Návod: Ako nakupovať na AliExpress? (tipy a skúsenosti)

Nakupovanie rôznych tovarov z Číny je v posledných rokoch veľmi obľúbené vďaka svojej jednoduchosti. Dnes nemáte problém kúpiť z Číny rôznu elektroniku, oblečenie, šperky, hodinky, autodoplnky, hračky alebo športovú výbavu. Ako však dobre, lacno nakúpiť a hlavne bez obáv nakúpiť? To všetko vám popíšem v tomto článku, v ktorom bude vysvetlený a popísaný prakticky celý proces nákupu v internetovej tržnici AliExpress.com – teda prakticky najväčšom eshope na svete.

Čo je AliExpress.com?

AliExpress.com je vlastne obrovský eshop, ktorý zastrešuje množstvo malých predajcov z celej Ázie. Je to taký čínsky ebay s tým, že sa tam predáva iba nový tovar. AliExpress patrí pod rokmi preverenú skupinu Alibaba Group, a tak sa nemusíte obávať, že sa jedná o podvod.

Prečo je nakupovanie na AliExpress bezpečné?

Výhoda nakupovania na tejto stránke spočíva v tom, že peniaze nedostáva predávajúci priamo, ale až potom keď potvrdíte prijatie tovaru. Peniaze teda drží po dobu napr. 30 dní spoločnosť Aliexpress, pričom keď sa vyskytne nejaký problém (napr. tovar nepríde), tak nemajú problém peniaze do 30 dní vrátiť. Funguje to tak, že po objednaní tovaru začne plynúť doba, do ktorej má byť objednávka doručená – vy tak po doručení tovaru môžete potvrdiť prijatie – ak ho do stanovej doby nepotvrdíte, tak bude potvrdené automaticky. O týchto termínoch vás samozrejme upozornia aj emailom.

Netvrdím, že tam na žiadneho podvodníka nenarazíte (možno 1 zo 100 predajcov), ale keď sa budete riadiť tipmi, ktoré tu uvediem, tak sa šanca značne znižuje. Pričom aj samotný Aliexpress sa snaží maximálne zabrániť nejakým podvodníkom a to aj tým, že vám vie bezproblémov vrátiť peniaze. AliExpress proste nie je podvod.

Hodnotenie je základ úspešného nákupu

Alfou a omegou správneho nákupu pri podobných stránkach je hodnotenie predajcu a tovaru. Pi každej vecičke na stránke máte uvedené hodnotenie predajcu a samozrejme aj hviezdičky od ľudí, ktorý daný výrobok zakúpili. Určite sa týmito hodnoteniami pri nákupe riaďte a nekupujte od výrobcov, ktorý zatiaľ nemajú žiadne hodnotenia.

Koľko stojí poštovné?

Poštovné je často zadarmo, ale záleží samozrejme od tovaru, ktorý chcete kúpiť. Väčšinou si môžete zvoliť rôzne spôsoby prepravy, pričom si objednávku môžete dať poslať aj kuriérom cez DHL, ale to bude samozrejme drahšie. Osobne väčšinou nechávam zaslať tovar zadarmo (15-60 dní). Pričom v 90% prípadoch mi to pošlú najneskôr do 3 týždňov (často 2 týždne).

Clo a dph pri nákupe z Číny

DPH sa oficiálne platí pri výrobkoch nad 22 eur a clo pri výrobkoch nad 150 eur. Pričom podľa mojich skúseností ak nakupujete pre osobnú spotrebu, tak sa stáva, že niekedy ani pri výrobku čo vás stále 30-50 eur nebudete platiť dph.

Ovšem už som platil dph keď som objednával 5ks elektronických súčiastok, ktoré sa u nás nedali zohnať. Funguje to tak, že vám domov príde list o tom, že máte predložiť, koľko ste zaplatili. Pričom stačí spraviť screenshot zo stránky (odfotiť stránku) kde je uvedená platba a poslať im to emailom. Následne vám dajú preplatiť 20% tejto hodnoty + nejaké 3-4 eurá za to, že to museli riešiť.

Pri nákupe tovaru nad tých 150 eur ešte okrem dph zaplatíte aj clo, ktoré je stanovené pre každý druh výrobku zvlášť, ale väčšinou sú to jednotky %. Napríklad hodinky majú tuším 4,5%. Clá pre jednotlivé typy tovaru si môžete pozrieť na tejto stránke.

Ako nakupovať na Aliexpress?

Stránka AliExpress.com je v angličtine, takže najlepšie je mať aspoň nejaké základy angličtiny. Ak žiadne nemáte, tak môžete skúsiť vpravo hore prepnúť na češtinu. Stránku vám potom preloží do češtiny prekladač od googlu (následne to pre vás bude celkom použiteľný web). Celkovo ak niečo neviete alebo niečomu nerozumiete, tak určite odporúčam, aby ste si to skúsili preložiť cez stránku translate.google.com.

 • Registrácia – vpravo hore kliknite na „Join“ alebo v češtine na „Pripojiť“. Následne vyplňte meno, priezvisko, email (2 krát) a opíšte overovací kód. Meno samozrejme bez diakritiky.
 • Vyplnenie poštovej adresy – Prihláste sa na stránke a tam kde vpravo hore vidíte svoje meno, tak kliknite na „My AliExpress“, resp. „Môj Aliexpress“. Otovrí sa vám prakticky nová stránka, kde v ľavom menu nájdete „Shipping Address“ alebo „Poštová adresa“. Tam následne pridáte svoju poštvú adresu. (Meno a priezvisko, krajina, ulica, mesto, opät krajina, psč a číslo mobilu v tvare 421….)
 • Vyberanie tovaru – buď vyhľadajte po anglicky čo vlastne chcete, alebo môžete prechádzať kategóriami. Napr. zadáte „watch“ teda hodinky a môžete vyberať. Odporúčam odklinuť „1 pice – 1ks“, prípadne „top-rated – najlepšie hodnotení predajcovia“. Ale všetko je samozrejme na vás, zakliknite si tam čo uznáte za vhodné. Takisto môžete radiť predajcov podľa počtu objednávok, či hodnotení, prípadne podľa ceny. Každý predajca má iné ceny. Uvedomte si aj to, že napríklad pri väčších odberoch môžu byť veci lacnejšie a preto cena môže byť iná. Uvidíte ju až pri kliknutí na odkaz. Nezabúdajte ani na to, že pod popisom a fotkami každého výrobku môžete nájsť aj recenzie kupujúcich.
 • Platba za tovar – platiť je možné napríklad kartou Visa či Mastercard. Určite máte obavy z podobnej platby kartou, zvlášť v čínskom eshope. Ale môžem vás ubezpečiť, že sa nie je čoho báť, keďže u tejto spoločnosti dednne nakupujú možno aj milióny zákazníkov z celého sveta. Určite nemajú dôvod práve vás nejako okrádať. Pri platbe za tovar môžete poslať predávajúcemu aj nejakú poznámku. Napríklad ja som mu posielal, že chcem pri cyklodrese inú veľkosť pre cyklonohavice a inú veľkosť pre vrchnú časť dresu.

Aliexpress a fejky či napodobeniny

Na AliExpress nájdete prakticky všetko možné, takže tam nájdete aj rôzne napodobeniny. Napríklad značky adidas, nike, puma, swarovski, atď… Pri týchto veciach však nakupujte opatrne, keďže takéto napodobeniny vám môžu zastaviť na colnici. Pri 1ks to ešte často prejde, ale ak by ste takto nakupovali viac kusov, tak by mohol byť problém s tým, že to zabavia a zničia to. Vy tak môžete prísť zbytočne o peniaze.

Moja skúsenosť ohľadne nákupu hodiniek (na podobnej stránke ako aliexpress – dhgate.com) za nejakých 40 eur bola asi taká, že na webe výrobca pri hodinkách na obrázku vymazal logo. Takže hodinky vyzerali celkom zaujímavo. Keď mi to došlo domov, tak asi v pohode prešlo colnicu a mal som doma nejaké „rolex hodinky“. Proste niekedy replika bezproblémov prejde. Chcel som proste noname (bezmené) hodinky a to, že mi prišla napodobenina rolexiek ma sklamalo. Takže na toto si pri hodinkách dávajte pozor – predajca občas zámerne vymaže logo značky z fotky).

Pár slov na záver

Väčšinou na AliExpress a ďalších podobných webov nakupujem len drobnosti za pár dolárov, pri ktorých približne viem odhadnúť kvalitu. Kvalita závisí dosť od od typu výrobku – to že je niečo z číny samozrejme nemusí znamenať, že to je nekvalitné. Veď vlastne väčšina vecí je dnes z Číny.

Napríklad som kupoval viacero cyklistických dresov a môžem porovnať s kvalitou čo som kúpil na Slovensku za 3 násobnú cenu, tak je prakticky rovnaká a lepšia by bola asi len keby som zaplatil 5 krát viac. Čo je práve pri cyklodrese, ktorý sa dosť zvykne opotrebovať používaním fakt veľké číslo – radšej objednám 5 ks z Číny.

Osobne by som vám neodporúčal kupovať cez to nejaké mobily, tablety, notebooky či inú podobnú elektroniku lebo fakt neviem aká je tam kvalita. Osobne som to ani nikdy neskúšal kupovať a možno je dobrá, ale podobné veci fakt radšej na Slovensku. Ženy možno zaujme v rôzna bižutéria, hodinky, či nejaké šaty, topánky, kabelky, plavky a podobne. V týchto prípadoch je to tiež len o tom, že či chcú ušetriť, prípadne či vedia zhodnotiť kvalitu. Ináč rád nakupujem aj nepotrebné blbosti do domácnosti a u tých väčšinou zistím, že ich fakt nepotrebujem.

Dovoz tovaru z Číny

Ak chcete dovážať tovar z Číny a predávať na Slovensku, tak vás možno zaujme kniha Dovoz zboží z Číny od českého autora, ktorý v nej popisuje ako legálne a bezpečne importovať tovar z číny v rámci zákonov. Je to síce pomerne drahá kniha, ale určite tam nájdete informácie, ktoré vám veľmi dobre poslúžia práve pri podobom podnikaní. Stále je to proste lacnejšie ako si všetko overovať na vlastnej koži.

PS: Ak by ste mali nejaké otázky ohľadne nakupovania na Aliexpress, tak ich pridajte do komentárov.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

422 komentárov k “Návod: Ako nakupovať na AliExpress? (tipy a skúsenosti)”

 1. Neviete mi povedať, čo znamená ak mi pri objednávke už 9 dní píše Awaiting shipment (Čaká zásielky) ? Keď si to rozbalím tak píše že dodávaťeľ spracúva objednávku,…ostatné veci ktoré som objednala s touto sú už dávno vybavené a odoslané, len toto ešte nie.

  Odpovedať
 2. Kristinka skontaktuj sa s colnicou cez internet tam ti povedia co potrebuju od teba. Zaplatis poplatok a tovar ti poslu. Uz sa mi to stalo. Ahoj

  Odpovedať
 3. dobry den chcel by som sa informovat ako to je na aliexprese z cislovanim oblecenia ci je to azijske alebo europske este som stamat neobjesnaval.Dakujem

  Odpovedať
  • Ani netušim v akej mene sa platí, každopádne karta ti zaplatí akúkoľvek menu – prepočíta to podľa aktuálneho kurzu… Ináč si samozrejme môžeš vpravo hore zapnúť, aby ti na aliexpress ukazovalo sumy v eurách.

   Odpovedať
 4. Ja som si objednal z alliexpress botasky a cakam už druhy mesiac no stale bezvysledne hoci bola čakacia doba 20dní.Neviem či mi dojdú na e-maily neodpoveda peniaze nevratil….

  Odpovedať
 5. Chcem sa registrovať na alliexpres a nejde mi to, neviem kde robím chybu, zadám e mail ďalej sa nedá zadať overovací kód… Prosím o radu. Ďík

  Odpovedať
 6. Ludia, objednala som si bundu L a po zaplatení som zistila, že mi to bude asi malé. 🙁 čo mám robiť ? bundu chcem, len potrebujem vacsiu velkost.

  Odpovedať
 7. Zdravím…Objednala som si mobil. prisiel mi, ale s poskodenyymi sluchadlami…pisala som predavajucemu, ze su vadne a poslala som mu aj foto, tak ze mi posle nove..ale zial nepresiel ani poriadne mesiac, alebo mozno aj, a odisiel mi display…predavajuci ma garanciu zaruky 1 rok, ale vyzaduje na zadnej strane nejaku nalepku, ktoru som na balicku nemala. je mozne ziadat vratenie penazi, s tym ze balicek mu poslem spat? a o par dni mi konci aj ten cas co sa odraatava a ziadala som o predlzenie a nic. ako mam teraz postupovat dalej?

  Odpovedať
 8. Chcel by som sa spýtať, kde sa dá reklamovať – zavolať, keď na sledovaní zásielky je status, že dorazila na Slovensko, ale mne už nebola doručená. Niečo je na Slovensku len pár dní, ale mám veci, ktoré dorazili pred mesiacom na Slovensko, no ku mne už nedošli.

  Odpovedať
 9. Zdravím, objednala som si tovar z aliexpressu , ale farba nebola ako na foto ..predajca mi odpísal :
  thank you for your message.
  the color did have deeper than the picture in the description.
  please make a dispute and we will refund the money to you.
  hope you could give us a positive feedback for our good custmers service.
  ..čo chápem ako vrátime Vám peniaze..Ok..ale moja otázka je : mám im poslať číslo účtu alebo ako ?( nakupovala som 1. krát)
  ďakujem za info, P.

  Odpovedať
 10. Ahojte vedel by mi niekto poradit kde by som mohla sledovat zasielku z aliexpress lebo na tej cinskej stranke mi to nezobrazi a zacina sa cislo a nie pismenom. Je to posielane china post ordinary. Vopred dakujem za kazdu radu

  Odpovedať
 11. Zdravim,pred 2 tyzdnami som sa na radu kamosky zaregistrovala na Ali. Ten tyzden som urobila 2 nakupy, minuly jeden. Vsetko preslo bez problemov. Moja karta sa ulozila do pamati a pri plateni mi uz automaticky vypisuje aj adresu. Dnes je vsetko v zlave, takze som sa riadne pripravila, tzn. navysila som si denny limit na 2000€, aby ma nic neprekvapilo. Bezne nakupujem z internetu, aj zo zahranicia. Doobedu som nakupila drobnosti asi v hodnote 200€. Poobede okolo 14.30 h som chcela pokracovat, nech vybavim celu rodinu na sviatky a pri prvej platbe mi napisalo, ze nemam dostatok penazi na karte, alebo, ze som prekrocila denny limit. Overovala som to zo strachu aj v banke, potvrdili mi, ze je vsetko v poriadku, limit nie je prekroceny, peniaze su na ucte v dostatocnom mnozstve…..takze nechapem co sa stalo. Kontaktovala som aj Alipay, ale odpovedia mi az za 24 hodin a to uz bude po akciach. Fakt to nechapem. Je mozne, ze alipay moze stanovit nejaky limit na predaj v tento den? A ak, tak 200€ je velky nakup? Dakujem

  Odpovedať
 12. Zdravím. Včera som objednala tovar za 200 euro v jednom balíku. Boli tam veci na oblečenie. Budem platiť clo? Koľko asi? Škoda, že som na tento článok nenatrafila pred tým…Ináč, keď som objednávala, v tej rýchlosti som napísala zlé smerové číslo. Večer, keď som to kontrolovala, som si to uvedomila a opravila ho na stránke v mojich údajoch, ale potom mi prišiel mail, že tovar bol už odoslaný…..písala som aj predajcovi, ale zatiaľ sa mi neozval. Dojde mi tovar? Ďakujem

  Odpovedať
 13. Dobry den..
  Objednal som veci z aliexpresu..zaplatil…
  platba odisla avsak tovar predavajuci ani nepotvrdil…stale odpocitava cas 10dni….teraz mam cakat az dokonca toho casu..? nakoniec sa to automaticky canceluje a tovar mi neodoslal ale peniaze uz su prec z uctu….co dalej..na spravy neodpoveda ..

  Odpovedať
 14. Zdravím, snažím sa dokončiť objednávku, ale stále mi píše, že mám napísať meno, ulicu a mesto po anglicky a nepustí ma to ďalej v objednávke, čo robiť???

  Odpovedať
 15. Zdravím, chcela by som objednať jeden tovar, našla som ho za $5+$15 poštovné a potom za $20 s poštovným zadarmo, je to v podstate 100ks papierov, takže dosť ťažké, no ale v každom prípade sa chcem spýtať, či neviete, ako sa mi to viac oplatí objednať a hlavne, keby mi to od toho prvého predajcu neprišlo, vrátil by mi peniaze aj za poštovné?
  Vopred vďaka za každú radu

  Odpovedať
  • Však keď máš nejaké obavy, tak objednaj rovno to drúhe – keď tam je rovnaká cena. Niektorí predajcovia si proste rovno zapíšu cenu poštovného do ceny – kľudne môže ísť o ten istý tovar. Jednoducho skúšajú akým spôsobom predajú viac.

   Odpovedať
 16. Dobrý deň, chcem sa opýtať, či sa Confirm Goods Received potvrdzuje až, keď je tovar doručený alebo je to potvrdenie, že som si tento tovar objednala a môžu mi ho poslať. Čo v prípadse ak som to už potvrdila a tovar ešte nieje doručený iba odoslaný, príde mi?

  Odpovedať
 17. Dobrý deň,
  Chcela by som sa opýtať, chcela som si objednať dva obaly na mobil, každý je od iného predajcu.Na aliexpresse som bola prvý krát a musela som sa zaregistrovať. No keď som sa chcela pripojiť, napísala som si svoj email aj kód ktorý tam bol. No potom mi tam vypísalo check email now, čo mám potom robiť?

  Odpovedať
 18. Ahoj Megatron, rada by som vedela čo mám robiť, keď:
  1. zostáva pri objednávke predávajúcemu 10 hodín na spracovanie objednávky a neodpovedá na maily. Mám ju radšej zrušiť? Nezdá sa mi firma dôveryhodná. Pošlú mi peniaze späť, alebo je bežné predlžovať čas spracovania objednávky?
  2. mi napíše, že moja objednávka bola zaslaná (has been shipped). Akým spôsobom si ju mám sledovať, keď nie je uvedené žiadne číslo, podľa ktorého si to môžem overiť?
  Ďakujem za odpovede, Andrea

  Odpovedať
 19. Dobrý deň, chcela by som sa opýtať. Mám taký malý problém, objednávala som tovar cez aplikáciu CUTE….nikdy som s tým nemala problém až doteraz. Nejaký s prepáčením idiot, mi odtrhol zo schránky meno…náhodou som stretla poštárku…tá mi povedala že, tým pádom že som nemala na schránke meno….odoslalo sa to naspäť. Ten tovar, súrne potrebujem ale vôbec netuším ako to mám teraz riešiť. Pár známych mi povedalo že balíky musia nejakú tú dobu zostať na pošte. Niektorý hovoria že nie, prosím vás, ak ste sa s niečím podobným stretli –> komentár. Vopred Ďakujem.

  Odpovedať
  • Jo, balíky ostavajú na pošte. Dokonca ja som mal takú skúsenosť, že mi volali z pošty, či si to prídem prevziať. Lebo poštu to proste výjde zbytočne draho, keď to má odoslať do Číny. (ale to bolo tým, že predajca tam uviedol aj telefón)

   Odpovedať
 20. Zdravim. Poobjednaval som si aj ja nejake veci a aliexpressu, no lenze mojou nedbalostou som klikol na to na co som asi nemal.
  Vysvetlim:
  Tovar som zaplatil, peniaze mi strhlo, pri tovare pisalo dodavatel spracuvava vasu objednavku, asi po 2-och dnoch prislo ze predajca vam odoslal obejdnavku, a ja som ku vsetkym veciam potvrdil prijatie tovaru…..
  A tom som mal spravit asi az ked to pride nie? myslite si ze to je problem? ked uz vsade bolo ale napisane ze uz tovar bol odoslany?

  A este taka druha vec, ked som si poobjednaval viac veci do jednej objednavky od roznych obchodov cez aliexspress, tak mi to domov pride v jednom baliku? alebo samostate.

  Za odpovede velmi pekne dakujem….

  Odpovedať
  • Príde to normálne, to je skôr potvrdenie pre aliexpress, aby vedeli kedy môžu predajcovi vyplatiť peniaze.

   A keď sú to rôzny predjacovia, tak príde oddelene. Kľudne aj 10 listov, balíčkov.

   Odpovedať
 21. Ahojte, práve som zrealizovala prvý nákup. 🙂 Možno blbá otázka, ale chcem sa spýtať, či mi náhodou moja banka nezaúčtuje viac, kedže som zaplatila v dolároch a zabudla som to dať na eurá. Neviete náhodou? Mám mbank. Alebo to stiahnu automaticky cez eurá? Vdaka za odpoved

  Odpovedať
 22. Dobry den… momentalne sa mi stalo ze zasielka sa zasekla niekde na ceste na vystupe/vstupe do/z krajiny.. tento stav trva uz mesiac.. kontaktoval som predajcu a ten mi predlzil dobu ochrany o dalsich 10 dni s tym nech pockam… teraz otava uz len 6 dni a tvrdi mi ze mam pockat do konca casu a potom zadat ze polozka je stratena a potom ze to bude riesit.. je to tak spravne? ma to tak byt? nerad by som bol aby ma oklamal

  Odpovedať
 23. Prosim Vas,pomozte mi 🙁 pri registracii,mi nechce zobrat telefonne cislo 🙁 trapim sa tu s tym uz dost dlho 🙁 zadavam to vselijako,no vobec mi to neberie,skusala som:
  +421940******
  00421940******
  00 421 940 ** ** **
  00940******
  Jednoducho citam tu po forach s ked aj som nieco nasla tak len tie 00 🙁 prosim pomooooc 🙁

  Odpovedať
 24. inak, mysliste, ze keby prepisem cenu na screenshote priklad zo skutocnych 35 na 20, vyhnem sa plateniu DPH? maju colnici aj iny zdroj info ohladom hodnoty/ceny tovaru?

  Odpovedať
  • No môžu si skúsiť vyhľadať – lebo máš predsa na screenshote aj názov tovaru. Netuším ako to riešia. Vyššie som dával nejaké video od človeka z colnej správy – hovoril tam niečo o tom ako riešia veci + ukazoval nejaké fejky. Ale rozprával tak, ako keby mal trému.

   Odpovedať
 25. Zdravím, môj problém je taký že : Dal som si do košíka veci ktoré som chcel, vyplnil kartu atď a klikol zaplatiť, zopár sekúnd sa tie presýpacie hodinky krútili a vybehlo že nemohli prijať platbu pretože tam boli nejaké problémy s kartou. Opakoval som to viackrát s tým že mi to ten ďalší pokus už uzná a dôjde mi e-mailom o tom že objednávka bola úspešne zaplatená. Objednával som to cez víkend. V ponedlok ráno mi došlo 8 SMS o tom že mi z účtu strhli 8x 8€. V mojich objednávkach je to poslané len 1x, taktiež na e-maili mam potvrdené len 1 objednávku tých veci v hodnote 8€ ale na internet bankingu mi ukazuje Rezervácie na účte 8x tu sumu po 8€. Otázka je akože som zaplatil 8x za tu istu objednávku? Ved predsa 7x mi po kliknutí na “zaplatiť” mi ukázalo to isté a to že nemohli prijať platbu, že ju mam skusit neskor. Takže mi tých 7x 8€ potom vrátia alebo ako?

  Odpovedať
 26. Zdravim, chcem mat len jasno v tom ako to funguje s vratením penazí .. keď tovar je uz poslaný a odpočítava sa čas na stránke aliexpressu tak ten čas predstavuje to že koľko bude aliexpress drzať tie peniaze ? Ak ano tak tam ostáva už napr. Len 3 dni a tovar furt nemám tak čo robiť ? (Čakám už skoro mesiac a keď pozrem na stav zasielky tak mi tam píše “GUANGZHOU SK opening” a ďalej sa to nepohlo)

  Odpovedať
 27. Dobrý deň. Chcem sa opýtať ohľadom dodávky tovaru. Viem, že keď nakúpim viac vecí tak mi prídu po samom a v iných dňoch. No keď chcem z jedného linku kupiť 4 také isté veci prídu mi naraz či znova osobitne? Jedná sa o náramky, takže kludne sa vôjdu do jejndého malého balíka. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
 28. Dobrý večer.
  Chcem sa opýtať. objednala som si bundu pred mesiacom. Predajca bundu poslal, ale bunda ešte nedošla. Doba dodania je 30 až 60 dni. Ostáva mi 8 dni do dodania tovaru.
  Ak bunda nepríde do 8 dni, čo mam urobiť. Ako mam postupovať? Mám otvoriť spor dva dni skôr, alebo mam počkať kým vyprší doba a potom otvoriť spor?
  Písala som predajcovi, že či bunda je na ceste. Odpísala,že áno. Vraj mam byť trpezlivá. 🙂

  Odpovedať
 29. Dobrý deň,chcem sa spýtať či mi z účtu nevyberu viac peňazi ako som objednala ked su tam takmer všetky udaje z karty,objednavku mam na 19.99.nieže mi vybrakuju cely učet. Ďakujem za odpoved

  Odpovedať
 30. dobry vecer,
  prisla mi bunda, no je mi mala. Je mozne ju vymenit, poziadat aby mi zaslali vacsiu? a co s tou malou, to ju mam poslat spat na vlastne naklady?
  prosim poradte, je to moj prvy nakup z Ali Express

  dakujem

  Odpovedať
 31. Dobrý večer,
  pri mojom prvom nákupe som omylom klikol na položku – zapamätať platobnú kartu. Pri druhom nákupe mi automaticky ponúklo údaje z mojej karty, čo sa mi zdá dosť riskantné…
  Dajú sa niekde tieto údaje o mojej karte vymazať?
  Zdá sa mi to bezpečnejšie, keď tie údaje nebudú mať a pri každom nákupe to manuálne vypíšem.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedať
  • Predpokladám, že tie dáta sú pomerne dobre šifrované a tak by tam nemal byť žiadny problém. Skôr tam je problém, že niekto zistí napr. tvoje heslo, ale to by aj prípadnú objednávku poslal rovno na tvoju adresu. A hlavne by si to vedel ľahko stornovať.

   Ale k vymazaniu karty.. Uloženie karty ti vytvorilo vlastne prepojenie na alipay, takže by sa to malo dať vymazať na tejo adrese: https://intl.alipay.com/user/queryUserBindCard.htm

   Odpovedať
 32. Ešte malá otázočka:
  Pri objednávaní niektorých výrobkov som sa stretol s položkou ˇSupport Dimmerˇ v možnostiach Áno – Nie. Pri označení Nie je cena lacnejšia.
  Napríklad tu: http://goo.gl/8kYJ7z
  Môžete prosím vysvetliť, čo táto položka znamená?
  Ďakujem

  Odpovedať
 33. Chcem sa opýtať nedá sa mi odoslať sprava na otvorenom riešení. Stále sa mi vysvieti :Prosím, zadajte medzi 4-512 anglické znaky. Neviete mi poradiť čo to znamená? Už som si písala aj s tým predajcom peniaze mi je ochotný vrátiť pretože tovar neprišiel ale stale mi vypisuje že mám otvoriť spor.

  Odpovedať

Vložiť komentár