Grooveshark: Milióny pesničiek zadarmo

Pred pár rokmi začala revolúciu v počúvaní hudby cez internet služba Last.fm, ktorá je dnes u nás bohužiaľ platená. Ale nezúfajte, existujú aj ďalšie služby, ktoré sú podobné a v počúvaní hudby ju dokážu nahradiť. Konkrétne Grooveshark umožňuje vyhľadávať hudbu a pustiť ju v elegantnom a hlavne modernom rozhraní, ktoré sa vám isto zapáči.


Pre spustenie služby vám stačí internetový prehliadač s flashom (čo je dnes prakticky každý) a pripojenie k internetu. Počúvať môžete okamžite. Stačí do vyhľadávacieho poľa zadať názov kapely alebo pesničky a odoslať. Úspech budete mať aj pri vyhľadávaní slovenskej a českej hudby.

Nechýba hudba od Horkýže slíže, Kabát, Desmod, Rytmus a ďalších našich a českých interpretov. Výsledky možno radiť podľa názvu skladby, interpreta či albumu a to vzostupne aj zostupne. Vyhľadanú hudbu spustíte kliknutím prípadne kliknutím na znamienko plus ju automaticky pridáte do playlistu dole v okne. Vlastné playlisty si môžete vytvárať jednoducho, ale po registrácii, ktorá je zadarmo aj ukladať a zdieľať (zadáte e-mailovú adresu príjemcu a prípadne aj správu). Hudbu môžete hodnotiť a dokonca pridávať aj vlastnú. Tá sa ukladá priamo na servery služby.


Nastaviť si môžete aj grafické pozadie služby. Zaujímavá je funkcia Radio. Ak ju aktivujete, Grooveshark sa na základe toho čo najradšej počúvate snaží do zoznamu hudby zaradiť pesničky čo by sa vám mohli páčiť.

Grooveshark: Milióny pesničiek zadarmo
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *