Lenovo ThinkPad Edge E320 (mini recenzia)

Sú to už 3 mesiace od doby, čo som si zakúpil 13 palcový notebook Lenovo ThinkPad e320 a po dlhšom používaní môžem povedať len toľko, že je to celkom dobrý notebook na prenášanie (slušná výdrž baterky a aj pevnosť notebooku), ale zároveň pomerne dosť hreje a hučí. Keby som mal zhodnotiť či si máte kúpiť priamo tento model, tak poviem, že nekupujte! Každopádne je to môj prvý 13 palcový book, takže neviem reálne zhodnotiť kvalitu. Keby som  to kupoval dnes, tak by som išiel skôr do iného modelu od Lenova (predtým som mal IdeaPad od Lenova a bol som veľmi spokojný), hoci aj so slabším výkonom. Ale poďme späť k mini recenzii Lenovo e320.


Spracovanie notebooku

Nudný čierny notebook, ktorý veľa vydrží a nie je problém ho prenášať iba chytením za jednu stranu displeja. Výstup chladenia samozrejme Lenovo pokašľalo tým, že ho dalo na pravú stranu, keď notebook hreje, tak je ten teplý vzduch dosť cítiť. Ja s tým síce nemám problém, lebo mám notebook napojený na externý monitor, a tým pádom nemusím mať book pri pravej ruke s myškou. Ale pre ľudí, čo nemajú externý monitor to vôbec výhra nie je. PS: neverte tým čo píšu alebo hovoria, že to nie je cítiť alebo, že im to nevadí.

Teplota a hlučnosť ventilátora

Mám taký dojem, že všetky malé notebooky sa dosť rýchlo zahrievajú a následne hučia, hlavne keď z nich chcete dosiahnuť výkon, ktorý sľubujú výrobcovia. U ThinkPadov od Lenova sa tento problém však dá celkom šikovne obísť, teda aspoň problém s hlučnosťou ventilátora. Pomocou malej aplikácie TPFanControl totiž viete zapínať ventilátor až po prekročení istej teploty. Ja som si tam nastavil až 75°C a teda keď nechcem, tak pri bežnom surfovaní prakticky notebook nepočujem (žiadny hluk).  Tento článok vznikol vlastne preto, že som chcel napísať jednu vetu k TPFanControl. Ak teda máte ThinkPad, tak si ho určite stiahnite, nebudete ľutovať.


Klávesnica

Myslím, že klávesnica je celkom kvalitná a píše sa na nej naozaj dobre a dokonca, keď mi do nej niekto nahádže omrvinky, tak sa dajú pomerne jednoducho odstrániť. Nastavenie kláves F1-F12 si môžete prepnúť (určite prepnite) v BIOSE.

Touchpad a trackpoint

Tú červenú guličku v strede klávesnice hodnotiť nebudem, pretože ju nepoužívam. A na to zariadenie pod medzerníkom si moja ruka tiež nikdy nezvykla.


Procesor, ram, grafika, konektory, …

Nájdite si na internete. Ja konkrétne mám intel i5 procesor, 4GB ram a externú grafiku ATI HD 6630M, ktorú som využil dokopy len raz (na prejdenie Mafie 2), takže som ju prakticky ani nepotreboval. Hry totiž nehrávam.

Ak máte záujem o nejaký lenovo notebook, tak vyskúšajte eshop ThinkPro, kde určite nájdete taký book, ktorý Vám bude vyhovovať.

Lenovo ThinkPad Edge E320 (mini recenzia)
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *