Ako sa naučiť HTML a CSS? (Videokurz)

Tvorba stránok (Html, CSS, Javascript)

Ak sa chceš naučiť programovať webové stránky, tak si na správnom mieste. Ja osobne síce neviem poriadne tvoriť stránky ani dnes (čítaj ďalej), ale rokmi som sa naučil nejaké veci a dnes už vďaka niekoľkoročnej metóde pokus/omyl a googleniu na internete viem ako tak zbúchať postačujúci web. Vytvoril som ich za 10+ rokov už niekoľko desiatok. Vlastne aj vzhľad tohto blogu je vytvorený práve vďaka html a css, pomocou ktorého bola vytvorená táto šablóna. Avšak keby som začínal dnes, tak by som asi hľadal ľahšiu cestu ako sa naučiť html a css. A presne túto ľahšiu cestu vám ukáže tento článok.


Jednou z ciest ako sa naučiť HTML môže byť klasické čítanie kníh alebo čítanie návodov na webe “JakPsatWeb.cz“, na ktorom začínalo mnoho ľudí z SK/CZ internetu. Ale dnes to už asi na vytvorenie fakt dobrého webu nepostačuje. Dosť moderných vecí tam chýba, ale keď chcete robiť weby ako z roku 2000, tak vám to možno postačuje.

Lepší spôsob ako sa naučiť HTML, CSS a Javascript

Oveľa jednoduchší spôsob ako sa naučiť kódovať (aspoň dúfam) však prináša web WebRebel.sk, kde si môžete napríklad za 99 eur kúpiť kurz, ktorý fakt stojí za tie peniaze. Je to lepšie ako zabíjať čas metódami pokus/omyl alebo vyhľadávaním rôznych návodov po internete.


Za týmto kurzom stojí bradatý týpek s nickom Yablko. A ten aspoň podľa videí, ktoré som videl vie ako robiť kvalitné weby. Môžete si pozrieť napríklad videokurz ako robiť wordpress šablóny, kde postupne vysvetľuje ako vytvoriť WordPress šablónu. Prípadne si môžete pozrieť jeho video o Sublime editore, ktorý od zhliadnutia videa používam na písanie kódu aj ja. //Už som prešiel na Atom.io.

Keď otvoríte stránku WebRebel, tak hneď zbadáte, že Yablko súrne potrebuje peniaze na žiletky, a tak určite nezabudnite objednať videokurz. Vraj to je takmer 20 hodín videa, takže 5 eur za hodinu školenia. Áno môže sa to zdať veľa, ale tento kurz môže zaplatiť prakticky aj jedna zákazka, keď po vás niekto bude chcieť, aby ste mu spravili web na mieru.


A hlavne takéto znalosti sa zídu prakticky hocikedy, keď chcete upravovať stránku. HTML a CSS je proste základ, ktorý sa hodí každému kto pracuje s webmi. Osobne som roky napr. roky odolával responzívnemu dizajnu, ale keď som spravil prvý responzívny web, tak už iné weby neplánujem robiť. Oplatí sa to, keďže sú weby, kde mám 30% návštev z mobilu. A tento kurz je zameraný aj na tvorbu responzívnych webov, takže aj preto sa to oplatí. Je proste lepšie keď vám to niekto vysvetlí vo videu, ako premýšľať ako to urobiť. (ja to robím cez bootstrap). Dokonca dnes už používam pri tvorbe webov aj preprocesor less, aby som si zjednodušil tvorbu webov, ale o tom ešte niekedy napíšem.

Nejaké tie dôležité informácie na záver

Na tomto webe píšem prakticky len o veciach, ktoré som osobne vyskúšal. Toto je jedna z mála vecí, ktoré som zatiaľ neskúšal (mám to zatiaľ zapísané vo wunderliste – taký ten program na správu poznámok), ale vďaka videám ktoré som od yablka videl som si takmer na 100% istý, že by mi tento kurz dal kopec nových znalostí. Vlastne aj v ukážkách, ktoré ku kurzu zverejnil som už objavil tzv. Flexbox, o ktorom som do dnes nepočul. (Neviem proste veľa vecí)

PS: Ukážky z kurzu si môžete pozrieť v týchto 2 videách, aby ste nemuseli kupovať mačku vo vreci. (Flexbox, CSS display: flexFlexbox, responzívny layout cez CSS display: flex)


Buď rebel, klikni na banner a nauč sa robiť pekné weby ↓

Webrebel

Ako sa naučiť HTML a CSS? (Videokurz)
4 (80%) 3x

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *