iPhone: najlepší mobil na trhu

Jedného pekného dňa som zbadal, že mám na účte veľa peňazí, a tak som sa rozhodol, že konečne vyskúšam, čo to je ten iPhone zač a začnem o tom písať články. Nakoniec som si síce kúpil iPhone, ale písať som prakticky nikdy poriadne nezačal a nebolo to preto, že je ten mobil zlý, ale preto, lebo som zistil, že na internete je mnoho podobných blogov. Veci sa veľmi rýchlo vyvíjajú a ja radšej píšem články, ktoré budú “aktuálne” aj o 2 či 3 roky. Ale poďme k tomu, že prečo mám rád iPhone a prečo možno raz iOS platformu opustím. Článok samozrejme nič nerieši, je to len o tom, že sa mi páči prostredie iOS dizajnovo viac ako prostredie Androidu.


Čo sa mi na iPhone páči?

No páči sa mi ta jednotnosť, že apple ponúka len jeden mobil a tým pádom sú aj aplikácie, ktoré sú pre iOS vytvorené funkčné prakticky na každom iPhone. Vyhovuje mi aj rýchlosť mobilu a otváranie aplikácii, kvalitná dotyková obrazovka, ktorá reaguje na každé stlačenie. Páči sa mi aj kvalitný fotoaparát, ktorý sa neuberá smerom k najväčšiemu počtu megapixelov, ale skôr ku kvalite. Keby som tu mal rozpisovať veci, ktoré sa mi páčia boli by to takmer všetky veci, okrem pochybne spracovaného pomalého iTunes a pár zbytočností, bez ktorých by som sa kľudne zaobišiel. Ide hlavne o to, že iPhone funguje presne tak ako má a to mi žiadny mobil dovtedy na takej úrovni neponúkol. Hlavným plusom iPhone sú jednoznačne aplikácie, ktoré nájdete prakticky na akúkoľvek vec. Apple súčasne ponúka v AppStore niekoľko stoviek tisíc aplikácii, ktoré sú v platenej aj neplatenej verzii. Najviac Vám učarujú aplikácie na fotenie, ktoré z Vás na pár kliknutí spravia fotografa.  Netreba zabúdať ani na kvalitne spracované hry a prostredie iOS v iPhone, je to naozaj super prepracované a pomerne jednoduché. iPhone sa mi páči aj dizajnovo. Mal som síce obavu z trochu hranatého tvaru, ale mobil sa mi drží dokonca lepšie ako klasické zaoblené hrany. Posudzujem to podľa toho, že mi iPhone 4, takmer nepadol z ruky, staršie iPhony, resp aj iné mobily padali častejšie. Možno je to len náhoda, možno nie. :)

Nahradím iOS za Android?

Možno. To všetko čo som spomenul vyššie už dnes určite zvláda aj andorid (možno aj lepšie), ale aj tak mi zatiaľ Android neponúkol také pekné grafické rozhranie a kvalitne graficky spracované aplikácie, na aké som zvyknutý u iOS. Ináč sa mi na iPhone páči aj to primitívne ovládanie mobilu jedným tlačidlom, len aby som na to nezabudol. Časom možno bude aj Anroid ponúkať, také rozhranie, ktoré sa mi bude páčiť viac ako to u iOS. Dokonca aj telefóny sa dizajnovo podobajú čoraz viac a preto bude aj prípadný prechod na andorid  jednoduchší ako teraz. Andorid má totiž pomerne dobrú šancu ponúknuť časom veľa viac ako apple a presne toto by pre mňa mohol byť dôvod na zmenu platformy.


Google mám osobne radšej ako Apple, ale aj tak zatiaľ ostávam verný mobilu s odhryznutým jablkom. Podľa mojich skúseností má Android v dnešnej dobe stále len také výhody, ktoré ja osobne nevyužijem. A keď si to zoberieme všeobecne aj firmy momentálne vyvíjajú najskôr aplikácie pre iOS, lebo vedia, že iOS má viac platiacich zákaznikov. A osobne som toho názoru, že každý by však mal pracovať s takým systémom, ktorý sa mu bude páčiť, lebo len vtedy sa mu v ňom bude pracovať naozaj dobre. Každý ma jednoducho právo na svoj názor, teda okrem Slovenska v EÚ. Zatiaľ však stále čakám na nejakú revolučnú novinku od Androidu a tá stále neprichádza. Uvidíme čo prinesie ďalší rok.

Preferujte nejakú značku mobilu, prípadne aký mobil máte?


iPhone: najlepší mobil na trhu
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *