Najúspešnejšie internetové celebrity

Zarábanie cez internet

Nedávno som rozmýšľal ako najlepšie začať zarábať prostredníctvom internetu aj na Slovensku. Prezeral som si rôzne zahraničné projekty a hľadal nejakú inšpiráciu. Postupne som si začal uvedomovať, že ma vlastne ani nezaujímajú projekty ale skôr úspechy mladých ľudí v tomto internetovom biznise. Neskôr som podľa rôznych zdrojov zostavil rebríček najvplyvnejších mladých internetových podnikateľov.


1. Mark Zuckerberg (www.facebook.com)
Keďže Facebook je momentálne téma číslo jeden, tak v zozname nemôže chýbať ani najmladší miliardár Mark Zuckerberg, ktorému sa podarilo zarobiť pomocou sociálnej siete Facebook. V súčasností táto sieť spája milióny ľudí a v budúcnosti asi bude aj najnavštevovanejšia stránka na internete.
2. Matt Mullenweg (www.wordpress.com)
Matt je zakladateľ populárneho redakčného systému Wordress. Pod týmto systémom bežia vo svete milióny blogova webov. Bez neho by možno neexistoval ani tento blog.
3. Chad Hurley (www.youtube.com)

Chad sa preslávil tým, že založil videoserver YouTube, ktorý poznáte asi všetci. Zarobil hlavne tým, že spomínaný portál predal firme Google. Youtube je dnes svetová jednotka na zdieľanie online videa. V súčastnosti sa plánujú aj online filmy. Youtube bude čoskoro aj vo Vašej obývačke.
4. Blake Ross a David Hyatt (www.mozilla.com)
Blake a David sa preslávili najmä tým, že vytvorili prehliadač Mozilla Firefox. V súčastnosti používam tento prehliadač aj na svojom notebooku. Vyhovuje mi hlavne vďaka podpore programu roboform (moja externá pamäť na heslá).
5. Angelo Sotira (www.deviantart.com)
Angelo je jeden zo zakladateľov a súčasne aj šéf populárnej umeleckej online komunity Deviant ART. Táto služba má slúžiť rôznym umelcom no najmä fotografom a dizajnérom na zverejnenie svojich grafických diel.
6. Alexander Levin (www.imageshack.us)
Alexander je zakladateľ populárneho upload serveru ImageShack.us. Túto stránku netreba veľmi predstavovať, slúži na upload obrázkov. Svoju obľúbenosť si získala rôznymi pluginmi a jednoduchosťou pridávania obrázkov.
7. Jake Nickell a Jeffrey Kalmikoff (www.threadless.com)
Jake je spolu s Jeffreym zakladateľ internetového eshopu Threadless. Tento obchod predáva tričká a svoj biznis postavil najmä na tom, že ich tričká sú zaujímavé a originálne. Tričká hodnotia zákazníci a práve preto sa do predaja dostane len to najlepšie.
8. Fredrik Neij (www.thepiratebay.org)
Fredrik patril k zakladateľom známej švédskej stránky The Pirate Bay, ktorú množstvo ľudí spája so slovom torrent. Je to vlastne najpopulárnejšia stránka s torrentami na svete.
9. Kevin Rose (www.digg.com)
Kevin sa stal populárny tým, že založil linkovaciu službu Digg, ktorá slúži na zbieranie zaujímavých odkazov. Zároveň slúži na hodnotenie popularity odkazov. Ak na tejto stránke získate veľa kladných hodnotení, tak máte o návštevnosť stránky postarané.
10. Ryan Block (www.engadget.com)
Ryan je známy ako zakladateľ viacjazyčného technologického blogu a podcastu Engadget so zameraním na spotrebnú elektroniku. Na stránke nájdete aj najnovšie správy zo sveta gadgetov.
Pete Cashmore (www.mashable.com)
Pete je zakladateľ blogu Mashable, kde nájdete veľa zaujímavých informácii ohľadom internetu a multimédii. Nájdete tam aj mnoho informácií o sociálnych sieťach. Tento web číta vyše 2 milióny ľudí na twitteri a takmer 500 000 ľudí cez RSS čítačku a takto dokáže oplyvniť názory množstva ľudí.

 

Najúspešnejšie internetové celebrity
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *