Darčeky pre mužov a ženy

Každý raz za čas nakupuje darčeky, či už je to na vianoce, narodeniny, meniny, výročia alebo iné sviatky. Ľudia sa väčšinou nevedia rozhodnúť čo kúpiť a preto hľadajú rôzne stránky, ktoré im poradia a pravdepodobne práve preto ste sa ocitli na tomto webe. Určite ste hľadali nejaký darček alebo darčeky pre svojich blízkych. Ja Vám síce nenapíšem čo presne kúpiť, ale ponúknem Vám stránky, kde si tie darčeky môžete jednoducho nájsť a vybrať. Ja občas tiež neviem čo by som mal kúpiť a preto som si vytvoril menší zoznam webov, kde sa dá niečo zaujímavé kúpiť, prípadne kde občas nakupujem.


Zľavové servery – zľavy od 20 do 90%

Túto kategóriu som si v poslednej dobe obľúbil najviac, dajú sa tam nájsť vynikajúce vianočné darčeky, darčeky na narodeniny, valentínske darčeky ale aj romantické pobyty a adrenalínové zážitky. V poslednej dobe sa na zľavových weboch nachádza aj tovar, a tak môžete so zľavou nakúpiť aj rôzne veci do domácnosti. Veľmi obľúbené sú aj rôzne zľavové poukážky na jedlo a rôzne relaxačné služby. Výber je naozaj pestrý a každý si príde na svoje. Pre tento účel používam tzv. zľavový agregátor Zlavy.sme.sk, kde nájdete množstvo zliav z rôznych stránok a rôznych miest pokope. Na internete je samozrejme plno podobných webov, no mne sa zapáčil práve tento.

Internetové obchody – lacné nakupovanie

Internetových obchodov (eshopov) je na slovenskom internete fakt veľmi veľa. Na internete dnes kúpite prakticky všetko, záleží len na tom, čo potrebujete. K mojim obľúbeným eshopom by som zaradil tieto:


 • Alza.sk – obchod zameraný hlavne na PC, notebooky, mobily a tablety.
 • Shoppie.sk biela a čierna elektronika do domácnosti v modernom dizajne.
 • Mall.sk – tento eshop predáva prakticky čokoľvek. Jeho veľká výhoda je hlavne v tom, že na kupovaný tovar často nájdete aj reálnu užívateľskú recenziu. Tento eshop má aj stránku pre výber darčeku darceky.mall.sk.
 • Martinus.sk (asi najznámejší slovenský eshop s knihami) a DobreKnihy.sk – (iba knihy na osobný a manažérsky rozvoj – knihy sú často na sklade)
 • Pricemania.sk – vlastne nie je eshop, je to porovnávač cien, ale môžete ho použiť aj na vyhľadanie tovaru. Tento porovnávač ponúka aj dobrý nástroj na vyhľadávanie darčekov darceky.pricemania.sk.
 • Heureka.sk – prakticky rovnaký web ako pricemania, ktorý tiež ponúka vlastnú stránku pre výber darčeku darceky.heureka.sk
 • Sashe.sk – šperky a tovar domácej výroby. Nakupujte originálne veci priamo od mnohých kreatívnych ľudí.
 • VtipneDarceky.skeshop s rôznymi zábavnými darčekmi, väčšinou vecí, ktoré nepotrebujete, ale potešia.

Obchodov je samozrejme oveľa viac, pridal som tu len pár zaujímavých, ktoré by vám mohli pomôcť pri výbere darčeku.

Internetové bazáre – lacnejšie ako v eshope

Nákup v bazári sa používa hlavne vtedy, keď už viete čo chcete kúpiť a chcete to kúpiť veľmi lacno. Osobne som takto nakupoval napríklad mobil. Stačí si jednoducho podať inzerát a nový mobil môžete mať aj o 100 alebo 150€ lacnejšie ako v eshope. Mnoho ľudí si totiž vyberie u operátora mobil, ktorý nepotrebujú a tak sa ho snažia predať a vy tak veľmi jednoducho získate nový nepoužívaný mobil. Často sa tam predávajú aj rôzne nevyžiadané darčeky, hlavne po vianociach. Najznámejšie internetové bazáre pre mňa sú:


 • Bazos.sk – jednoznačne najväčší bazár na Slovensku.
 • Bazar.sk – v minulosti sa tento web volal hyperinzercia.sk, asi druhý najväčší bazár na Slovensku.
 • Mobil.sk – web o mobiloch, ktorý má na stránke aj bazár pre mobily. Tento web je vhodný najmä na zistenie približnej kúpnej alebo predajnej ceny konkrétneho mobilu.

Dúfam, že Vám tento článok aspoň nejako pomôže pri výbere darčeku pre mamu, otca, babku, dedka, sestru, brata či akéhokoľvek iného človeka. Článok obsahuje hlavne stránky, ktoré používam na nákupy na Slovensku ja, a preto je len takýto stručný. Sú tam však aj weby, ktoré sa mi páčia a zatiaľ som ich nepoužil. Určite som na nejaké weby zabudol a možno tento článok časom o nejaké weby rozšírim.

PS: Ak máte nejaké tipy na ďalšie stránky, kde sa dajú nakupovať dobré darčeky, tak ich pridajte do komentárov, prípadne mi ich pošlite cez kontaktný formulár. Ak sa mi nejaký web bude páčiť, tak ho určite zverejním v tomto a keď bude veľmi dobrý, tak možno aj v samostatnom článku.

Darčeky pre mužov a ženy
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *