke na stránke máte uvedené hodnotenie predajcu a samozrejme aj hviezdičky od ľudí, ktorý daný výrobok zakúpili. Určite sa týmito hodnoteniami pri nákupe riaďte a nekupujte od výrobcov, ktorý zatiaľ nemajú žiadne hodnotenia.

Koľko stojí poštovné?

Poštovné je často zadarmo, ale záleží samozrejme od tovaru, ktorý chcete kúpiť. Väčšinou si môžete zvoliť rôzne spôsoby prepravy, pričom si objednávku môžete dať poslať aj kuriérom cez DHL, ale to bude samozrejme drahšie. Osobne väčšinou nechávam zaslať tovar zadarmo (15-60 dní). Pričom v 90% prípadoch mi to pošlú najneskôr do 3 týždňov (často 2 týždne).

Clo a dph pri nákupe z Číny

DPH sa oficiálne platí pri výrobkoch nad 22 eur a clo pri výrobkoch nad 150 eur. Pričom podľa mojich skúseností ak nakupujete pre osobnú spotrebu, tak sa stáva, že niekedy ani pri výrobku čo vás stále 30-50 eur nebudete platiť dph.

Ovšem už som platil dph keď som objednával 5ks elektronických súčiastok, ktoré sa u nás nedali zohnať. Funguje to tak, že vám domov príde list o tom, že máte predložiť, koľko ste zaplatili. Pričom stačí spraviť screenshot zo stránky (odfotiť stránku) kde je uvedená platba a poslať im to emailom. Následne vám dajú preplatiť 20% tejto hodnoty + nejaké 3-4 eurá za to, že to museli riešiť.

Pri nákupe tovaru nad tých 150 eur ešte okrem dph zaplatíte aj clo, ktoré je stanovené pre každý druh výrobku zvlášť, ale väčšinou sú to jednotky %. Napríklad hodinky majú tuším 4,5%. Clá pre jednotlivé typy tovaru si môžete pozrieť na tejto stránke.

Ako nakupovať na Aliexpress?

Stránka AliExpress.com je v angličtine, takže najlepšie je mať aspoň nejaké základy angličtiny. Ak žiadne nemáte, tak môžete skúsiť vpravo hore prepnúť na češtinu. Stránku vám potom preloží do češtiny prekladač od googlu (následne to pre vás bude celkom použiteľný web). Celkovo ak niečo neviete alebo niečomu nerozumiete, tak určite odporúčam, aby ste si to skúsili preložiť cez stránku translate.google.com.

 • Registrácia – vpravo hore kliknite na „Join“ alebo v češtine na „Pripojiť“. Následne vyplňte meno, priezvisko, email (2 krát) a opíšte overovací kód. Meno samozrejme bez diakritiky.
 • Vyplnenie poštovej adresy – Prihláste sa na stránke a tam kde vpravo hore vidíte svoje meno, tak kliknite na „My AliExpress“, resp. „Môj Aliexpress“. Otovrí sa vám prakticky nová stránka, kde v ľavom menu nájdete „Shipping Address“ alebo „Poštová adresa“. Tam následne pridáte svoju poštvú adresu. (Meno a priezvisko, krajina, ulica, mesto, opät krajina, psč a číslo mobilu v tvare 421….)
 • Vyberanie tovaru – buď vyhľadajte po anglicky čo vlastne chcete, alebo môžete prechádzať kategóriami. Napr. zadáte „watch“ teda hodinky a môžete vyberať. Odporúčam odklinuť „1 pice – 1ks“, prípadne „top-rated – najlepšie hodnotení predajcovia“. Ale všetko je samozrejme na vás, zakliknite si tam čo uznáte za vhodné. Takisto môžete radiť predajcov podľa počtu objednávok, či hodnotení, prípadne podľa ceny. Každý predajca má iné ceny. Uvedomte si aj to, že napríklad pri väčších odberoch môžu byť veci lacnejšie a preto cena môže byť iná. Uvidíte ju až pri kliknutí na odkaz. Nezabúdajte ani na to, že pod popisom a fotkami každého výrobku môžete nájsť aj recenzie kupujúcich.
 • Platba za tovar – platiť je možné napríklad kartou Visa či Mastercard. Určite máte obavy z podobnej platby kartou, zvlášť v čínskom eshope. Ale môžem vás ubezpečiť, že sa nie je čoho báť, keďže u tejto spoločnosti dednne nakupujú možno aj milióny zákazníkov z celého sveta. Určite nemajú dôvod práve vás nejako okrádať. Pri platbe za tovar môžete poslať predávajúcemu aj nejakú poznámku. Napríklad ja som mu posielal, že chcem pri cyklodrese inú veľkosť pre cyklonohavice a inú veľkosť pre vrchnú časť dresu.

Aliexpress a fejky či napodobeniny

Na AliExpress nájdete prakticky všetko možné, takže tam nájdete aj rôzne napodobeniny. Napríklad značky adidas, nike, puma, swarovski, atď… Pri týchto veciach však nakupujte opatrne, keďže takéto napodobeniny vám môžu zastaviť na colnici. Pri 1ks to ešte často prejde, ale ak by ste takto nakupovali viac kusov, tak by mohol byť problém s tým, že to zabavia a zničia to. Vy tak môžete prísť zbytočne o peniaze.

Moja skúsenosť ohľadne nákupu hodiniek (na podobnej stránke ako aliexpress – dhgate.com) za nejakých 40 eur bola asi taká, že na webe výrobca pri hodinkách na obrázku vymazal logo. Takže hodinky vyzerali celkom zaujímavo. Keď mi to došlo domov, tak asi v pohode prešlo colnicu a mal som doma nejaké „rolex hodinky“. Proste niekedy replika bezproblémov prejde. Chcel som proste noname (bezmené) hodinky a to, že mi prišla napodobenina rolexiek ma sklamalo. Takže na toto si pri hodinkách dávajte pozor – predajca občas zámerne vymaže logo značky z fotky).

Pár slov na záver

Väčšinou na AliExpress a ďalších podobných webov nakupujem len drobnosti za pár dolárov, pri ktorých približne viem odhadnúť kvalitu. Kvalita závisí dosť od od typu výrobku – to že je niečo z číny samozrejme nemusí znamenať, že to je nekvalitné. Veď vlastne väčšina vecí je dnes z Číny.

Napríklad som kupoval viacero cyklistických dresov a môžem porovnať s kvalitou čo som kúpil na Slovensku za 3 násobnú cenu, tak je prakticky rovnaká a lepšia by bola asi len keby som zaplatil 5 krát viac. Čo je práve pri cyklodrese, ktorý sa dosť zvykne opotrebovať používaním fakt veľké číslo – radšej objednám 5 ks z Číny.

Osobne by som vám neodporúčal kupovať cez to nejaké mobily, tablety, notebooky či inú podobnú elektroniku lebo fakt neviem aká je tam kvalita. Osobne som to ani nikdy neskúšal kupovať a možno je dobrá, ale podobné veci fakt radšej na Slovensku. Ženy možno zaujme v rôzna bižutéria, hodinky, či nejaké šaty, topánky, kabelky, plavky a podobne. V týchto prípadoch je to tiež len o tom, že či chcú ušetriť, prípadne či vedia zhodnotiť kvalitu. Ináč rád nakupujem aj nepotrebné blbosti do domácnosti a u tých väčšinou zistím, že ich fakt nepotrebujem.

Dovoz tovaru z Číny

Ak chcete dovážať tovar z Číny a predávať na Slovensku, tak vás možno zaujme kniha Dovoz zboží z Číny od českého autora, ktorý v nej popisuje ako legálne a bezpečne importovať tovar z číny v rámci zákonov. Je to síce pomerne drahá kniha, ale určite tam nájdete informácie, ktoré vám veľmi dobre poslúžia práve pri podobom podnikaní. Stále je to proste lacnejšie ako si všetko overovať na vlastnej koži.

PS: Ak by ste mali nejaké otázky ohľadne nakupovania na Aliexpress, tak ich pridajte do komentárov.

4.5/5 - (59 votes)
Facebook
Twitter

422 Odpovedí

 1. Dobry den. Mozem si objednat 5 veci ale s tym,ze kazdu zvlast? Nebudu mi to potom na colnici tie vsetky 5 zasielky zratavat? Dakujem vopred za skoru odpoved.

 2. Dobry, chcela by som sa opytat ked som si odjednala nieco a ali. ale neprisiel mi stale(asi1 tyzden) email. Znamena to ze mi tovar nebol este ani odoslany.

 3. dobry den objednal som textil 25ks v hodnote 32eur ciapky po 14dnoch prisla zasielka ale v baliku bol 1kus aj to ina farba a teraz nejde odosla riesenie sporu ako dalej pokracovat???

 4. Zdravím, v novembri som objednal 2 ks tovaru, od rôznych predajcov.Platba prebehla, takisto tovar bol zaslaný-kontroloval som podrobnosti o zásielke.Problém je v tom, že ani jedna zásielka zatiaľ nedorazila a systém hlási, že nakoľko vypršala dodacia lehota a zákazník nepotvrdil dodávku, bola táto potvrdená systémom automaticky ako doručená.Súrne potrebujem radu, nakoľko by som nerád prišiel o viac, ako 30E.Zatiaľ som len napísal predajcovi, že tovar nebol doručený ale systém ho potvrdil.Ako mám postupovať ďalej?

 5. Dobry den chcem sa opytat ked nakupujem na aliexprese dost casto nakup je okolo 100€ ale platim to na casti aby som nepresiahol 22€ naraz su to drobnosti nalepky,ciapky,sponky atd.kazdy den my chodia baliky na postu mohol by byt stoho problem alebo mozu to zistit na colnici Dakujem

 6. Stiahla som si aplikaciu aliexpress do mobilu a pri prvej pladbe si zapametalo cislo karty teraz pri platenie nemusim zadavat kody da sa to zrusit aby som ich stale zadavala kvoli bezpecnosti???

 7. Objednal som si sveter a nebol dobre pozošivany.Tak som napisal predajcovi ten mi navrhol že si to mam doma zašit a pošle mi naspeť 5dolarou ale kde mi ich pošle. Napisal som mu svoje Iban VUB môže to tam poslať.Alebo čo mam robiť.Ďakujem

 8. Ked mi prisiel list z colnice,že mam predložit doklad o hodnote tovaru…kde mám ten doklad na elliexprese najst lebo mi zadrzali tapetu na stenu,,,tu citam niečo screenshot kde to najde prosím vás o radu…

  1. Otvoriť aliexpress detail objednavky, stlacit PintScreen na klavesnici a potom ctrl+v na vlozenie do nejakeho editora obrázkov.. Asi najľahšie do skicáru.. Uložiť a poslať emailom.

 9. Ahoj, Megatron.
  Rada by som so z aliexpressu objednala hodinky a podprsenku, dokopy za 9,44€ Ak chcem aby som to mala doma, čo najskôr tak vidím, že tu okrem free shipping (39-60 days) je aj US 2.53$ (15-39 days) neznamená to, že tie 2.53$ platia len pre United States? Alebo aj pre nás – Slovákov? A taktiež druhá otázka ak môžem, bojím sa tam dať číslo karty – nedostanú sa mi nejak do účtu? Ďakujem krásne za odpoveď.

  1. Ked mas zadanu krajinu, tak ti pise, ze ci posiela na SVK, a ked tam vidis tu cenu, tak je to normalne na Slovensko. A vidis tu xxx komentarov a na nejaku platbu kartou sa nestazuju + miliony dalsich ludi po svete.

 10. Chcem napísať moju osobnú skúsenosť s nákupom na Aliexpress,snád pomôže ostatným.Po registrácii a vytvorení účtu na Aliexpress som si objednal tovar (štyri veci u jedného predajcu v hodnote 36€), poštovné bolo grátis.Tovar som objednával z Rakúska, doručenie tovaru na rakúsku adresu, tu pracujem a mám tu aj prechodný bobyt. Platil som kartou Visa (mám účet v Zuno). Všetko prebehlo v momente, tak ako má. Aliexpress mi poslal e-mail o potvrdení objednávky a potvrdení transakcie(platby). O dva dni prišiel daľší e-meil, potvrdenie, že tovar bol odoslaný. Od tohoto momentu, v mojom účte na Aliexpress v detailoch objednávky, začal plynúť čas (tých 60 dní, ktoré sú na doručenie objednávky). Trpezlivo som čakal, snažil som sa aj vystopovať, kde sa moja objednávka nachádza (táto služba však nefungovala),čas plynul a tovar stále nechodil. Tovar mal byť doručený najneskôr do 27.12.o 18hod., napriek tomu mi Aliexpress poslal e-mail už štyri dni vopred (23.12.) a 25.12. daľší mail, kde bolo napísané toto: “Please note the Purchase Protection of Order 70234894084944 is running out.”, aby som sa teda vyjadril k mojej objednávke, pokiaľ ešte Aliexpress ochraňuje moju platbu(Purchase Protection). Reagoval som až na nasledujúci e-mail (26.12), vtedy plynul 59 deň. Prihlásil som sa do môjho účtu na Aliexpress a pri každej veci (to majú troška choré) som klikol na “Open Dispute” a všade napísal to isté “nakoľko som tovar nedostal do 60 dní, žiadam o vrátenie mojej platby”, samozrejme po anglicky, túto vetu mi preložila dcéra, pretože ja po anglicky neviem. Mojim 36.Eurám som už medzičasom “odpustil všetky hriechy”, neveril som, že ich ešte niekedy dostanem naspäť. Na moje veľké a milé prekvapenie sa však Aliexpress zachoval veľmi férovo, pretože už na štvrtý deň (30.12.), po celej tejto “perepúti”som mal mojich 36€ opäť na účte. Teda, môžem záväzne potvrdiť, že ochrana “the Purchase Protection” na Aliexpress funguje. Ak Vám teda nepríde tovar, Aliexpress vráti peniaze, ale treba si o ne požiadať ešte v čase ked “the Purchase Protection” ešte funguje, je aktívna. “before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized”. Po 60 dňoch zrejmä vyprší aj ochrana a objednávka sa považuje automaticky za doručenú… viac by k tomuto vedeli povedať tí, ktorí vedia perfekt anglicky.

  1. No to je pekné… Ja som riešil 1 krát vrchný diel cyklodresu, nejaké tie nitky, tak som poslal a za 8 dolarov mi boli ochotny poslat nový kus. A raz zlú veľkosť (chyba bola na ich strane predávajúceho) a to mi normálne vrátili peniaze, teda časť peňazí, keďže spodný diel bol OK.

 11. prosím vás chcem sa spýtať ak som v adrese nezadala PSČ viem ho tam nejakým spôsobom ešte vložiť, predajcovi som ho napísala do mailu

 12. Ahoj,mam mensi problem.Vutvoril som objednavku,stlacil zaplatit a vyhodilo mi nejaku chybu,ale peniaze z uctu mi odisli.Pri objednavke mi pise ze caka na zaplatenie,no zaplatena uz je.Nemas s tym skusenost?Nevies ako sa to riesi?Dakujem pekne

 13. Zdravím, ako je to s nákupom s vyššou hodnotou ? Chcel by som si z aliexpressu objednať tovar v hodnote 40 no bolo mi povedané viac krát, že by som dosť riskoval. Poprosil by som Váš názor, ďakujem.

 14. Zdravim,prosim vas preco nemozem po 15 dnoch dodania zasielky z Ali dat feedback,dokonca ani spravu napisat.Viem,ze potvrdzovat ani nemusim,ale rada by som vediet dovod,navyse ak by som aj s predajcom potrebovala komunikovat.Dakujem.

 15. Zdravim, objednal som si 2din radio do auta z aliexpressu a zaplatil som 151€ no predajca na prilozenu fakturu napisal len sumu 50$. No este neskor som musel doplacat dalsich 35$ za postovne ktore som platil ako keby som kupoval dalsi vyrobok. Obe su pod jednym podacim cislom. Tepreticky by som mohol poslat screenshot aj z toho postovneho a platil by som len DPH. Aky mate na to nazor? Nebol by to problem na colnom konani? Dopocul som sa ze na elektroniku takehoto typu sa clo neplati je to pravda? Zevraj su oslobodene od cla.

 16. Zdravím…. dlhší čas už objednávam z alie ale prvý krat som sa stretla s tymto problémom…nahádzala som si produkty do košíka….ked som ich chcela ísť zaplatit vyhodilo mi chybu : “Sorry, nothing is available to order now. To ensure you get your products on time, please provide the correct post code.” Pritom smerovacie čislo aj všetko je správne…bežne som na uloženú, zadanú adresu z alie objednávala veci a nikdy mi nevyhodilo tento problém. Vyhadzuje mi to pri všetkých objednávkach takže to nie je problémom predajcu že by neposielal do SR. Vdaka za radu

 17. Dobrý deň, mal by som záujem s aliexpresu objednat cca 100-150 kusov tielok, kde je jednotná cena cca 4dolare a cca 1 dolar postovne. Poprosim Vas, je mozne, ze budem musiet platit CLO a DPH? Popripade mozu nastat aj neake komplikacie, pri takejto dodavke? Dakujem pekne za kazdu odpoved!

  1. No pri tom pocte ti pride papier domov, kde mas dokladovať cenu a aj to, či to je na obchodne alebo neobchodné účely. Obchodné účely som nikdy neriešil, tak neviem čo bude nasledovať, ale mám dojem, že normálne len zaplatenie toho cla a dph.

 18. dobrý deň
  rád by som sa Vás spýtal, prečo mi zrazu nejde zaplatiť objednávka. Vždy všetko prebehlo bez problémov a teraz, keď ju chcem zaplatiť(20e), zrazu mi to nejde, ževraj Maestro neberú, pritom vždy brali. Poraďte, prosím 🙂

  ďakujem

 19. P.D. mne sa to stalo v poslednom čase tiež, robí to medzera za posledným číslom karty, tú medzeru vymaž a je všetko ako OK.

 20. mna zaujima, ako to je s platbou DPH.. nasiel som, ze podla zakona 222/2004 §48 je to “zasielka nepatrnej hodnoty” – na colnica som nasiel,ze je to do 22€.. ale ak citam dalej ten dokument, tak je tam napisane, ze oslobodeny je tovar do 45€ na zasielku a zasielka musi byt medzi sukromnymi osobami..

 21. Zdravim objednal som si s ali daco a nestihol som to vyzdvihnut lebo so bol mimo štatu a prisiel mi daky mail anglicky

  This is an e-mail notification to inform you that your order .72833711110635 has been shipped by the seller on 2016.02.15 18:45. You are advised to contact the seller for shipment information.

  The Purchase Protection of order .72833711110635 will end on 2016.04.15 18:45.

  1. If you are satisfied with the items you have received, then you can click ‘Confirm Order Received’.
  2. If you have not received your items, or you are not satisfied with your items, you can click ’Open Dispute.’ before Purchase Protection deadline or Purchase will be automatically finalized.
  3. If you would like to extend your Purchase Protection you can contact the seller directly or click ‘Request to extend Purchase Protection’ to ask for the seller’s approval.

  Please note if there is no action taken within Purchase Protection, your order will be automatically finalized with payment released.

  a vobec netusim o co tam ide poradte mi pls da sa to neako urobit aby mi to poslali este raz?

 22. Dobry, ja by som sa chcel spytat ako mi tovar pride, ci kurierom alebo norm. na postu a budem si ho musie vyzdvihnut
  dakujem za odpoved

 23. Dobry den, cakam na vratenie peňazí od predajcu.. Platila som kreditnou kartou, nie debetou.. Pridu mi peniaze spat na kartovy ucet ku kreditke? Mate skusenost?? Pytam sa preto, ze standardne kreditka ma cislo uctu ako vsetci klienti banky co taku kreditku maju, jednotlive platby sa odlisuju variabilnym symbolom (obsahuje cislo KK). A teda neviem ci cakat alebo ist do banky sa opytat…

 24. Dobry den. Prosim vas ako objednavat velkosti z tejto stranky? Napr. nasa xl tak si kupim aj tam xl alebo radsej xxl?
  Dakujem.

 25. Neviem či drobné nákupy pre mnoho ľudí neskončí, keďže zaviedli od 1.5.2016 vyplňovanie colného formulára ku každej zásielke (aj za 1 €, bolo to v správach). Je to nejaký 4 stranový formulár, na ktorého správne vyplnenie treba naštudovať 52 stranový manuál. Kto sa s tým bude chcieť baviť ? Dosť ma to mrzí, lebo z Aliexpress som nakupoval rád, hlavne veci ohľadom cyklistiky.

  1. Mám dojem, že to je tak isto ako bolo. Clo som práve tento týždeň platil. Stačilo poslať email s hodnotou tovaru a prišiel tovar – žiadne vyplňovanie.
   To sa asi týka iba keď niekto nakupuje pre ďalší predaj – na obchodné účely.

 26. Tento týždeň aj minulý mi prišli zásielky v malej hodnote, no nič som nemusel vyplňovať… nič sa nezmenilo…

 27. Dobrý deň. Ak si objednám tovary s aliexpresu vo viacerých objednávkach, ktoré nepresahujú 22 eur (s menším časovým rozdielom), tak sa môžem vyhnúť DPH? Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

 28. Ahojte,vie mi niekto poradit,cez ali som objednavala uz niekolko veci a vsetko ok,ale teraz som si objednala saty,zaplatila a od predavajuceho mi prisla sprava,ze to nebolo uhradene a ked otvorim objednavku mi to dava,ze man zaplatit,pricom peniaze mi hned z uctu odisli.

 29. Dobrý deň,ja by som sa spýtal ako funguje dovoz. To mi príde na postu z ktorej to musím zobrať alebo mi to príde rovno domov .(keby to bolo cez postu ako mam postupovať?)Keby to bolo domov tak to mi zavolaju ako u kuriera ci ako 😀 Ďakujem za odpoveď. Prvý krát si objednávam z Číny tak prosím nesmejte sa mi ? 😀

  1. Normálne ako chodia veci z pošty, keď je to niečo malé tak to väčšinou donesie poštárka, keď väčšie, tak občas nechá žltý papierik, že treba ísť na poštu.

 30. zdravim objednal som si tovar z aliexperssu od predajcu kotry mal vysoky raiting vyprsala mu doba dorucenia mne neprislo nic na objednavke mi svieti zelenim finish a ked kliknem na predajcu tak mi napsie ze stranka neexistuje uz som posielal riesenie sporu je moznost ze sa mi peniaze vratia objednaval som za cca 60e

 31. Dobry den – vdaka za uzitocne informacie…
  Chcel by som sa spytat na menu – je potrebne pred kupou zadat menu v eurach, resp. ako to funguje? Aj ked kupim v dolacoch, system to prehodi do eur? Tam je to potom lacnejsie v € vsak?
  Dakujem pekne

 32. Ahojte, nemate niekto skusenosti s nakupovanim kozusinovych vyrobkov? Furvest? Ak ano napiste aj konkretne predajcu, popripade poslite foto, dik

 33. Mám otázku chcem si kúpiť z Aliexpressu tieto topánky, a neviem či sa mi to odtiaľ oplatí kupovať či už má niekto skúsenosti s kupovaním topánok pretože nechcem vyhodiť veľa peňazí za topánky ktoré mi vydržia mesiac vopred ďakujem za odpoveď. http://www.aliexpress.com/item/Mens-Jordan-Basketball-Shoes-China-Qiaodan-Zapatillas-Size-7-11-High-Top-Rubber-Sneakers-new-jordans/32537866607.html?spm=2114.13010208.99999999.261.NFq4BF

 34. nesuhlasim s tym ze urcite netreba kupovat od vyrobcu ktory nema este ani jednu hviedicku od klienta – no a ako ju ma asi tak ziskat ked nie napr. od prveho klienta? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *