Ako jailbreknúť a odblokovať iOS4

Prednedávnom sa mi tak trochu utopil môj obľúbený mobil iPhone 3GS, a keďže som sa v priebehu tohto roka stal na iPhone trochu zavislý, tak som hneď začal zháňať nový mobil. Narýchlo sa mi za lacný peniaz podarilo zohnať len staršiu verziu a to iPhone 3G, ktorý bol dokonca zablokovaný. Tak som teda vyťukal do googlu “ako odblokovať iphone” a začal som čítať a študovať materiály ohľadne Jailbreak a Unlock iPhone. Keďže prednedávnom vyšiel iOS 4 rozhodol som sa, že to bude najlepšia cesta, ale v skutočnosti asi nebola, lebo ten  nový systém na mobile funguje dosť pomaly, ale nejako to vydržím do konca leta. Potom by už aj na Slovensku mal byť dostupný nový iPhone 4G a možno prevetrám peňaženku a kúpim si ho. No ale späť k návodu.


Na začiatok by som uviedol jednu podstatnú informáciu a to, že postup uvedený v tomto článku vykonávate na vlastné riziko a ja ako autor nenesiem žiadnu zodpovednosť za prípadné problémy.

Tento návod bol vyskušaný na zablokovanom iPhone 3G z UK.


Čo potrebujete na Jailbreak a unlock iOS 4?

1) Redsn0w 0.9.5b5-5 pre Windows
2) Konečnú verziu IOS 4 od Apple, ktorú stiahnete na tejto adrese.

Jailbreak iPhone

 1. Pripojte iPone k pc pomocou usb káblu.
 2. Spusťte Redsnow, kliknite na browse a vyberte súbor s iOS 4, ja som konrétne vybral iPhone1,2_4.0_8A293_Restore.ipsw, potom samozrejme kliknite na next
 3. Následne si môžete vybrať či chcete pozadie pre iPhone,% baterky,vlastné boot logo, cydiu, multitasking. Odporúčam vybrať maximálne cydiu, teda ak máte iPhone 3G, lebo ten zvláda ledva aj toto, dúfam, že ďalšia JB verzia bude rýchlejšia, lebo ináč ma porazí…
 4. Vypnete iPhone  a dajte next..
 5. Následne sa musíte dostať do DFU módu telefónu:
  a) podržte power tlačítko na 3 sekundy.
  b) podržte power+home tlačítko 10 s
  c) podržte len home tlačítko na 30s..
 6. Ak ste urobili všetko správne, začne prebiehať Jailbreak, do 10 minút by malo byť všetko nainštalované.

Následne som mal iPhone stále zablokovaný, teda som sa pripojil na net prostredníctvom wifi..


Unlock iPhone

Po úspešnom JB iPhonu otvorte Cydiu, pri otvorení sa bude aktualizovať package, teda ak budete mať pripojenie na internet.

 1. Kliknete na “Manage” a dajte “Source”
 2. Pridajte repo : “http://repo666.ultrasn0w.com”
 3. Zapnite inštaláciu “ultrasn0w”
 4. Následne možno ešte bude treba reštartovať iPhone, aby sa kompletne odblokoval.

Ak máte nejaké otázky ohľadom jailbreaku a odblokovania tak mnoho odpovedí nájdete na fóre, ktoré je venované najmä našim obľubeným iphonom forum.iphone.cz. Ja osobne by som JB najradšej ani nikdy nerobil, teda ak máte odblokovaný mobil tak radšej fungujte bez JB. Jedine tak máte istotu, že Vám mobil nebude SMS správy otvárať 3-5 sekúnd :-)

Ako jailbreknúť a odblokovať iOS4
Ohodnoťte článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné údaje sú označené *